Як дотримуватися техніки безпеки при їзді на мотоциклі


Статистика їзди на мотоциклах пригнічує. В останнє десятиліття стало більше мотоциклістів, але разом з ними все частіше з'являються і повідомлення про аварії з їх участю.

Водіння в п'яному вигляді, недосвідченість, зневага спеціальною захисною екіпіровкою, їзда в нічний час і що збільшився вік мотоциклістів - все це фактори, що збільшують невтішну статистику використання двоколісних засобів пересування. І чим більшого ризику ви піддаєтеся за кермом мотоцикла, тим важливіше з самого початку знати, як дотримуватися заходів безпеки.

Чим менше ви будете ризикувати, тим приємніше і безпечніше виявиться їзда на мотоциклі.

1.


З найперших днів, коли ви тільки вивчилися їздити на мотоциклі, вкрай важливо ввести в звичку перевірку справності свого мотоцикла перед виїздом. Якщо ви любите мотоцикли, то найкращим засобом забезпечення вашої безпеки буде регулярна перевірка справності двоколісного друга. Якщо ви не знаєте, що саме потрібно перевіряти і як стежити за своїм мотоциклом, краще довірте цю справу професіоналам. Відмова гальм при проходженні повороту може вилитися у втрату кінцівок або навіть життя.

2.


Завжди носіть мотоциклетну екіпіровку. Ви занадто круті, щоб одягати шолом? Більшість смертельних результатів в аваріях за участю мотоциклів викликано травмами голови, отриманими через те, що на мотоциклістів не було шолома. На щастя, правила дорожнього руху вимагають від мотоциклістів носіння шолома.

Наступного разу, коли будете мчатися по дорозі, згадайте ось про це: якщо ви впадете з мотоцикла, то та футболка, яка на вас зараз, згорить рівно за три метри ковзання по асфальту ... А потім прийде черга вашої шкіри.

3.

Щоб знати, як запобігти падіння з мотоцикла, пройдіть курс безпечної їзди. Новачок ви чи досвідчений мотоцикліст, в будь-якому випадку, проходження курсу не сильно вас обтяжить, зате допоможе обійтися без травм під час їзди. Але не варто думати, що ці курси перетворили вас в експерта у водінні. Щоб дізнатися всі небезпеки, які таїть в собі траса, підуть роки, проведені в сідлі. Тим не менш, курс безпечної їзди можна вважати початком водійського стажу нових мотоциклістів, а ті, хто вважає, що все вже вміють, зможуть поліпшити свої навички безпечного водіння.

Мотоциклістам старше сорока років курс мотоциклетної безпеки стане в нагоді, щоб перевірити свої рефлекси. Безпека їзди залежить від того, наскільки швидкою буде реакція в критичний момент.

4.

Не пийте. Алкоголь або вплив інших одурманюючих засобів може позбавити мотоцикліста здатності адекватно реагувати на дорожню обстановку. Алкоголь є однією з основних причин аварій за участю мотоциклів - так само, як і з участю автомобілістів. Різниця лише в тому, що мотоцикліст куди гірше захищений.
{LikeAndRead}

5.

Будьте зібрані і пильні. Це хороший рада для водія будь-якого транспортного засобу: у втомленого мотоцикліста буде менше шансів ухилитися, якщо хтось перебудується або різко зупиниться перед ним.

6.

Намагайтеся, щоб вас можна було легко помітити. Дізнайтеся, як використовувати звуковий сигнал, знаки, фари і будь-які інші прийоми, які можна придумати, щоб зробити себе видимим для інших водіїв. «Я навіть не бачив його!» - Дуже поширена фраза у вустах водіїв автомобілів, щойно вдарили мотоцикліста.

7.

Чи не женіть. Як говорить статистика, перевищення швидкості є одним з факторів, що є причинами аварій. Щороку на дорогах абсолютно безглуздо гинуть мотоциклісти. Гинуть тільки через те, що не змогли вписатися в поворот на великій швидкості. Жага швидкості може обернутися втратою життя.

8.

Перевірте зір. Проблеми із зором можуть повною мірою проявитися в небезпечній ситуації. Особливо часто складності виникають у нічний час. Мотоциклісту доводиться стикатися з туманом, нічними комахами, вогнями зустрічного транспорту, тому важливо бути впевненим, що ви бачите настільки добре, наскільки це можливо.

9.

Будьте реалістом. Якщо прийшов час розлучитися з мотоциклом, визнайте цей факт. Якщо не можете дотримуватися принципів безпечного водіння, значить, ви піддаєте себе і своїх пасажирів на небезпеку. Гра не варта свічок, не потрібно чекати, коли ви потрапите в аварію, розіб'єте мотоцикл або отримаєте травму.
{/LikeAndRead}