Як стрибати на позашляховому мотоциклі


Для того, щоб навчитися стрибати на позашляховому мотоциклі, потрібні практика і наполегливість. Наступні кроки повинні зробити процес навчання трохи простіше.

Кроки


  Як стрибати на позашляховому мотоциклі
 1. Під'їжджайте до трампліна на великій швидкості. Швидкість поліпшить стрибок.

 2. Як стрибати на позашляховому мотоциклі
 3. Надайте мотоциклу максимальне прискорення, перш ніж відірватися від трампліну і стисніть підвіску. Тримайте дросельну заслінку на одному рівні при відриві від краю трампліну, щоб ваш мотоцикл не викинув вас вперед і не скинув швидкість. Це називається переднім завантаженням. Також можна потягнути кермо вгору після відриву від трампліна. Але вам потрібно домогтися того, щоб мотоцикл їхав максимально швидко перед відривом від трампліну.

 4. Як стрибати на позашляховому мотоциклі
 5. Намітьте місце для приземлення, ще будучи в повітрі.

 6. Як стрибати на позашляховому мотоциклі
 7. Для зручності, в момент приземлення, поставте ноги на упори для ніг.

 8. Як стрибати на позашляховому мотоциклі
 9. Приземляйтеся, розподіливши ваша вага на переднє або заднє колесо. При приземленні на обидва колеса удар припаде прямо на вас. Постарайтеся не приземлятися на обидва колеса, бо це збільшить ваші шанси на падіння і, при такому приземленні, ви будете виглядати як любитель. При приземленні на спеціальний майданчик, постарайтеся приземлятися нахиливши мотоцикл трохи вперед. Якщо ж майданчика немає, але приземляйтеся на заднє колесо і поставте ноги на упори.

Поради


 • Почніть з маленьких трамплінів і поступово переходите до великих.

 • Стрибки з маленьких трамплінів, таких, на яких ваше переднє колесо вже в повітрі, коли заднє тільки заїжджає на трамплін, вимагають більшого прискорення, ніж стрибки з великих трамплінів, тому що задня підвіска завантажується, давлячи переднє колесо вниз.

 • Якщо перебуваючи в повітрі, ви розумієте, що мотоцикл занадто сильно нахилений вперед - додайте газ. Це трохи підніме переднє колесо. Якщо цього недостатньо і кут занадто великий для посадки, прийміть позицію «супермен». Посадка при сильно нагнути вперед мотоциклі дуже небезпечна. Її причина - недостатнє прискорення при зльоті і вона може бути фатальна, бо є шанс, що при приземленні мотоцикл опиниться на вас. Якщо ви вже помилилися і розумієте, що у вас проблеми - не зволікайте і не здавайтеся. Дуже ймовірно, що це призведе до ще більших проблем.

 • Якщо ви приземляєтеся на великій швидкості і на досить крутий спуск, вам потрібно приземлятися на два колеса. Приземляючись на заднє колесо ви можете перелетіти через кермо якщо ваше заднє колесо потрапить на купину або на камінь при наближенні до землі.

 • Будьте обережні під час посадки. Переконайтеся, що навколо області посадки немає небезпечних предметів і є достатньо місця для того щоб зупинити ваш мотоцикл.

 • Якщо перебуваючи в повітрі, ви розумієте, що мотоцикл занадто сильно нахилений назад - натисніть на задній гальмо. Це опустить переднє колесо. Не забудьте використовувати зчеплення і не зупиняйтеся, інакше ви втратите керування. Це досить важкий трюк і дійсно працює він тільки при великих стрибках. Не забудьте відпустити гальмо перед приземленням, інакше ви можете гарненько вдаритися об кермо. Посадка на заднє колесо відбувається через занадто сильного прискорення при зльоті. При несильному ухилі назад, ви можете, перед посадкою, присісти над бензобаком і натиснути на кермо, щоб збалансувати колеса.

 • Якщо це можливо, зробите стрибок на невеликій швидкості кілька разів, щоб відчути, яке прискорення потрібно.

 • Якщо ваш мотоцикл почав завалюватися в повітрі, завжди тримайте переднє колесо спрямованим у бік точки приземлення. Якщо кут занадто великий, щоб це зробити, змістився назад і прийміть позицію манекена для краш-тестів.

 • На великих увігнутих трамплінах, тільки якщо ви не намагаєтеся зробити заднє сальто, використовуйте менше прискорення, ніж на великих плоских трамплінах.

 • Переконайтеся, що трамплін стійкий (це не круто, якщо він буде розвалюватися під вами, під час проїзду по ньому).

Попередження

 • Є ймовірність того, що у вас нічого не вийде або ви не досягнете мети. Ви можете отримати серйозну травму або, навіть, померти займаючись стрибками на позашляховому мотоциклі. Але, без праці і поту не доб'єшся результату і «хто не ризикує, той не п'є шампанського»!

 • Для того, щоб зменшити ймовірність отримання травми, завжди носите правильну екіпіровку: шолом, повністю закриває голову ("full-faced"), нагрудник / моточерепаху, черевики для мотокросу, рукавички.

 • Переконайтеся, що у на кермі вашого мотоцикла є пінопластові підкладки.

 • Не відпускайте мотоцикл, якщо ви не професіонал.

Що вам знадобиться

 • Позашляховий мотоцикл

 • Шолом

 • Захисне екіпірування

 • Впевненість

 • Трамплін