Як їздити на мотоциклі в сиру чи холодну погоду


Мокрий асфальт, особливо в перші хвилини після початку дощу, в поєднанні з брудом, снігом і льодом може призвести до загибелі не надто обережного мотоцикліста. Далі ви можете знайти деякі рекомендації, що стосуються безпечної їзди в сиру погоду і ожеледь.

1.


По можливості уникайте слизьких ділянок дороги. Завжди вибирайте самий сухий шматок асфальту, який зможете знайти.

2.


Зменшуйте швидкість, особливо на поворотах - на слизькій поверхні складніше зупинитися. Не забувайте: обмеження швидкості встановлюються з урахуванням того, що дорожнє полотно знаходиться у хорошому стані.

3.

Використовуйте обидва гальма і пам'ятайте, що навіть на слизькій дорозі передній ефективніше заднього. Щоб не допустити блокування передніх коліс, на ручку гальма натискайте плавно.

4.

Втім, на надзвичайно скількох поверхнях, таких, як лід, зовсім не варто використовувати переднє гальмо. Вичавіть зчеплення, постарайтеся уникнути аварії і поступово гальмуєте до повної зупинки (на будь-яких швидкостях, крім самих малих, такий маневр може бути небезпечним). Якщо вам потрібно їхати по обледенілій або засніженій дорозі, тримайте свій мотоцикл строго вертикально і їдьте якомога повільніше. Не робіть різких рухів і намагайтеся різко не змінювати швидкість і напрямок руху, які на скільки дорозі здатні викликати занесення.
{LikeAndRead}

5.

Повертайте, гальмуєте, прискорюйтеся і перемикайте передачі настільки м'яко й плавно, наскільки можливо. Якщо опинитеся на дуже скількох дільницях, то взагалі нічого не робіть, поки їх не проїдете.
{/LikeAndRead}