Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі


Хочете заощадити грошей і розібратися з пристроєм улюбленого залізного коня? Спробуйте почати з заміни масла. Це недорого, захоплююче і не вимагає безлічі інструментів!

Кроки


  Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі
 1. Підготовка місця. Цей крок є одним з найважливіших. Навряд чи вам захочеться бігати в пошуках інструментів, ємностей або ганчірок в той момент, коли з мотоцикла витікатиме масло, а руки будуть забрудненими настільки, що важко буде навіть повернути дверну ручку! Щоб все правильно підготувати, загляньте в розділ «Що вам знадобиться».

 2. Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі
 3. Поставте мотоцикл на бічну, центральну або задню опору. Піддон слід встановити безпосередньо під болтом. Постарайтеся передбачити, в яких місцях буде виливатися масло, а також стежте за ним в процесі зливу. Вам майже напевно доведеться кілька разів переставити піддон, так як старе масло витікає все повільніше і повільніше. За допомогою відповідного інструменту викрутити болт. Головне, не зривайте різьбу! Якщо він впаде в піддон, то швидко дістаньте його, але при цьому постарайтеся не обпектися, адже болт може бути гарячим!

 4. Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі
 5. Злийте до кінця відпрацьований / брудне масло, поки ви знімаєте фільтр. Обережно відкрутіть фільтр за допомогою ключа для фільтра або, в крайньому випадку, обмотайте навколо фільтра шкіряний (або гумовий ремінь) з затягається петлею, щоб витягти його. Намагайтеся не вдаряти і не пошкодити фільтр, щоб в двигун бува не потрапили забруднюючі речовини. У фільтрі може залишатися масло, тому краще мати під рукою ємність на випадок випліскування. Якщо фільтр сидить дуже щільно, то спробуйте загнати збоку від фільтра викрутку і послабити посадку.

 6. Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі
 7. Встановіть нову шайбу зливної пробки. Вона коштує близько долара. Не забудьте витягти стару шайбу. Нова шайба дозволить зберегти різьбу в піддоні картера, так як з нею для затяжки зливної пробки потрібно менший крутний момент. Якщо шайба зливної пробки зроблена з міді, то вона повинна бути відпалений для додання м'якості шляхом нагрівання та охолодження в воді. Перед повторною установкою необхідно виконувати відпал всіх мідних шайб, інакше вони не будуть стискатися. Це ж стосується і нових шайб, оскільки з часом мідь твердне.

 8. Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі
 9. Зворотний установка зливного болта. Перед установкою перевірте, щоб болт був чистим. Не забувайте, що зазвичай він вкручується в литий алюміній, тому не затягуйте його занадто сильно! Специфікації крутного моменту затягування для вашого мотоцикла можна дізнатися в керівництві або магазині. При використанні тарованого ключа слід пам'ятати, що Нм і Футо-фунти це різні одиниці виміру. Якщо ви не знаєте точних специфікацій, то закрутіть болт досить щільно, але ні в якому разі не перетягуйте!

 10. Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі
 11. Підготуйте фільтр, заповнивши його свіжим маслом на чверть обсягу. Акуратно і неспішно струсіть фільтр, щоб весь фільтруючий матеріал покрився маслом. Далі, і це дуже важливо, візьміть гумове ущільнення і з усіх боків покрийте його невеликою кількістю олії. Так ви зможете забезпечити надійний контакт з двигуном, а при наступній заміні масла його буде набагато легше зняти.

 12. Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі
 13. Очистіть гніздо під фільтр в двигуні від бруду і обітріть внутрішню поверхню свіжим маслом для належного чистого контакту. Обережно вкрутите новий фільтр. Не застосовуйте зусилля! Він повинен легко увійти. Після того, як без зусилля він вже не вкручується, його потрібно буде провернути ще лише на 3/4 обороту. Не слід вкручувати масляний фільтр занадто туго. Для затяжки досить чистою руки. Інструменти можна використовувати тільки в тому випадку, якщо фільтр прикріплений до тарованого ключу, а ви затягуєте його відповідно до заводських специфікаціями!

 14. Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі
 15. Якщо ви ще цього не зробили, відсуньте піддон з брудним маслом від мотоцикла, щоб не розлити його! Подивіться в керівництві ємність вашого масляного бака і за допомогою воронки залийте масло, не доливаючи приблизно пів літра до повного бака. Перевірте рівень. Додайте або злийте масло, щоб рівень був в нижній третині між «Додати» і «Повний бак». Чи не заливайте занадто багато масла! Воно накладає надмірний тиск на ущільнення в двигуні і може скоротити термін служби. Пам'ятайте, для перевірки рівня масла мотоцикл повинен стояти прямо, а не на бічній опорі.

