Як дізнатися, коли можна їхати по завмерлому озеру


Проїхати по завмерлому озеру не так нелегко. Перед тим, як зробити це, ви повинні визначити стан льоду. Ваша страхова компанія не покриє тих збитків, які понесе ваша машина, занурившись під воду на завмерлому озері. Ще більш затьмарює ситуацію і той факт, що якщо ваша машина провалилася під лід, ви за законом зобов'язані заплатити за те, що її звідти витягнуть.

1.


Навіть і не думайте проїхати по льоду до тих пір, поки не переконаєтеся, що це можна буде зробити безпечно. Ви ж не хочете бути «тим самим хлопцем», якого ми постійно бачимо в новинах.

2.


Перевірте, наскільки товстий шар льоду. Найпростіший спосіб перевірити - це зв'язатися з базами відпочинку, барами, ресторанами поблизу озера або з місцевим офісом департаменту з природних ресурсів. Якщо ви хочете перевірити це самостійно, то вам слід пройти по льоду з льодовим буром, просвердлити в ньому дірку, і самостійно оцінити товщину льоду. Якщо лід недостатньо товстий навіть для того, щоб по ньому пройти, ви зрозумієте це відразу, як тільки ступив на лід.

3.

Лід повинен бути толщиною мінімум в 20-30 см для того, щоб могла проїхати маленька машина, і, принаймні, 30-40 см для вантажної машини. Якщо лід каламутний - швидше за все він тане - такий лід значно слабкіше, ніж прозорий. Перш ніж ризикнути проїхати по такому льоду, ви повинні, принаймні, двічі перевірити його товщину. Але за таким льоду бажано взагалі не їздити.

4.

Проїжджаючи по завмерлому озеру, тримайте вікна розкритими - на випадок, якщо станеться так, що ви все ж провалились під кригу. Проїдьте тільки там, де інші люди нещодавно проїхали і де їхати точно безпечно. На таких озерах завжди є своєрідна дорога, по якій люди найчастіше їздять - якщо це можливо, проїдьте безпосередньо по ній.{/LikeAndRead}