Як поміняти свічки запалювання


Дана стаття містить поради щодо заміни свічок запалювання в вашому автомобілі. У більшості автомобілів замінити свічки дуже легко, тоді як в інших зробити це буде складніше.

1.


Перед тим як встановити нові свічки визначте, наскільки складно до них дістатися. Якщо у вас чотирициліндровий двигун, зробити це дуже легко. Свічки запалювання розташовуються як зверху клапанної кришки, так і безпосередньо в головці циліндра. Якщо у вас шести-або восьмициліндровий двигун, тоді дістати деякі або всі свічки запалювання буде складніше. Крім того, в нових двигунах виробники вирішили приховувати двигун під пластиковою кришкою. Щоб дістатися до свічок запалювання, в більшості автомобілів цю кришку потрібно буде зняти.

2.


Залежно від віку і типу автомобіля свічки запалювання можуть мати дроти, а можуть і не мати. У свічках запалювання автомобілів, оснащених системою з розподіленим запалюванням, проводів може і не бути, хоча в деяких автомобілях вони є. Замість проводів свічок запалювання в них використовуються окремі котушки на кожну свічку. Така система називається «знімні котушки».

3.

Після того як ви визначили систему запалювання, вам потрібно буде зняти дроти свічок запалювання або блок котушок. Якщо у свічок запалювання є дроти, я настійно рекомендую вам замінювати свічки запалювання по одній. Якщо поспішити і прибрати всі дроти свічок запалювання відразу, то можна поставити їх назад в неправильному порядку. Це призведе до того, що автомобіль буде їхати погано, якщо взагалі заведеться. Ви можете відзначати номера циліндрів на відповідних проводах свічок запалювання спеціальним срібним маркером (пише на будь-яких поверхнях). Так можна дізнатися куди вони йдуть. Коли дроти свічок запалювання або блок котушок будуть прибрані, за допомогою тріскачки, подовжувача і свічковий насадки викрутити свічку запалення. Якщо свічка запалення не викручується, сильно не крутіть. Замість цього, ворушите свічку, трохи відкручуючи і закручуючи назад, щоразу сильніше. Проробивши так кілька разів, трохи послабляючи свічку і закручуючи її назад, можна витягти її швидше.

4.

Щоб встановити нову свічку запалювання, спочатку вставте її в свічкову насадку. Не потрібно просто кидати її в отвір, це може пошкодити свічку або різьблення, що призведе до поганої технічної працездатності автомобіля. Тепер, використовуючи насадку і подовжувач, опустіть свічку запалювання в отвір і почніть її вкручувати рукою, не робіть це за допомогою інструментів. Якщо ви пошкодите різьблення всередині головки циліндра, все може закінчитися дорогим ремонтом. Як тільки свічка буде міцно вкручені вручну, можна використовувати тріскачку для її щільною закрутки. Свічку потрібно закрутити туго, але не надмірно. Якщо свічки запалювання на вашому автомобілі знаходяться у важкодоступному місці, можна використовувати поворотну свічкову насадку. При установці свічок запалювання я рекомендую використовувати подовжувач із замком. Усередині поворотною свічковий насадки є гумові вставки, тому свічка добре тримається всередині і не випадає. Це зручно до тих пір, поки не потрібно буде знімати насадку. Якщо використовувати звичайний подовжувач, то насадка може залишитися зі свічкою і вам знадобиться якийсь час, щоб дістати насадку. Замок же, поки ви його не відкриєте, утримує насадку на подовжувачі. Це збереже вам час і позбавить від головного болю. Закінчите заміну всіх свічок запалювання, після чого поставте назад всі дроти, кришки і т.д.{/LikeAndRead}