Як охолодити перегрівся автомобіль


Якщо ваш автомобіль перегрівається і це завдає пошкодження двигуну, то вам більше нема кого звинувачувати в цьому, крім себе самого. Слідкуйте за температурою води в радіаторі і не допускайте, щоб стрілка потрапляла в червоний сектор. Поверніть на узбіччя і зупиніться до того, як машина сильно перегрілася.

1.


Заглушите мотор.

2.


Зачекайте. Якщо від мотора виходить багато пари, не піднімайте капот.

3.

Натисніть під панеллю приладів на кнопку, яка відкриває капот, тільки після того, як автомобіль охолов.

4.

Обійдіть навколо передньої частини автомобіля, знайдіть засувку і плавно натисніть на неї. Потім потягніть вгору і відкрийте капот.
{LikeAndRead}

5.

Перевірте спочатку ємність з охолоджувальною рідиною. Це пластиковий бак з невеликим шлангом, який підходить до радіатора. Ємність може бути повною, коли мотор гарячий (виняток становлять німецькі та шведські автомобілі, так як у них цей пластиковий бак знаходиться під тиском, тому не відкривайте його, якщо мотор ще не охолов).

6.

Відкрутіть кришку радіатора за допомогою ганчірки. Пам'ятайте: робити це потрібно тільки після повного охолодження двигуна. Якщо ви не впевнені, краще не відкривайте. Якщо ви все ж відкриєте кришку, поки мотор ще теплий, то ви можете обпектися парою або гарячою охолоджувальною рідиною. Відкручувати кришку треба повільно, як пляшку з газованою водою, яку щойно збовтали.

7.

Перевірте радіатор. Подивіться, чи не залишилося всередині охолоджуюча рідина. Якщо необхідно, то налийте рідину до самого верху радіатора.

8.

Закрутіть кришку радіатора.

9.

Перевірте верхній і нижній шланги радіатора, а також всі інші шланги, що не порвані чи вони.

10.

Заведіть мотор.

11.

Уважно подивіться на прилад контролю температури води в радіаторі. Не допускайте, щоб стрілка потрапляла в червоний сектор. Заглушите мотор, якщо це сталося.

12.

Зрозумійте, що ви все-таки можете керувати сильно нагрілася транспортним засобом, якщо ви знаходитесь далеко від телефону або від станції технічного обслуговування. Тим не менш, зупиняйтеся і глушите мотор, якщо стрілка знаходиться в червоному секторі. Нехай мотор охолоне, перш ніж ви вирішите продовжити рух. Це може зайняти довгий час, однак це набагато швидше, ніж йти пішки.{/LikeAndRead}