Як замінити спущене колесо


1. Припаркуйте машину на узбіччі і включіть ручне гальмо. Якщо у вас механічна коробка, увімкніть передачу. Переконайтеся, що з'їхали з дороги. Заглушите двигун і включіть вогні аварійної зупинки. Можна підняти капот, щоб дати зрозуміти іншим водіям, що ви зупинилися для ремонту.

2. Поставте під діагонально протилежне колесо колодку або великий камінь ззаду, якщо перебуваєте на підйомі, або спереду - якщо на узвозі, щоб запобігти скочування автомобіля. Потрібно зробити це навіть при невеликому нахилі. Дістаньте запаску, накидний ключ (монтировку) і домкрат.

3.


У разі необхідності, зніміть ковпак з колеса.

4.


Відкрутіть гайки, що фіксують колесо, перед тим як підняти машину домкратом: надіньте ключ на гайку, використовуйте трубу близько 60 см завдовжки як важіль, надівши на кінець монтування. Крутите проти годинникової стрілки, щоб відкрутити гайку. Відкручуйте по зіркоподібній схемою, спочатку відпустіть одну гайку на кілька оборотів, потім протилежну. Проходьте по колу, до тих пір, поки всі гайки НЕ будуть легко відкручуватися.
{LikeAndRead}

5.

Обережно підніміть машину домкратом. Зверніться до документації, щоб правильно встановити домкрат. Підніміть трохи вище, ніж потрібно, щоб спокійно зняти старе колесо, так щоб можна було встановити нове, накачане.

6.

Зніміть всі гайки і покладіть поряд так, щоб не вони не загубилися і не покотився. Тепер спущене колесо повинно висіти на відкритих болтах.

7.

Зніміть спущене колесо і поставте поруч.

8.

Підніміть нове колесо і надіньте на болти. Якщо ви не впевнені, який стороною його надягати, перевірте, з якого боку знаходиться ніпель для накачування шини, він завжди повинен бути зовні.

9.

Поставте на місце гайки. Закручуйте їх так само, як відкручували: прокрутіть на кілька оборотів спочатку одну, потім протилежну. Постарайтеся не закручувати по черзі сусідні гайки.

10.

Повільно опустіть домкрат і приберіть його.

11.

Затягніть гайки максимально туго, наскільки можете.

12.

Одягніть колісний ковпак назад.{/LikeAndRead}