 16. Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі
 17. Начисто протріть мотоцикл, перевірте, щоб були встановлені всі ковпачки та болти. Все готово! У більшості місць продажу автомобільного масла можна повернути його назад, якщо знову залити в оригінальну ємність. Це брудна робота, але не виливайте масло на землю. Воно не всмоктується, не випаровується і взагалі дуже небезпечно для навколишнього середовища. До того ж, розливати олію напевно протизаконно.

 18. Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі
 19. Нарешті, після першої поїздки не забудьте знову перевірити рівень, а також затяжку фільтра, зливного болта і наливної ковпачка!

 20. Як замінити масло і масляний фільтр на мотоциклі
 21. Вітаємо! Справу зроблено.

Поради


 • Гаряче масло має набагато кращу плинність, тому перш ніж діставати зливну пробку, варто прокотитися хвилин десять. Гаряче масло витікає швидко, тому будьте обережні! Так ви зможете промити маслом нутрощі двигуна і безпроблемно злити його.

 • Ретельно протріть ділянку навколо зливний пробки і саму пробку. Так вам буде простіше виявити витік після додавання свіжого масла. Також можна буде простежити за тим, щоб не забруднити нутрощі двигуна відпрацьованим маслом з піддону. Якщо після заправки виявили витік, то причина може критися в недостатньо затягнутою, або навпаки, перетягнутою зливний пробці. Вдобавок, якщо не витерти протоки масла, то воно постійно буде притягувати бруд і перебруднить весь двигун.

 • Утилізація масла - це завжди проблема. Перелийте його в стару (але чисту) ємність з-під відбілювача або миючого засобу, так як вони досить міцні і з надійним ковпачком. Місцеві жителі можуть здати масло на більшості міських звалищ, правда, іноді для цього виділено спеціальний день. Не виливайте його на землю або в каналізацію.

 • Чи не перетягуйте мастилозливного пробку. Масляний піддон картера зазвичай зроблений з алюмінію і не дуже підходить під сталеву різьбу зливної пробки. Зірвана різьба буде великою проблемою. Дізнатися щільність затяжки зливної пробки можна в керівництві користувача.

 • Якщо у вас спортивний мотоцикл, то проблема в тому, що ваш масляний фільтр оточений вихлопними трубами. Оскільки що згоряє масло виділяє неприємний запах, намагайтеся, щоб воно не потрапляло на гарячі вихлопні труби: обмотайте труби алюмінієвої фольгою точно під фільтром!

 • Слідкуйте за тим, щоб бруд з інструментів і в майстерні не потрапила в двигун. Для цього протирайте інструменти до (і після) роботи, а також підтримуйте порядок в майстерні! Найдрібніші піщинки в олії можуть вивести з ладу весь двигун!

Попередження

 • При надлишку в двигуні підвищується тиск масла, що призводить до підвищеного навантаження на ущільнення. Для зниження маси гонщики зазвичай їздять на машинах / мотоциклах, в яких масла навіть менше мінімально рекомендованого кількості. При цьому вони дають божевільну навантаження на двигуни. Рекомендуємо вам не переливати масло, але також завжди стежити за його рівнем!

 • Масло дуже гаряче! Будьте обережні, щоб не отримати опіки.

 • Ніколи не паліть і не користуйтеся запальничкою при заміні масла, зарядці акумулятора або при роботі з елементами паливної системи (бак, труби, карбюратор, інжектори).

 • Масло не так вже легко запалюється, на відміну від палива, яке могло змішатися з ним. Майте на увазі, масло все ж горить, але для цього потрібен набагато сильніший джерело тепла, ніж сигарета або запальничка. Тим не менш, ви можете навіть не підозрювати про застряглому поплавці карбюратора, внаслідок чого в картері двигуна масло змішається з паливом. При застряглому поплавці надлишок палива повинен виливатися через перелив. Іноді, коли лінія перетиснута, засмічена або закупорена, то буквально за одну ніч все вміст паливного бака перетече в повітряну камеру і картер двигуна. При короткочасному пережатии втрати палива будуть невеликими, але будь-яку кількість палива в картері завжди приховує небезпеку. При таких обставинах заміна масла в закритому приміщенні пов'язана з небезпекою вибуху або пожежі. Для перевірки потрібно зняти маслозаливную пробку і принюхатися до запаху з отвору. Виявивши запах палива, перемістіть мотоцикл на вулицю і виконуйте роботи в добре провітрюваному місці. Також рекомендується невідкладно знайти причину витоку палива. Застряглий поплавок спричинить безліч проблем. Паливо буде забруднювати свіже масло, в результаті чого постійно страждатиме двигун. Розріджений масло - погане масло!

Що вам знадобиться

 • Масляний фільтр

 • Масло

 • Шайба зливної пробки

 • Ключ з відкритим зевом (або торцевої ключ з тріскачкою)

 • Піддон для збору масла

 • Інструмент для зняття фільтра (також підійде старий шкіряний ремінь)

 • Ганчірки для очищення

 • Воронка

 • Алюмінієва фольга

 • Тарований ключ (рекомендовано)

 • Керівництво користувача