Як вибрати зварювальний апарат


Принцип зварювання відносно простий: метали або термопласти з'єднуються між собою за рахунок нагріву поверхонь до пластичного стану та заповнення сполучних швів металом. Однак, незважаючи на цю простоту, безпечна зварювання вимагає відповідального підходу до дотримання заходів безпеки, а на професійне оволодіння майстерністю виконання зварювальних робіт потрібні роки. Якщо ж ви готові виконувати зварювальні роботи в домашніх умовах, не піддаючи нікого небезпеки, і усвідомлюєте, що не завжди зможете виконувати їх на професійному рівні, вибір відповідного зварювального апарату може виявитися не менш складною справою. Зварювання буває просто необхідна для проведення ремонтних робіт в приватному будинку або автомайстерні, тому хорошому зварювальному апарату знайдеться застосування в будь-якому гаражі.

1.


Оцініть ваші поточні і майбутні потреби у зварюванні. Навіть якщо ви спочатку купуєте зварювальний апарат, щоб всього лише заварити невелику тріщину в гаражних воротах, вам варто обдумати придбання більш потужного апарату, якщо ви передбачаєте серйозні роботи в майбутньому. Взагалі для зварювання металу товщиною більше, ніж півсантиметра, необхідно потужне зварювальне обладнання, в той час як для роботи з тонким листовим металом цілком підійде побутової зварювальний апарат.

2.


Подумайте, з якими матеріалами вам доведеться працювати. Для чорних металів, таких як сталь, застосовується електродугове зварювання або зварювання неплавким електродом. Для кольорових металів, наприклад, алюмінію, використовується зварювання плавиться.

3.

Використовуйте правильний джерело живлення. Для невеликих робіт достатньо буде недорогого зварювального апарату на змінному струмі. Для великих важких робіт використовуйте обладнання, що харчується від постійного струму. Такі апарати коштують дорожче, але, як правило, забезпечують кращу продуктивність і велику глибину проникнення. Вирішуючи проблему джерела струму, не забудьте з'ясувати енергоспоживання апарату, інакше він може виявитися занадто потужним для вашої майстерні - ви ж не хочете, щоб у вас згоріла проводка.

4.

Визначтеся з тривалістю включення. При виборі зварювального апарату товщина металу є не єдиним визначальним чинником, ви також повинні врахувати, як довго триватимуть роботи. Попросіть продавця, щоб він допоміг вам розібратися з тривалістю включення (циклом навантаження). Тривалість циклу навантаження визначає, скільки часу апарат може працювати під навантаженням, до того як його потрібно буде вимкнути.
{LikeAndRead}

5.

Поговоріть з професіоналами. Щоб отримати цінні поради, обговоріть ваші потреби в зварюванні з продавцем або знайомим досвідченим зварювальником.
{/LikeAndRead}