Як водити автомобіль з ручною коробкою передач в горах


Саме в гірській місцевості машини з ручною коробкою передач по-справжньому проявляють себе, даючи вам повний контроль над перемиканням передач на крутих підйомах і спусках. Але якщо ви звикли їздити тільки по рівній місцевості, то перш ніж ви почнете злітати і падати, вам, можливо, будуть потрібні попередні пояснення.

1.


Звертайте увагу на попереджувальні про гірських перевалах, вершинах і крутих спусках дорожні знаки.

2.


Якщо ви будете рухатися на вищій передачі, то, коли дорога почне підніматися, відчуєте зменшення потужності двигуна. Коли помітите падіння потужності, вичавіть зчеплення і включіть нижчу передачу.

3.

Якщо двигуну все ще не вистачатиме потужності, і обороти впадуть нижче 1500 в хвилину, ще раз перейдіть вниз. На значних висотах вам, можливо, потрібно буде кілька разів переключатися на більш низькі передачі.

4.

Коли досягнете вершини підйому, приберіть ногу з педалі газу. Переконайтеся, що автомобіль все ще рухається на низькій передачі.
{LikeAndRead}

5.

Не натискайте на газ і дозвольте трансмісії уповільнити швидкість руху. Гальма задіюйте в міру необхідності, однак, якщо гальмувати вам буде припадати занадто часто, включайте нижчу передачу.
{/LikeAndRead}