Як визначити несправність в машині, яка не заводиться


Двигун не запускається.

Крок 1

Зазвичай причина - в розряд акумуляторі або неробочому стартере, але все ж вам варто переглянути кроки з 1 по 5, щоб упевнитися, що це не помилка водія.

Крок 2

Якщо коробка передач в машині автоматична, перевірте, щоб важіль перебував у нейтральному положенні, а ваша нога - на педалі гальма.

Крок 3

Якщо коробка передач ручна, перевірте, щоб педаль зчеплення була повністю вичавлена. Перевірте вимикач блокування запуску двигуна за педаллю зчеплення (маленька кнопка, яка перешкоджає роботі двигуна, якщо включена передача). Якщо педаль зчеплення стосується не повністю цієї кнопки, то двигун не заведеться.

Крок 4

Перевірте, щоб водійські ремені безпеки були пристебнуті (деякі машини в такому випадку не заводяться).

Крок 5

Переконайтеся, що ви добре вставили ключ. Поверніть його в замку запалювання і поверніть рульове колесо трохи в будь-якому напрямку.

Крок 6

Переконайтеся, що відключена система сигналізації, яка не дає двигуну працювати (дивися інструкцію для автосигналізації).

Крок 7

Перевірте, чи не розрядився акумулятор. Перевірте двірники, радіо, фари і вентилятор обігрівача. Якщо все працює нормально, акумулятор, очевидно, заряджений і у вас, можливо, неробочий стартер. Якщо ж все не працює - переходьте до наступного пункту.

Крок 8

Перевірте з'єднання акумулятора і стартера (див. крок 8 і 9). Якщо вони в порядку і всі допоміжні пристосування працюють, запустіть двигун за допомогою акумулятора іншої машини.

Крок 9

Відкрийте капот і перевірте затискачі сполук акумулятора. Якщо якийсь з'єднувач вільно ходить, можливо, проблема в з'єднанні. Посмикайте або затягніть кінець дроту. Також машина може не заводитися, якщо затиски на акумуляторі поржавіли. Очистіть їх дротяною щіткою або мокрою ганчіркою і затягніть.

Крок 10

Перевірте з'єднання на стартере. Перегляньте акумуляторний кабель від позитивного затискача до стартера. Переконайтеся, що з'єднання не ослаблені. Легенько постукайте зверху по стартеру молотком. Можливо, щось заїло всередині, і тому машина не заводиться.

Крок 11

Спробуйте запустити «з поштовху» (тільки при ручній коробці передач), якщо не справні акумулятор або стартер.

Крок 12

Викликайте буксир

Двигун обертається повільно

Крок 1

Тільки одна річ призводить до такого стану - акумулятор заряджений не повністю.

Крок 2

Відкрийте капот і перевірте з'єднання акумулятора. Якщо позитивна чи негативна клема акумулятора бовтається, то машина може не завестися. Посмикайте або затягніть кабельний з'єднувач. Також машина може не заводитися, якщо затиски на акумуляторі поржавіли. Очистіть їх дротяною щіткою або мокрою ганчіркою і затягніть з'єднання.

Крок 3

Перевірте рівень акумуляторної кислоти (можливо тільки в деяких типах акумуляторів) За допомогою викрутки відкрийте кришку акумулятора. Кожне відділення акумулятора заповніть повністю водою (краще дистильованою, але водопровідна теж підійде).

Крок 4

Запустіть двигун за допомогою акумулятора іншої машини або «з поштовху».

Крок 5

Тепер викликайте буксир

Двигун працює, але не запускається

Крок 1

Є сотні можливих причин, чому двигун працює, але не запускається. Перш ніж викликати буксир, перевірте кілька пунктів, які можуть швидко допомогти.

Крок 2

Поверніть ключ запалювання і перевірте покажчик рівня палива.

Крок 3

Відкрийте капот і перевірте, чи не від'єдналися чи дроти до свічок запалювання або вакуумні лінії.

Крок 4

Перевірте, чи не перегоріли чи запобіжники.

Крок 5

Тепер викликайте буксир.

Двигун працює, але машина не їде

Крок 1

Проблема з коробкою передач або з колесами.

Крок 2

Відпустіть ручне гальмо.

Крок 3

Перевірте коробку передач. Перейдіть в нейтральне положення, а потім увімкніть передачу.

Крок 4

Перевірте, можливо, якісь предмети блокують колеса.

Крок 5

У машинах з ручною коробкою передач відкрийте капот і перевірте рівень рідини в головному циліндрі приводу зчеплення.

Крок 6

Перевірте рівень масла в автоматичній коробці передач.

Крок 7

Тепер викликайте буксир.{/LikeAndRead}