Як боротися з несправністю гідропідсилювача керма


Практично всі автомобілі (крім, хіба що, самих маленьких) обладнані гидроусилітелямі, помітно полегшують процес рулювання. Несправність в такій системі, як правило, проявляється поступово, і перед остаточним відмовою можна спостерігати виникнення деяких застережливих знаків. Однак бувають випадки, коли, незважаючи на своєчасне обслуговування, система гідропідсилювача виходить з ладу раптово. Читайте далі, і ви дізнаєтеся в подробицях, що робити, якщо на вашому автомобілі несподівано відмовив гідропідсилювач керма.

Кроки


Метод 1 з 2: Ознаки несправності гідропідсилювача


 1. Як боротися з несправністю гідропідсилювача керма
 2. Коли повертаєте кермо, звертайте увагу на виникнення сторонніх шумів. Якщо рулювання супроводжується підвиванням, вереском або скреготом, то, швидше за все, в системі гідропідсилювача критично знизився рівень рідини.

 3. Як боротися з несправністю гідропідсилювача керма
 4. Оцініть, наскільки легко повертається рульове колесо. Коли ви огинає перешкоду або входите в поворот, то в звичайних умовах кермо повинен обертатися дуже легко, майже без опору. Якщо ви виявили, що при рулении вам доводиться прикладати значних зусиль - отже, з системою гідропідсилювача щось не так.

 5. Як боротися з несправністю гідропідсилювача керма
 6. Перевірте, чи немає витоку з системи гідропідсилювача. Якщо на землі під автомобілем після довгої стоянки з'являються сліди маслянистої рідини, то, швидше за все, капає звідкись із підкапотного простору. Якщо ж колір плям - бурштиновий, червоний або рожевий, то тече, швидше за все, з гідропідсилювача.
  • Якщо вам важко визначити колір рідини, то перед тим як залишити машину на пару годин, підкладіть на землю під моторним відсіком аркуш паперу. На білому фоні колір капаючої рідини розрізнити набагато легше.


  Метод 2 з 2: Що робити при раптовому відмову гідропідсилювача керма

  1. Як боротися з несправністю гідропідсилювача керма
  2. Попередьте інших водіїв. Якщо відмова трапиться під час їзди на високій швидкості, то першим вашим почуттям буде паніка. Не піддавайтеся їй; замість цього тут же включите аварійку і погуди в сигнал, давши знати сусідам по потоку, що у вас виникла несподівана проблема. У людей є очі і вуха, тому дорогу вам обов'язково звільнять.

  3. Як боротися з несправністю гідропідсилювача керма
  4. Направте автомобіль до узбіччя. Будьте гранично акуратні, бо без підсилювача ваше рульове колесо стане дуже тугим.

  5. Як боротися з несправністю гідропідсилювача керма
  6. Поступово знижуючи швидкість, плавно зупиніться. Якщо ви різко ударив по гальмах, то можете ввести автомобіль в несподіване ковзання, впоратися з яким буде практично неможливо, так як інтенсивне рулювання без допомоги підсилювача вимагає неймовірних фізичних зусиль.
   • Гідропідсилювач може припинити роботу через раптової зупинки двигуна. Майте на увазі, що в такому випадку наслідки можуть торкнутися і гальм (якщо ваш автомобіль обладнаний підсилювачем гальм). Педаль стане жорсткою і неподатливої; натискати її доведеться з усієї сили, а варто трохи пріотпустіть - і гальм вже немає. Якщо ситуація критична, то можна вдатися до крайніх заходів - погасіть основну швидкість, прітеревшісь до відбійника, щебенчатой ​​насипу або бетонної розділової смузі, і остаточно зупиніться за допомогою ледь живих гальм.


   • Як боротися з несправністю гідропідсилювача керма
   • Якщо двигун заглох, то знову його заведіть. Покрутіть рульове колесо туди-сюди, щоб зрозуміти, наскільки легкий його хід. Якщо все як завжди, то виїжджайте на трасу і слідуйте далі. Якщо ж ні, то рухайтеся повільним ходом в сторону майстерні або викликайте евакуатор.

   Поради

   • Кращий спосіб уникнути вищеописаних проблем і не зіткнутися з раптовим відмовою рульового управління - регулярно перевіряти рівень рідини в бачку гідропідсилювача і своєчасно вирішувати в майстерні виникаючі неполадки, наприклад, витік або зміна кольору рідини. Також приділяйте належну увагу стану приводного ременя насоса гідропідсилювача. Якщо він пошкоджений або прослизає, то система посилення керма обов'язково дасть збій. Не виключено, що прослизання ременя викликано потраплянням на нього охолоджуючої рідини з помпи.

   Попередження

   • Для екстреної зупинки заглухлого автомобіля з автоматичною трансмісією не намагайтеся перемикати селектор коробки на паркінг або реверс. Механізм, призначений для утримання автомобіля на місці, конструктивно не розрахований на гальмування, і під час їзди точно не спрацює. Спроба включити реверс на рухомому автомобілі буде заблокована електронікою.