Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор батареї


Індикатор батареї загоряється з найрізноманітніших причин. Наприклад, якщо двигун не отримує достатньо енергії для запуску, або якщо несправний генератор, або якщо виходить з ладу акумулятор і так далі. Тому й варто навчитися визначати справжню причину спрацьовування індикатора батареї. Незалежно від того, наскільки серйозна несправність, алгоритм її визначення все одно один.

Кроки


  Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор батареї
 1. Не піддавайтеся паніці. Найчастіше причина спрацьовування індикатора батареї виявляється і усувається дуже легко.

 2. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор батареї
 3. Подивіться на панель. Перевірте прилад, що показує напругу в бортовій мережі - він називається вольтметром. Іноді на цьому приладі буває намальований значок акумулятора. Якщо показання вольтметра дуже низькі або, навпаки, дуже високі, то це вже вказує на можливу проблему. Якщо ж показання не відрізняються від звичайних, то треба копати далі.

 4. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор батареї
 5. Зменшите навантаження на бортову мережу, тобто вимкніть максимальну кількість споживачів електроенергії, в тому числі магнітолу, вентилятор, фари, обігрів скла, противотуманки і двірники. По можливості утримайтеся від використання електросклопідйомників.

 6. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор батареї
 7. Чи не глушите двигун. Акумулятор заряджається тільки в процесі роботи двигуна. Крім того, не варто забувати, що один із самих ненажерливих споживачів електроенергії - це стартер. Якщо ви утримайтеся від непотрібних зупинок і запусків двигуна, то, як мінімум, заощадите заряд батареї, якого і так залишилося зовсім небагато.

 8. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор батареї
 9. Їдьте прямо в майстерню або автомагазин. Знайдіть фахівця, здатного протестувати ваш генератор. Якщо він несправний, то акумулятор постійно розряджається і поповнення енергії не відбувається. Якщо ж генератор в порядку, то попросіть перевірити і саму батарею; швидше за все, спрацьовування індикатора батареї в цьому випадку було викликано несправним акумулятором.

 10. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор батареї
 11. Перевірте клеми на акумуляторі. Проблема може бути в тому, що вони окислилися або ослабли. Очистіть клеми дротяною щіткою і затягніть їх кріплення до висновків акумулятора.

 12. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор батареї
 13. Перевірте ремінь генератора. Якщо він ослаб, то затягніть його або купіть новий. Але якщо ремінь потріскався, то він підлягає негайній заміні. Якщо ж ремінь лопнув, то автомобіль може просто не завестися.

 14. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор батареї
 15. Зачекайте хоча б п'ять хвилин і запустіть двигун. Пауза потрібна для того, щоб скинулася електронна система управління. Після цього індикатор акумулятора може і згаснути. У такому випадку проблема, можливо, була викликана спрацьовуванням якогось датчика або реле.

 16. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор батареї
 17. Якщо все вищевикладене не допомогло виявити проблему, то зверніться до хорошого автоелектрика. В електронній системі вашого автомобіля є безліч датчиків і попереджуючих індикаторів. Швидше за все, причина криється десь у надрах цієї системи.