Як підготувати мотоцикл до зими


Для багатьох власників мотоцикла осінь означає швидкий кінець сезону, а значить і обслуговування перед консервацією. У цей час, інші щасливчики, які живуть у зоні з теплим кліматом, можуть їздити на мотоциклі цілий рік. Якщо ви не входите в це коло щасливчиків, вам буде дуже корисно знати, як підготувати мотоцикл до консервації. У цій статті описані кроки, слідуючи яким, ви зможете добре підготувати ваш мотоцикл до зими, що дозволить вам почати наступний сезон без зайвих проблем.

Кроки


  Як підготувати мотоцикл до зими
 1. Зберіть усі необхідні інструменти. Вам знадобляться: чисті ганчірки, ключ для свічок, нове моторне масло, новий масляний фільтр, маслянка, щоб запустити масло в циліндри, мастило для ланцюга, якщо у вас ланцюговий привід, стабілізатор палива, банку WD-40, чохол для мотоцикла, кухонні плівка , гумові джгути, гумові рукавички, автомобільний віск. Ну і найголовніше, це місце де ви збираєтеся залишити мотоцикл на зиму. Уникайте близькості до джерела вологи, і хімічним випаровуванням. Сухий опалювальний гараж буде ідеальним місцем.

 2. Як підготувати мотоцикл до зими
 3. Ретельно вимийте свій мотоцикл. Скористайтеся миючим засобом. Видаліть дорожній пил і комах з мотоцикла, щоб захистити лакофарбове покриття. Намагайтеся не залити воду в трубу глушника. Якщо нутрощі глушника намокнуть і не висохнуть за короткий час, всередині глушника почне гнити метал. Також, слід уникати попадання вологи на повітряний фільтр. Якщо фільтр буде мокрим, через нього буде погано проходити повітря і мотоцикл буде складно завести. Ретельно витрете мотоцикл замшевого ганчіркою. Відполіруйте всі металеві деталі спеціальної поліролью. Нарешті, нанесіть автомобільний віск на всі пофарбовані деталі. Почистіть ланцюг. Покрийте всі металеві деталі WD-40 і змастіть ланцюг.

 4. Як підготувати мотоцикл до зими
 5. Додайте в паливний бак стабілізатора палива. Залийте повний бак бензину. Коли паливо довго стоїть, з нього випаровуються летючі речовини, і в осаді залишаються маслянисті і липкі компоненти, вони можуть забити паливну систему. Запустіть двигун, щоб паливо зі стабілізатором потрапило в карбюратор, потім вимкніть двигун і дайте йому охолонути.

 6. Як підготувати мотоцикл до зими
 7. Якщо на вашому мотоциклі карбюраторний двигун, осушите камеру поплавця. Від'єднайте паливопровід і злийте паливо з карбюратора. Ознайомтеся з інструкцією, щоб дізнатися, де знаходяться дренажні болти. Якщо на вашому мотоциклі інжекторний двигун, тоді у вас нема чого зливати.

 8. Як підготувати мотоцикл до зими
 9. Коли двигун охолоне, ви можете приступити до заміни масла і фільтра. У процесі тривалого зберігання, у моторному маслі відбуваються зміни. Старе масло може проявляти кислотні властивості, що призведе до зношування деталей двигуна.

 10. Як підготувати мотоцикл до зими
 11. Використовуючи маслянку, нанесіть трохи масла на ноги передньої вилки. Сядьте на мотоцикл і пораскачівайте його, щоб масло розтеклося по ногах і потрапило всередину вилки. Таким чином, ви захистите сальники й інші гумові деталі від пересихання, а ноги від корозії.

 12. Як підготувати мотоцикл до зими
 13. Від'єднайте високовольтні дроти і обережно зніміть свічки. За допомогою маслянки, залийте трохи олії всередину циліндрів. Залийте близько одного кубічного сантиметра масла в кожен циліндр. Повністю від'єднайте високовольтні дроти, а потім покрутіть мотор стартером, щоб масло розтеклося по циліндрах. Тримайте голову так, щоб масло з свічкових отворів не потрапило вам на обличчя. Почистіть свічки і встановіть їх назад. Встановіть високовольтні дроти.

 14. Як підготувати мотоцикл до зими
 15. Доброю ідеєю буде зняти акумулятор. Деякі акумулятори вимагають зарядки «розумним» зарядним пристроєм кожні 4 тижні. Відкладення сульфатів на пластинах акумулятора, під час тривалого зберігання, може вивести його з ладу. Тонкий шар вазеліну на клемах може запобігти корозії. Ці процедури допоможуть вам легко завести мотоцикл навесні і уникнути витрат на новий акумулятор.

 16. Як підготувати мотоцикл до зими
 17. Якщо на вашому мотоциклі встановлена ​​система рідинного охолодження, перевірте рівень антифризу. Злийте старий антифриз, промийте систему і залийте нові, якщо це необхідно. Заміну антифризу потрібно виконувати кожні 2 роки. Не залишайте мотоцикл на зиму з низьким рівнем антифризу в системі, це призведе до корозії. Також перевірте рівні всіх інших рідин.

 18. Як підготувати мотоцикл до зими
 19. Нанесіть мастило на кабелі. Змастіть амортизатори і шарніри. Змастіть колінвал, якщо у вас такий типу приводу. Почистіть повітряний і паливний фільтри. Перевірте знос колодок. Замініть розхідники на вашому мотоциклі.

 20. Як підготувати мотоцикл до зими
 21. Почистіть і нанесіть захисний засіб на всі шкіряні деталі.

 22. Як підготувати мотоцикл до зими
 23. Якщо підлога в гаражі бетонний, рекомендується поставити мотоцикл на товстий килим або лист фанери. Вони будуть захищатися мотоцикл від вогкості. Ще одна корисна рада це зберігати мотоцикл в такому становищі, коли вся вага знятий з коліс. Встановіть мотоцикл на дерев'яні козли, і використовуйте центральну підніжку. Не розміщуйте мотоцикл поблизу пристроїв, які виділяють озон: холодильники, електромотори, кондиціонери. Озон дуже сильно руйнує гуму.

 24. Як підготувати мотоцикл до зими
 25. Змочіть ганчірку високоякісним моторним маслом, і за допомогою неї, нанесіть тонкий шар масла на всі металеві деталі. Розпорошите трохи WD40 у вихлопну трубу. Закрийте отвір вихлопної труби і повітрозабірник кухонною плівкою і гумкою. Ви можете затягнути плівкою всі дренажні шланги і отвори. Це гарантує вам, що ніякі комахи або тварини не зроблять у вашому мотоциклі свій зимовий будинок.

 26. Як підготувати мотоцикл до зими
 27. Після консервації слід уникати запусків двигуна на короткі проміжки часу, так як в маслі, яке знаходилося всю зиму в двигуні, буде багато вологи.

Поради


 • Ці прості кроки захистять ваш мотоцикл від старіння під час місяців бездіяльності. Після зими, коли на вулиці знову буде гарна погода, просто зніміть плівку, помийте мотоцикл, встановіть акумулятор, накачайте колеса і висувайтеся в дорогу. Щасливої ​​дороги!