Як оглядати старий автомобіль перед покупкою


Деякі покупці, відгукнувшись на оголошення про продаж вживаного автомобіля, і відправившись оглядати його, відчувають сильне хвилювання. У таких випадках підстав для занепокоєння небагато, проте, ретельний огляд автомобіля ніколи не буває зайвим.

1.


Огляньте зовнішній вигляд автомобіля. Якщо фарба виглядає свіжою, запитаєте, коли машина була пофарбована. Звертайте увагу на дрібні косметичні роботи начебто фарбування: найчастіше вони маскують серйозні вади, наприклад, іржу.

2.


Перевірте бампери і колісні ніші на предмет наявності іржі, вм'ятин і кузовний шпаклівки. Після цього огляньте решту машини на предмет наявності іржі, не забуваючи заглянути під днище. Іржа частіше зустрічається в непомітних місцях.

3.

Огляньте автомобіль з бічних сторін, спереду, ззаду і знизу, щоб перевірити, чи немає слідів капітального ремонту кузова. Звертайте увагу на невідповідності: чи сходяться краю капота і дверних панелей з крилами та іншими бічними панелями, чи рівно встановлена рама. Будь-які невідповідності можуть свідчити про те, що машина побувала в аварії.

4.

Відкрийте двері. Переконайтеся у відсутності ушкоджень оббивки, вицвітання, а також перевірте загальний вигляд інтер'єру.
{LikeAndRead}

5.

Відкрийте капот. Перевірте чистоту всієї поверхні двигуна. Подивіться, чи немає іржі на випускному колекторі або витоків масла навколо ковпака блоку циліндрів і прокладки головки блоку.

6.

Перевірте масло на щупі, потерши його великим пальцем. Якщо ви відчуваєте, що в маслі є дрібні частинки, то, можливо, двигун зношений або у нього є інші проблеми.

7.

Заведіть двигун. Він повинен завестися відразу.

8.

Здійсніть пробну поїздку на автомобілі. Перевірте гальма. Вони не повинні скрипіти, а гальмівний шлях автомобіля повинен бути досить коротким.

9.

Перевірте коробку передач на прослизання. Увімкніть гальмо стоянки, вичавить педаль зчеплення і перемикайте різні передачі (якщо автомобіль має механічну коробку передач). При цьому не повинно бути скреготу.

1.

Перевірте роботу всіх передніх і задніх фар, склоочисників, покажчиків повороту і радіоприймача.

1.

Дізнайтеся, якому екологічному стандарту відповідає автомобіль. Це може стати в нагоді вам для поїздок за кордон.

1.

Читайте сервісною книжкою автомобіля. Переконайтеся, що автомобіль регулярно проходив технічне обслуговування та заміну масла (графіки технічного обслуговування можуть відрізнятися в залежності від моделі). Дізнайтеся також, чи проводилися з автомобілем небудь додаткові роботи, та перегляньте квитанціями.
{/LikeAndRead}