Як вибрати машину механічна або автоматична коробка передач


Купівля нової машини - рішення не з легких, особливо, якщо ви не знаєте, який тип коробки передач вам вибрати: механічну або автомат. У цій статті ви дізнаєтеся різницю між цими типами коробок, а також плюси і мінуси кожної з них.

Кроки


 1. Основні відомості. Головне завдання механічної коробки передач, так само, як і механічної, це дозволити двигуну працювати у вузькому діапазоні швидкостей, зберігаючи широкий діапазон швидкостей на відомому валу. Без коробки передач машини їздили б тільки в межах однієї швидкості. Якщо ви захотіли б поїхати зі швидкістю 130 км / год, це відповідало б четвертій передачі на більшості механічних коробок. Швидше за все, ви ніколи не їздили на механічній коробці користуючись тільки однієї четвертої швидкістю, а якщо пробували, то, напевно, помітили, що педаль акселератора практично не реагує на натискання, а на високій швидкості двигун буквально розривається. При такій експлуатації автомобіль дуже швидко вийшов би з ладу.

 2. Подумайте про потужності.
  • Якщо вам потрібна потужність, то робіть вибір на користь механіки. Хоча деякі сучасні автоматичні коробки передач, такі як варіатори, роботи, а також 4 або 5-ступінчасті коробки передач з пересувними каретками забезпечують відмінне прискорення, є відчутна різниця в розгоні машини на автоматі і на машини механіці. Наприклад, Додж Неон, в якому стоїть коробка автомат, за заявою виробників розганяється від 0 до 100 км / год за 10.5 секунд, але цей же Додж, обладнаний 5-ступінчастою механікою, розганяється до сотні вже за 8.1 секунди. Різниця суттєва. Хоча не у всіх марок автомобілів різниця в розгоні така велика, автомобілі з механічною коробкою передач завжди жвавіше.Як вибрати машину механічна або автоматична коробка передач

  • Є кілька причин тому, чому розгін у автомобілів з механічною коробкою передач краще, ніж у автомобілів з автоматичною коробкою. Головна причина полягає в тому, що механіка дозволяє на кожній швидкості вичавлювати з двигуна всю міць. Наприклад, якщо у вашій машині 200 кінських сил при 7000 об / хв, а ваш автомат перемикає швидкість вже при 6000 об / хв, вам ніколи не вдасться відчути всю міць свого двигуна. Тому, якщо в паспорті вашого автомобіля зазначено 200 л / с, але в ньому стоїть коробка автомат, відразу віднімайте з потужності двигуна 20%. У випадку ж з ручною коробкою, ви можете загнати стрілку тахометра навіть за червону лінію. Це дозволяє вичавити з автомобіля всю потужність, не залежно від того, який у ньому тип приводу.Як вибрати машину механічна або автоматична коробка передач

  • Якщо ви хочете купити потужний автомобіль, який також буде використовуватися в помірному режимі для повсякденної їзди, візьміть напівавтомат. У різних виробників автомобілів цей тип коробки передач називається по-різному. Зазвичай такі коробки ставляться на спортивні автомобілі. Це автоматична коробка з можливістю перемикання в ручний режим. Тільки в ручному режимі передачі перемикаються не традиційно, рухами важеля вгору-вниз, вліво-вправо, а тільки вертикально, від "-" (більш низька передача) до "+" (більш висока передача).Як вибрати машину механічна або автоматична коробка передач


  • Як вибрати машину механічна або автоматична коробка передач
  • Чи важливий для вас витрата палива? Якщо так, тоді вам найбільше підійде механічна коробку передач, е єдиний варіант. Багато сучасних автомати дуже економічні, і, практично не поступаються у витраті палива механіці, а в деяких випадках, навіть виграють. Наприклад, Тойота RAV4 і PT Cruiser на автоматичній коробці витрачають менше палива, ніж на механічній. У такому випадку, автомат буде, звичайно ж, краще механіки, особливо, якщо ви багато їздите по місту.

  • Як вибрати машину механічна або автоматична коробка передач
  • Оцініть вартість ремонту. Хоча автомобільний ринок все більше переваги віддає автоматичним коробок, не варто забувати, що, поки ще вони ламаються набагато частіше, ніж механічні. Деякі виробники навіть заявляють, що в їх механічні коробки взагалі не вимагають ремонту, наприклад, заміни рідини. Але, як би там не було, ремонт механічної коробки обійдеться вам набагато дешевше. У разі ремонту механічної коробки не потрібна заміна муфти зчеплення - найдорожчої частини коробки передач. Швидкість зносу муфти зчеплення залежить від багатьох факторів, таких як стиль водіння, матеріал виготовлення муфти, та кількості переходів від міської їзди на заміську.

