Як керувати автомобілем з ручною коробкою передач


Крок 1
Подивіться вниз під рульову колонку. Ви побачите три педалі. Зліва направо: зчеплення, гальмо і газ.

Крок 2

Вивчіть просту схемку на важелі КПП, на якій відображено становище різних швидкостей. У більшості нових автомобілів схема буде нагадувати триногу букву «Н». Перша, третя і п'ята передачі - верхні ноги, друга, четверта і задня - нижні. Центр «H» - нейтраль.

Крок 3
Переконайтеся, що гальмо стоянки включений, що автомобіль стоїть на рівній поверхні і що у вас достатньо місця для маневру.

Крок 4
Натисніть на педаль зчеплення, а потім переведіть важіль КПП в положення нейтральної передачі.

Крок 5
Запустіть двигун.

Крок 6
Утримуючи педаль зчеплення, включіть першу передачу, перемістивши важіль КПП в ліве верхнє положення.

Крок 7
Натисніть на педаль гальма і відпустіть гальмо стоянки.

Крок 8
Як тільки будете готові почати рух, відпустіть педаль гальма.

Крок 9
Повільно відпускайте педаль зчеплення. Коли ви почуєте або відчуєте, що стали падати оберти двигуна, повільно натисніть на педаль газу, продовжуючи при цьому відпускати зчеплення. Автомобіль почне рухатися вперед.

Крок 10
Прискорюйтесь, поки обороти двигуна не виростуть до 3000 у хвилину, потім зніміть ногу з газу, натисніть на педаль зчеплення і перемістіть важіль КПП через нейтральну передачу в положення другої передачі. Важіль потрібно просунути до упору.

Крок 11
Плавно відпускайте зчеплення, одночасно м'яко натискаючи на педаль газу.

Крок 12
Кожного разу при досягненні 3000 об / хв повторюйте процедуру зміни передачі, поки не досягнете бажаної швидкості руху. Третя передача - вгору і направо; четверта - прямо вниз від положення третьою; п'ята - на нейтраль, направо і знову вгору.

Крок 13
Якщо хочете скинути швидкість, вам потрібно буде перемикатися вниз. Для цього відпустіть педаль газу, вичавіть зчеплення і перемістіть важіль КПП через нейтральну передачу в положення найближчій меншою передачі (за раз перемикайтеся вниз тільки на 1 швидкість). Коли дозволите нижчу передачу, плавно відпускайте зчеплення і гальмуєте, якщо є необхідність.

Крок 14
Щоб зупинитися, перейдіть на другу передачу і задіюйте гальма автомобіля. Вичавіть зчеплення безпосередньо перед зупинкою. Переключатися на першу передачу не потрібно.

Крок 15
Спробуйте їхати заднім ходом, виконавши все ті ж кроки, що і при русі вперед з першої передачі. Назад автомобіль рухається більш різко, тому не забудьте, що відпускати педаль зчеплення потрібно плавно, а на газ потрібно починати тиснути, як тільки автомобіль прийде в рух.{/LikeAndRead}