Як їздити на мотоциклі ендуро


Вам давно хочеться забруднити мотоцикл? Закладати в повороти, піднімати клуби пилу, перетинати річки вбрід, розганятися до божевільних швидкостей? Тоді читайте цю статтю і приготуйтеся забруднитися!

Кроки


  Як їздити на мотоциклі ендуро
 1. Дістаньте мотоцикл-ендуро. Не беріть його у одного, тому що катаючись в перший раз, ви цілком можете пошкодити байк. Двухтактників буде не кращим вибором для новачка, вони набагато складніше в управлінні, жвавіше і можуть запросто скинути наїзника. Чотиритактні мотоцикли простіше в освоєнні, веселіше в катанні. Переконайтеся, що мотоцикл підходить вам за розміром, навряд чи ви зможете впоратися з мотоциклом більше вас. Дилер завжди допоможе вам зробити вибір. Я б рекомендував для початку 100-250 кубовий, старий, недорогий байк, його не так шкода упускати і дешевше лагодити. Розмір потрібно підбирати, спираючись на ваш зріст і вагу. Просто посидьте на різних байках в магазині і зрозумійте, який для вас є найбільш зручним. Поговоріть з продавцем, отримаєте більше інформації, але не купуйте мотоцикл відразу. Не всі продавці чесні і вас цілком можуть обдурити або продати не те, що вам потрібно, а те, що дорожче. Погуглити перед покупкою.
  • Швидкість: Коли ви їдете по трасі і хочете "додати", перемкніть передачу на нижню. Відкрутіть цю передачу повністю, перемкніть вгору (якщо у вас мотоцикл з автоматичною коробкою передач, забудьте про це). Набравши необхідну швидкість, вигніть спину під кутом 45 градусів, зігніть лікті під кутом в 90 градусів і встаньте. Стоячи на підніжках, ви своїм тілом забезпечуєте додаткову амортизацію, проїжджаючи по пересіченій місцевості. Це покращує контроль над мотоциклом і збільшує швидкість.

  • Повороти: Трюк, який дозволяє проходити повороти на максимальній швидкості, полягає в управлінні. Входячи в поворот, виберіть підходящу траєкторію, що не провідну у вильоту з траси. Залишайтеся на ній і тримайте ручку "газу" рівно. Витягніть "внутрішню" ногу і "зовнішнє" плече. Нога повинна стирчати вперед, а не в бік. Це допоможе вам зберегти баланс, а також ви можете спертися на неї, якщо байк занесе. Увійшовши в поворот, дивіться куди ви хочете їхати. Тримайте попу над сідлом і злегка тисніть "зовнішньої" ногою на підніжку, переносячи частину ваги на "зовнішню" сторону мотоцикла. Це додасть стійкості. Пам'ятайте, що ви повинні закінчити гальмування і перемикання передач до того, як увійдете в поворот, що б ви могли сконцентруватися на проходженні повороту. Іноді використання зчеплення на виході з повороту дасть вам коротку надбавку в потужності.

  • Стрибки: Високі стрибки можуть бути страшними, поки ви не відчуваєте себе комфортно за кермом. Спробуйте спочатку пострибати на невисоких купині. Вони легко долаються і після такого стрибка легко приземлятися. Прівстаньте і не тисніть на кермо, розвантажите переднє колесо. Ви повинні підвестися, коли переднє колесо відірветься від землі.Находясь в повітрі, розміститеся зручно і надійно для приземлення. Якщо ніс занадто задерся, не страшно. Натисніть злегка на задній гальмо для стабілізації. Перед дотиком землі відкрийте "газ", щоб байк м'яко приземлився і відразу продовжив рух. І не забудьте відпустити гальмо!


  • Як їздити на мотоциклі ендуро
  • Подолання серій дрібних горбів не так просто і вимагає багато практики. Є 3 основних способи долати ці перешкоди: їдьте повільно і рівно, проїдьте їх попарно або просто пролітайте через них (найшвидший і складний спосіб; заднє колесо ковзає по верхівках горбів, зменшуючи керованість). Прівстаньте і тримайте вага позаду центру ваги мотоцикла. Навчіться підтискати коліна та лікті перш, ніж вони дадуть вам про себе знати. Більше 60% всіх аварій на треку відбувається на цих самих буграх. Не бійтеся і корегуйте траєкторію, якщо зловили "вобблінг". Просто проїдьте перешкода!

  Поради


  • Якщо ви пробуєте в перший раз, не намагайтеся відразу навчитися всьому, починайте з малого. Навчання їзді на ендуро зроду навчання їзді на велосипеді.

  • Журнали типу Motocross Action і Transworld MX дають корисні поради по доведенню байків технічно.

  • Стрибаючи з одного кінця ями (яру) на інший, майте правильну швидкість. Занадто повільне, як і дуже швидке, рух може призвести до неприємних наслідків.

  • Починаючи здійснювати стрибки, починайте з невеликих купин і трамплінів.

  • Чи не зазнавайтеся з приводу того, що ви можете робити зі своїм байком. Напевно, ви скоро знову опустіться з небес на землю.

  • Слідкуйте за своїми руками, тому вони піддаються великим навантаженням і можуть втомлюватися дуже сильно, що може бути потенційно небезпечно.

  • Завжди майте при собі рюкзак або кофр. Там потрібно мати інструменти, свічки, трохи поживної їжі, воду і мобільний телефон. Ніколи не знаєш, коли воно стане в нагоді.

  • Завжди пам'ятайте про швидкісний режим, правила перетину перехресть, а також про пішоходів.

  Попередження

  • Катаючись на мотоциклі, завжди будьте одягнені в захисну МОТО-екіпіровку. Хокейний шолом може врятувати вас від шайби, але не від падіння з мотоцикла. Таким же чином, захист для ліктів і колін, куплена для катання на роликах, не захистить вас на байку. Ігнорування цього попередження може призвести до серйозних травм або смерті.

  • Якщо ви збираєтеся виконувати трюки, будьте впевнені в тому, що ви робите і що ви не вб'єте себе. Не намагайтеся справити враження на друзів яким-небудь невідпрацьованим трюком, тому велика ймовірність того, що ви впадете, і все, чого досягнете, буде сміх.

  • Знайте свої можливості.

  • Не давайте друзям покататися на вашому байці. Якщо вони його розіб'ють, лагодити доведеться вам.

  • Катайтеся тільки в дозволених місцях і переконайтеся, що це безпечно.

  Що вам знадобиться

  • Мотоцикл

  • Захист (шолом, окуляри, підходящий одяг, мотоботи, рукавички, черепаха, захист для колін і ліктів)