Як самостійно продати автомобіль


Якщо до цієї справи підходити несерйозно, то продаж автомобіля може зайняти тижні або навіть місяці. Прочитайте наші поради, щоб дізнатися, як швидко продати свій автомобіль.

Кроки


  Як самостійно продати автомобіль
 1. Визначте вартість вашого автомобіля. Зрозуміло, що покупець буде торгуватися і може зажадати знижки. Але тільки не встановлюйте занадто високу ціну, інакше ніхто не прийде дивитися вашу машину.

 2. Як самостійно продати автомобіль
 3. Відвезіть машину на мийку або вимийте її самі. Витратьте на мийку деяку суму. Нехай машину вам почистять професіонали. Потенційний покупець повинен бачити, що ви дбали про машину. Ніколи не показуйте її брудною. Навіщо залишати про неї погані враження?

 4. Як самостійно продати автомобіль
 5. Помістіть оголошення в інтернеті, повідомивши про машину всю необхідну інформацію. Також завантажте кілька фотографій. На багатьох сайтах це можна зробити безкоштовно, і якщо ви запитуєте розумну ціну, то ви отримаєте багато запитів. Додатково ви можете помістити оголошення в місцевих газетах або в рухомому рядку на телебаченні.

 6. Як самостійно продати автомобіль
 7. Повісьте в машині знак про продаж і поставте її там, де її можуть помітити люди, наприклад на стоянці біля жвавого перехрестя. Якщо цього вимагатиме власник стоянки, то заплатите за паркування.

 8. Як самостійно продати автомобіль
 9. Ваш автомобіль повинен виглядати бездоганно.

 10. Як самостійно продати автомобіль
 11. Підготуйте всі документи, які у вас можуть запросити. Ви повинні показати покупцеві, що вам нема чого приховувати.

 12. Покупець повинен вам довіряти. Будьте чесними і доброзичливими. Не дивлячись на те, що на ринку зараз тисячі старих автомобілів, нехай покупець купить саме вашу машину.

 13. Як самостійно продати автомобіль
 14. Якщо вам це зручно, то нехай покупці перевіряють автомобіль біля вашого будинку. Покупець буде більше довіряти вам.

 15. Як самостійно продати автомобіль
 16. Торгуйтеся. Наприкінці покупки задоволеними повинні бути як покупець, так і продавець.

 17. Як самостійно продати автомобіль
 18. Не дозволяйте покупцеві робити тест-драйв без вас, інакше ви можете більше не побачити свою машину. Якщо покупець хоче зробити професійний огляд вашого автомобіля, то не панікуйте. Це означає, що він серйозно думає про покупку.

 19. Як самостійно продати автомобіль
 20. Якщо покупець згоден купити ваш автомобіль, то приготуйте купчу і попросіть покупця розписатися в ній.

 21. Як самостійно продати автомобіль
 22. Обов'язково перерахуйте гроші, перш ніж підписати документи про продаж. Заповнюйте всі папери розбірливим почерком.

 23. Як самостійно продати автомобіль
 24. Тепер ви можете віддати покупцеві ключі від автомобіля. Не забудьте зняти номери.

Поради


 • Якщо необхідно, то відремонтуйте машину. Замініть, якщо необхідно, бічні дзеркала та інші деталі. Якщо у вас є трохи грошей, і ви хочете продати машину трохи дорожче, то встановіть в машині нову аудіосистему. Також встановіть замки з дистанційним управлінням.

 • Заберіть у продавця водійські права або паспорт, поки він робить на вашій машині тест-драйв.

Попередження

 • Якщо ви проживаєте в США, то не забудьте дізнатися закони вашого штату, стосуються паркування вашого автомобіля на вулиці зі знаком про продаж. У Каліфорнії, наприклад, це не дозволяється.

 • Не витрачайте свій час на несерйозних покупців. Якщо покупець здається вам не зацікавленим, або якщо він запитує надто низьку ціну, то пошукайте іншу людину.