Як замінити холодоагент


Якщо не змінювати систему охолодження вашого автомобіля вчасно, то старі антифризи стають причиною виникнення іржі. Кількість кислоти в антифризі з часом збільшується, радіатор і система охолодження засмічуються, ламається водяна помпа і ущільнювачі. Зрештою, двигун перегрівається, тече, а система охолодження функціонує неповноцінно. Наступні поради допоможуть вам доглядати за системою охолодження і підтримувати повноцінне функціонування її елементів протягом більш тривалого періоду.

1.


Перевірте, щоб двигун був холодний, включіть ручне гальмо і відкрийте капот.

2.


Зніміть кришку радіатора і огляньте холодоагент, вставивши палець в антифриз. Подивіться, щоб у ній не було сторонніх тіл, масел та іржі. Якщо ж ви помітили стороннє забруднення, почистіть систему охолодження.

3.

Перевірте шланг радіатора і прихвати, щоб не було протікань. Спустіть антифриз з системи і, якщо потрібно, полагодите або замініть неробочі деталі.

4.

Знайдіть випускний клапан внизу під радіатором.
{LikeAndRead}

5.

Поставте на підлогу масляне корито під випускним клапаном системи охолодження, звільніть клапан і зніміть кришку радіатора.

6.

Зачекайте, поки: антифриз не витече з системи. Якщо система охолодження оснащена зливний пробкою або отвір для випуску повітря закривається пробкою, поставте вниз масляне корито і зніміть пробку.

7.

Приберіть масляне корито, коли антифриз витече з блоку двигуна.

8.

Вставте садовий шланг у заливну горловину радіатора і пропустіть воду по системі охолодження, поки не побачите, що з зливного крана радіатора і зливної пробки двигуна тече чиста вода.

9.

Дайте воді вийти з системи і добре закрийте зливний клапан радіатора і двигуна.

10.

Залийте в систему охолодження те ж кількість нового антифризу і чистої води через горловину радіатора, що й раніше.

11.

Запустіть двигун і дайте йому попрацювати на холостому ходу кілька хвилин, поки не відкриється термостат. Перевірте розширювальний бачок системи охолодження і переконайтеся, що ви заповнили його новим антифризом і водою до позначки «Повністю прогрітий». Якщо ж в машині немає розширювального бачка, дайте двигуну охолонути, вийміть кришку радіатора і залийте в систему новий холодоагент. Перевірте, щоб він знаходився на рівні 2 см від горловини радіатора. Перевіряйте кілька разів, поки він не досягне потрібного рівня.
{/LikeAndRead}