Як водити автомобіль з механічною коробкою передач


З цієї статті ви дізнаєтеся основи водіння автомобіля з механічною коробкою передач. Перш ніж управління такого автомобіля стане вашою другою натурою, пройде якийсь час, але дані нижче поради направлять вас в потрібному напрямку.

1.


Перш за все, вам потрібно познайомитися з відмінностями між звичайною і автоматичною коробками передач. Перша відмінність полягає в тому, що в машині з механікою три педалі, а не дві. Третя педаль розташована ліворуч і називається зчепленням. Педаль гальма тепер розташована посередині, а педаль газу - справа. Наступна відмінність - важіль перемикання передач. На його верхівці зазвичай намальовано «дерево», що показує розташування різних передач, в тому числі і задній.

2.


Щоб перемкнути передачу, потрібно вичавити зчеплення, тим самим розірвавши зв'язок між двигуном і коробкою передач. Перш ніж запускати двигун, потренуйтеся вичавлювати зчеплення і включати всі наявні передачі. Натисніть педаль зчеплення, і, поки вона натиснута, перемкніть передачу. Потім відпустіть педаль зчеплення, щоб замкнути трансмісію.

3.

Після того, як попрактікуетесь, саме час починати рух. Поставте машину на нейтральну передачу. Вона знаходиться десь в середині «дерева» передач. Щоб включити нейтральну передачу, вичавіть зчеплення і перемістіть важіль перемикання передач в положення, коли не буде відображено жодна з передач. Якщо була включена нейтральна передача, то важіль буде трохи «грати», коли ви відпустіть педаль зчеплення.

4.

Щоб завести машину, правою ногою натисніть і утримуйте педаль гальма, а лівою - вичавіть зчеплення. Якщо задіяний ручне гальмо, відпустіть його. Щоб запустити двигун, поверніть ключ у замку запалювання і відпустіть зчеплення, продовжуючи при цьому утримувати натиснутою педаль газу.
{LikeAndRead}

5.

Коли будете готові, вичавіть зчеплення, і, утримуючи його, за допомогою важеля перемикання передач включіть першу швидкість (зазвичай знаходиться зліва вгорі). Повністю відпустіть педаль гальма і плавно відпустіть зчеплення. Не відпускайте зчеплення занадто швидко, інакше ви «вб'єте» двигун. Коли відпустіть педаль зчеплення, ви відчуєте, що зчеплення «зчепилося». Після цього, щоб почати рух, повільно натисніть на педаль газу.

6.

Набирайте швидкість, поки обороти не досягнуть приблизно 3000 в хвилину. На цих оборотах зніміть ногу з педалі газу, натисніть і утримуйте педаль зчеплення і перейдіть з першої передачі на другу (перемістіть важіль вертикально вниз). Коли буде включена друга передача, відпустіть зчеплення (оскільки автомобіль вже рухається, то на високих передачах зчеплення можна відпускати трохи швидше, не боячись при цьому «вбити» двигун) і повільно натисніть на газ.

7.

Для включення кожної наступної передачі повторюйте крок 6. Прийміть мої вітання, ви їдете! Така ж техніка використовується для перемикання вниз і включення задньої передачі. Потрібно тільки зняти ногу з газу, вичавити зчеплення, включити потрібну передачу і відпустити зчеплення.

8.

Щоб утримати автомобіль на місці під час стоянки, є два способи. Перший полягає в тому, щоб включити передачу після того, як буде заглушений двигун. Так можна утримати автомобіль на одному місці на рівній поверхні. Другий метод - залишити автомобіль на нейтральній передачі і задіяти ручне гальмо. Дуже багато хто воліє використовувати відразу два цих способу, включаючи передачу і затягуючи ручник.{/LikeAndRead}