Як користуватися динамометричним ключем


Одним з найбільш необхідних інструментів домашньої автомайстерні є динамометричний ключ. Якщо ви хочете слідувати рекомендаціям виробника при ремонті та обслуговуванні автомобіля, тоді вам потрібно буде знати, наскільки сильно потрібно затягувати гайки. Динамометричний ключ покаже вам, як сильно затягнуті гайки і дозволить налаштувати потрібне значення, так що ви не зможете перетягнути їх.

1.


Розгляньте динамометричний ключ. Ви побачите, що він дуже схожий на стандартний торцевої гайковий ключ, за винятком нижньої частини ручки. На ній знаходиться обертається шкала, де встановлюється потрібне значення сили, яку потрібно прикласти до гайки або болта при затягуванні.

2.


Подивіться в інструкції, яке значення рекомендує ваш виробник для затягування тих чи інших гайок.

3.

Повертайте шкалу назад і вперед, щоб встановити значення, вказане в інструкції. Перевірте, щоб це значення було вказано в правильних одиницях виміру. Для вимірювання сили існую 2 стандартні системи - метрична і американська імперська система.

4.

Знайдіть потрібний отвір для гайки або болта, який ви збираєтеся затягнути. Накиньте на нього ключ. Почніть затягувати болт або гайку ключем різкими рухами ручки ключа.
{LikeAndRead}

5.

Перестаньте затягувати, коли відчуєте, що ключ провертається, наче зірвана різьба. Це означає, що сила ключа досягла рекомендованого значення. Насправді, ключ не може пошкодити гайку, так як всередині ручки є механізм, який відключає його, коли значення сили досягає того, яке зазначено на шкалі.{/LikeAndRead}