Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор масла


Ніхто не скаже вам заздалегідь, чому на панелі автомобіля перестав гаснути індикатор масла. Однак існують стандартні процедури перевірки, якими користуються майстри та експерти. Чітко викладена послідовність дій в даній ситуації допоможе водіям уникнути потенційних поломок, визначити справжню причину появи тривожного вогника і успішно її усунути. Нижче перераховані деякі поради на цю тему - ви дізнаєтеся, як реагувати, якщо контрольна лампа масла перестала гаснути.

Кроки


  Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор масла
 1. Заглушите двигун. Досвідчені водії, знайомі з принципом роботи системи змащення, вже на інстинктивному рівні усвідомлюють, що в такій ситуації насамперед треба негайно з'їхати на узбіччя (з урахуванням дорожньої обстановки, звичайно). Причина, по якій при зниженому рівні масла потрібно терміново заглушити двигун, полягає в тому, що коли двигун залишається без змащення, він починає працювати насухо і може швидко заклинити; в результаті власник потрапляє на надзвичайно дорогий і трудомісткий ремонт.

 2. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор масла
 3. Перевірте щуп. Будь-який сучасний двигун забезпечений невеликим знімним прутком, розташованим таким чином, що по ньому можна визначити реальний рівень масла в двигуні. Робиться це так. Спочатку необхідно витягнути щуп з двигуна, потім витерти його насухо чистою ганчіркою і вставити знову на місце. Після цього щуп витягується знову, цього разу вже для визначення рівня масла. Якщо щуп абсолютно сухий (особливо якщо автомобіль встановлений на рівній поверхні і якийсь час не дбав) - значить, проблема абсолютно точно полягає в низькому рівні масла.

 4. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор масла
 5. Перевірте масляний фільтр. Одне з найбільш ймовірних місць витоку - масляний фільтр. Якщо він закручений не до кінця або перетягнуть до зриву різьби, то з місця його сполуки почне витікати масло, створюючи двигуну проблеми.

 6. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор масла
 7. Перевірте масляний піддон. З одного боку, якщо ви не бились двигуном об бордюр, то піддон навряд чи є причиною недостачі масла. Але, з іншого боку, все одно не заважає на всякий випадок перевірити піддон; не забудьте також оглянути болт або інший пристрій, призначений для зливу масла з піддону під днищем автомобіля.

 8. Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор масла
 9. Перевірте в двигуні датчик тиску масла і / або регулятори тиску масла. Для Етіго, швидше за все, вам доведеться з'їздити в майстерню. Перевірка датчика та / або регулятора тиску масла на новому автомобілі - завдання нетривіальне, а у майстрів є і знання, і устаткування для проведення подібних робіт.
  • Познайомтеся докладніше з пристроєм системи змащення свого автомобіля. Якщо на старіших машинах палаюча лампочка вказувала на фізичне відсутність масла в піддоні, то на сучасних автомобілях алгоритм спрацьовування індикатора зовсім не так простий і часто допускає помилкові спрацьовування - масло в двигуні є, а вогник все одно не гасне. Якщо в майстерні з'ясують, що проблема полягає саме в цьому, то можете без жодних побоювань їхати далі.


  • Як бути, якщо на приладовій панелі автомобіля не гасне індикатор масла
  • Перевірте прокладки і сальники. І знову ж таки, ваші механіки цілком впораються з цим завданням. Іноді масло видавлюється крізь прокладки або сальники. Якщо вас чекає далека поїздка, то краще заздалегідь усунути в майстерні всі витоки, щоб не зіткнутися з проблемами в дорозі.

  Поради


  • Подумайте над зміною в'язкості олії. Якщо витік повільна, то більш в'язке масло може продовжити термін служби вашого двигуна.

  • Перевірте стан системи змащення свого автомобіля. Фахівці кажуть, що деякі двигуни особливо чутливі до масляного голодування; такі мотори можуть бути обладнані спеціальними фільтрами, складними гідравлічними системами або можуть вимагати застосування спеціальних мастильних матеріалів.

  Попередження

  • При проведенні робіт, що не виключають контакт з розжареними частинами двигуна та / або гарячим маслом, будьте гранично обережні. Прочитайте посібник з експлуатації свого автомобіля і виконайте всі викладені там вимоги по забезпеченню безпеки.