Як замінити масло в мотоциклі


Щоб заощадити гроші, деякі люди займаються техобслуговуванням своїх мотоциклів самі і не звертаються в автомайстерні. Із заміною масла можуть впоратися практично всі, навіть новачки. У залежності від марки і моделі мотоцикла, це може бути досить легкою процедурою, а може виявитися складним, тому що, можливо, вам доведеться виймати деякі деталі, щоб дістатися до масляного фільтра.

1.


Перед тим як розбирати небудь, огляньте мотоцикл. Вам необхідно точно знати, де у вашому мотоциклі знаходяться корпус масляного фільтра і пробка маслоспуска. Якщо щось потрібно прибрати, щоб дістатися до них, вирішите що саме. Зберіть необхідні інструменти відповідного розміру.

2.


Приберіть всі деталі, що блокують доступ до корпусу фільтра і пробці маслоспуска. В одних мотоциклах це може бути підніжка, в інших - вихлопна труба. Щоб масло добре йшло, мотоцикл повинен бути теплим, але не прогрівайте його занадто довго, щоб не обпектися під час роботи.

3.

Переконайтеся, що мотоцикл стоїть на підставці або закріпіть його на мотоциклетному підйомнику. Під мотоцикл поставте масляне корито, щоб у нього стікало масло. За допомогою відповідного гайкового ключа відкрутіть пробку маслоспуска. Поки масло стікає, огляньте пробку. Протріть її м'якою ганчіркою і переконайтеся, що на ній немає металевої стружки. У багатьох моделях пробки намагнічуються спеціально, щоб стружка не потрапила в масло і не зіпсувала двигун.

4.

Відкрутіть захисну кришку корпусу масляного фільтра. Поки ви будете робити це, проллється трохи олії. Оберніть кришку в чисту тканину, щоб на неї не потрапив бруд, і покладіть у безпечне місце. Вийміть масляний фільтр. У деяких моделях вони відкручуються, в деяких просто висуваються. Щоб дістати висувною фільтр досить поставити палець в отвір фільтра і акуратно потягнути назовні.
{LikeAndRead}

5.

Чистою тканиною протріть корпус масляного фільтра і вставте новий фільтр. Деякі фільтри йдуть разом з кільцями ущільнювачів, щоб міняти прокладки на корпусі. Це не обов'язково завжди робити. Зазвичай кільця ущільнювачів призначені для певної марки і можуть не підійти до вашого мотоциклу.

6.

Помістіть назад кришку корпусу масляного фільтра і пробку маслоспуска. Відкрийте ковпачок маслянки і влийте стільки масла, скільки потрібно для мотоцикла вашої марки і моделі. Маленька чиста воронка допоможе вам не пролити зайве масло. Якщо ви не знаєте, скільки масла наливати, зверніться до інструкції виробника.

7.

Прикрутите всі деталі, які вам довелося відкрутити. Протріть мотоцикл, щоб переконатися, що на ньому не залишилося пролитого масла. Заведіть мотоцикл і перевірте, чи не тече масло. Утилізуйте старе масло. Його можна розлити по місткостях і здати в центри, які беруть відпрацьоване масло.
{/LikeAndRead}