Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля загорівся індикатор гальм


Гальма - чи не найважливіша система автомобіля. Раптово загорівся на панелі індикатор гальм може і мороз по шкірі викликати. У цій статті розповідається про те, як потрібно діяти в даній ситуації.

Кроки


Метод 1 з 2: Звичайна гальмівна система


  Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля загорівся індикатор гальм
 1. Перевірте ручне гальмо (його ще іноді називають аварійним) і спробуйте вимкнути його. Поки піднято ручник, індикатор гальм згасне.

 2. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля загорівся індикатор гальм
 3. Якщо справа не в ручнику, з'їжджайте з дороги і припаркуйтесь в безпечному місці. Причина, швидше за все, полягає в зменшенні рівня гальмівної рідини і, отже, тиску в гальмівній системі.

 4. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля загорівся індикатор гальм
 5. Заглушите двигун, відкрийте посібник з експлуатації і з'ясуйте, де в вашому автомобілі розташовані головний гальмівний циліндр і розширювальний бачок гальмівної системи, а також необхідний тип гальмівної рідини.

 6. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля загорівся індикатор гальм
 7. Відкрийте капот і зніміть кришку з розширювального бачка гальмівної системи. Загляньте всередину і оцініть рівень гальмівної рідини.

 8. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля загорівся індикатор гальм
 9. Долийте в розширювальний бачок гальмівну рідину до максимальної позначки. Закрийте бачок кришкою.

 10. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля загорівся індикатор гальм
 11. Знову запустіть двигун і перевірте індикатор на панелі. Якщо він погас, то можете продовжувати рух.

 12. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля загорівся індикатор гальм
 13. Якомога скоріше відвідайте свого автомеханіка: він повинен повністю перевірити гальмівну систему вашого автомобіля. Такі несправності, як, наприклад, витік гальмівної рідини, можуть бути діагностовані і усунені тільки професіоналом.

Метод 2 з 2: Гальма з антиблокувальною системою (АБС)

  Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля загорівся індикатор гальм
 1. Якщо ви помітили, що індикатор АБС на панелі почав блимати, значить, в системі виникли тимчасові неполадки. Ваші гальма продовжують залишатися повністю функціональними. Якщо описана ситуація відбувається регулярно, то негайно зверніться до свого автомеханіку.

 2. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля загорівся індикатор гальм
 3. Якщо індикатор АБС загорівся рівним світлом і більше не гасне, значить, відбулася серйозніша проблема. Антиблокувальна система відключилася, і тепер у вашому розпорядженні залишилися тільки звичайні гальма.
  • Це означає, що в разі екстреного гальмування на мокрій або слизькій поверхні система АБС більше не включиться. Якомога скоріше зверніться до свого автомеханіку, щоб він виявив і усунув несправність антиблокувальної системи.


  • Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля загорівся індикатор гальм
  • Якщо індикатори і гальм, і АБС загорілися на панелі одночасно - значить, ситуація дуже серйозна. Негайно припаркуйтесь і викликайте допомогу. Подальша їзда становить небезпеку для життя.

  Попередження

  • Якщо після доливання рідини індикатор гальм на панелі не погас, то знову перевірте рівень в бачку. Якщо ви виявите, що він знову дуже низький, значить, відбувається дуже сильний витік (або навіть витоку). В такому випадку вам необхідно викликати допомогу і негайно транспортувати свою машину до автомеханіка.

  • Якщо педаль провалилася під ноги, або для гальмування вам доводиться кілька разів її прокачувати, або педаль стала дуже м'якою, то негайно зупиніться і викликайте допомогу. Дані симптоми означають, що ваші гальма ось-ось вийдуть з ладу або що це вже сталося.