Як виробляти етанол


Ціни на бензин і не думають зупиняти своє зростання, і багато людей не проти перейти на інший вид пального. З винаходом транспортних засобів з гнучким вибором палива, що використовують пальне Е85, з'явився хороший варіант: самому виробляти етанол.

Напевно, не всім у Росії відомо, що на основі етилового спирту можна виробляти пальне. Але, мабуть, всі розуміють, що для спирту у нас завжди знайдеться й інше застосування. До речі, в США для початку виробництва етанолу необхідно не тільки придбати або виготовити відповідне обладнання, а й отримати дозвіл. Зрозуміло, в нашій країні слід дотримуватися свого законодавства. Що стосується обладнання, мабуть, американці можуть цьому у нас повчитися. Якщо ж говорити про виробничий процес, то ось як це робиться в Америці.

1.


Перш за все, в США слід отримати дозвіл на виробництво етанолу в Бюро з оподаткування та торгівлі алкоголем і тютюном. При запланованій продуктивності менш 37850 літрів алкоголю на рік такий дозвіл видається безкоштовно.

2.


Використовуючи спеціальний калькулятор, підрахуйте потрібну кількість інгредієнтів з урахуванням ємності наявного у вас бака. Для бака ємністю 3785 літрів потрібно близько 160 кілограмів зерна, трохи більше 150 літрів води і 91 грам ферменту альфа-амілаза. На виході ви отримаєте 70 літрів готового етанолу.

3.

Сміливі або подрібніть зерно за допомогою звичайної або молоткової млини, щоб отримати дуже дрібну муку. У США найчастіше використовують кукурудзу, але у справу йдуть також соєві боби, пшениця та інші зернові культури.

4.

Залийте борошно водою з додаванням альфа-амілази. Отриману рідку суміш кип'ятіть хвилин 20-30, щоб вбити бактерії. Зніміть бак з вогню і додайте туди ще один фермент - глюкоамилазу.
{LikeAndRead}

5.

Щоб суміш початку бродити, покладіть туди дріжджі. Американці порівнюють отриману рідину з пивом чи вином, у нас її називають брагою.

6.

Для виділення з рідкої суміші спирту використовуйте перегінний апарат.

7.

Для очищення отриманого етанолу від нестійких органічних домішок застосовується вугільний фільтр. Підключіть до труби, заповненої вугіллям, воронку і залийте туди етанол.

8.

Для абсорбції залишків води і двоокису вуглецю застосовується алюмосилікат, який називається цеоліт. Його закладають у бак і залишають на цілу ніч. Зневоднений етанол через сито переливають в інший бак. Процес отримання спирту завершений.

9.

Тепер виготовляємо пальне Е85. В отриманий етанол додається неетилований бензин з розрахунку 15 відсотків бензину на 85 відсотків спирту. За допомогою ареометра переконайтеся, що фортеця отриманого пального становить 100 відсотків. Після додавання бензину вода, якщо вона ще залишилася, відфільтруєтся і збереться на дні бака.
{/LikeAndRead}