  • Як вибрати машину механічна або автоматична коробка передач
  • Визначтеся з вашими потребами: вибір двигуна нерозривно пов'язаний з вибором типу коробки передач. Наприклад, якщо ви вибрали чотирициліндровий двигун об'ємом 1.6 літра і потужністю в 62 л / с, тоді однозначно, виібрайте механічну коробку. Так як в цьому випадку потужність автомобіля вкрай обмежена, вам потрібно буде вичавлювати з нього все на підйомах, або при обгоні. З іншого боку, якщо ви хочете взяти автомобіль з двигуном V8 або V6, в якому потужності вистачає позаочі як на високих, так і на низьких оборотах, тоді механіка буде швидше перевагою, ніж необхідністю. Хоча вибір на користь механіки в такому разі і дасть вам більше потужності і економії, він не є настільки визначальним, як при покупці малолітражки.

  • Як вибрати машину механічна або автоматична коробка передач
  • Подумайте, чи підійде вам механічна коробка передач. Деякі не купують механіку, бо не хочуть вчитися на ній їздити. Інші просто не можуть користуватися їй фізично. Кому то потрібно надавати машину іншій людині, яка не вміє їздити на ручному управлінні. У такому випадку можна підшукати хороший автомат, який поєднує в собі економічність з хорошою динамікою при їзді.
   • Якщо ви віддаєте перевагу користуватися ручною коробкою, пам'ятайте, що всі вони відрізняються індивідуальним виконанням: одні зроблені з метою економії палива, інші - для динамічної їзди, а треті - поєднують обидві характеристики.

   • Якщо ви ділова людина, і ваша права рука постійно зайнята, то вибирайте автомат. Однак пам'ятайте, що багатозадачність при водінні автомобіля не бажана.


   • Як вибрати машину механічна або автоматична коробка передач
   • Чи здатні ви виконувати декілька завдань одночасно? Якщо так, тоді ви спрваітесь з механічною коробкою, а якщо ні, вам потрібен тільки автомат. Ручне управління змушує концентруватися одночасно і на дорозі, і на своєчасному перемиканні швидкостей.

   Поради


   • Повною мірою користуйтеся тест-драйвом, щоб визначитися з вибором коробки передач.

   • Основна відмінність: механічні коробки призначені для динаміки і швидкості, а автоматичні - для комфорту.

   • Хороші автомати повинні перемикати швидкості при оборотах, близьким до максимальних.

   • Машини з ручними коробками дешевше приблизно на 1000 доларів.

   • Хоча думка про їзду з механічною коробкою може лякати водіїв-новачків, зазвичай, це не так вже й складно. До речі, у багатьох автошколах навчання проходить на механіці.

   • Інші різновиди коробок передач. Деякі виробники, такі як BMW або VW пропонують напівавтоматичні (або напів-ручні) коробки передач. Кожен виробник називає таку коробку по-своєму (у BMW - SMG, у VW - DSG), але всі вони працюють однаково. Це, в основному, механічні коробки передач зі спеціальною системою електроніки та гідравліки, які вичавлюють зчеплення за вас. Це дозволяє вести автомобіль як на автоматичній коробці, але, якщо захочете, ви можете переключитися на ручну. Оскільки зчепленням управляє сам автомобіль, педаль зчеплення відсутня. Хоча напівавтомат має всі переваги продуктивності механічної коробки передач, він не такий надійний, в силу наявності складних рушійних механізмів.

   • Якщо ви хочете максимального прискорення, вибирайте механіку. При правильному управлінні, механічна коробка краще і швидше будь-якого автомата.

   • Для водія-новачка краще підійде коробка-автомат, оскільки вона дозволяє краще зосередитися на дорозі. По-початку механічна коробка вимагає одночасної зосередженості і на дорозі і на перемиканні передач, але з досвідом, це відбувається вже автоматично.

   • Перевірте клас економічності (в місті і за містом) машини у випадку з обома типами коробки передач. Хоча ця класифікація не завжди точна, вона дасть вам уявлення про середню витрату палива ..

   • Автомат дає менше навантаження на двигун і трансмісію, ніж неправильно використовувана механічна коробка.

   Попередження

   • Будьте обережні, пересідаючи на автомобіль з незнайомою вам коробкою передач.

   • У деяких країнах (наприклад, у Великобританії), що не дозволяється їздити на механічній коробці, якщо ви здавали на права на автоматі. Якщо ви вирішите перейти на механічну коробку, вам потрібно перескладати іспит.

   • Якщо автомат перемикає швидкості за 1000 оборотів раніше межі, то краще поміняти машину.

   • Купуючи автомобіль пам'ятайте, що деякі моделі, які пропонували на вибір обидві коробки передач в минулих поколіннях, можуть бути доступні лише в одній в останньому.