Як відновити прозорість фар з полікарбонату


Використання абразивних методів, таких як наждачний папір, для усунення окислення на полікарбонатних розсіювачах світла головних фар є великою помилкою, в разі якщо ступінь окислення невелика. Адже ви не підстригаєте живопліт бензопилою. Для початку необхідно використовувати найменш абразивний спосіб.


Сучасні лінзи розсіювачів фар зроблені з ПОЛІКАРБОНАТУ, що не акрилу. Треба розуміти, що це різні матеріали. Акрил не жовтіє і стабільний під впливом ультрафіолету, але крихкий і тому використовується тільки в задніх ліхтарях. Полікарбонат міцний і стійкий до ударів і тому використовується в головних фарах, оскільки може протистояти ударам каменів і гальки. Однак він жовтіє під впливом ультрафіолету при відсутності захисного покриття. Виробники використовують тонкий шар твердого силікону в якості захисного покриття. Таке покриття руйнується протягом декількох років під постійним впливом сонячних променів, якщо його постійно не починати знову. Якщо ви знехтували фарами і дозволили захисному покриттю зруйнуватися, вам необхідно підібрати покриття подібна за властивостями з оригінальним силіконовим покриттям. Використання антиокислювача в цьому випадку не має сенсу.

Кроки


  Як відновити прозорість фар з полікарбонату
 1. Використовуючи науковий похід, ми повинні поглянути на проблему з точки зору лікаря при постановці діагнозу. Проблема в окисленні? Або в чомусь ще?

 2. Як відновити прозорість фар з полікарбонату
 3. Що таке окислення? Окислювання це непрозоре покриття, рівномірно розподілене по поверхні лінзи. Біле спочатку, воно поступово стає жовтим і потім коричневим. Воно здатне заблокувати весь світло, що проходить через лінзу. Оксидна плівка шорстка на дотик.
  • Якщо ваші фари сильно пожовтіли, навіть антиокислювач не допоможе. На цій стадії захисне покриття ваших фар вже повністю зруйновано, і полікарбонат піддається зовнішньому впливу. Для полікарбонату властиво жовтіти під впливом ультрафіолету. Герметизація поверхні не жовтіючого покриттям вбереже полікарбонат від пожовтіння.


  • Як відновити прозорість фар з полікарбонату
  • Розберіться, наскільки сильно пошкоджена поверхня. Це можуть бути видимі неоднорідності, такі як подряпини, відколи, а також пошкодження, викликані використанням матеріалів на зразок наждачного паперу для очистки.
   • Підбір герметика також непросте завдання. Необхідні герметики в основному зроблені на основі поліуретану або акрилу. У їх складі немає компонента останавливающего жовтінню під впливом ультрафіолету. З плином часу тепло від лампи у фарі і сонячне світло приведуть до їх пожовтіння і розтріскування. Однак, УФ стабільний посилений прозорий лак не пожовтіє і не потріскається. Є й інші види покриттів, які не повинні жовтіти, наприклад, деякі види епоксидних смол. Будьте обережні з вибором прозорого покриття при покупці. Можливо, у вашому випадку вже занадто пізно, але основне завдання полягає в збереженні захисного УФ покриття за допомогою полиролей і герметиків, коли все ще залишилося достатня кількість оригінального покриття.


   • Як відновити прозорість фар з полікарбонату
   • Розгляньте ваші варіанти усунення окислення. Як тільки визначено що проблема в окисленні або пошкодженні поверхні, ви повинні визначити спосіб її вирішення.
    • 90% головних фар, які потребують очищенні страждають від окислення і не потребують обробки наждаком. Чи не вдавайтеся відразу до найбільш агресивної методу. У решти 10% пошкоджена поверхня насправді потребує обробки наждачним папером.

    • Якщо пошкоджена поверхня це ваш випадок, то вам потрібна допомога професіоналів. Не існує процесу, який відновить ваші розсіювачі. Їм допоможе тільки повне відновлення поверхні, для якого потрібно застосування абразивів та професійного інструменту.


    • Як відновити прозорість фар з полікарбонату
    • Якщо проблема в окисленні, ви можете відновити розсіювачі фар за кілька секунд, не побоюючись пошкодити ніжне УФ захисне покриття за допомогою неабразивного антиокислювача, який використовує неабразивних хімічний очисник, здатний прибрати окислення легкого та середнього ступеня.

    Поради


    • Буквально мільйони фар були очищені за допомогою різних способів - від зубного порошку до полірувальної пасти. У всіх випадках захисному УФ покриттю було нанесено необоротнепошкодження.

    • Окислювання це природний процес, що повторюється. Воно відновиться на поверхні, з якої було видалено, тому розсіювачі фар після видалення окислення повинні бути оброблені ще й складом, що запобігає повторне поява окислення.

    • Зупиніть окислення до його появи. Застосовуйте поліролі або герметики ЩОМІСЯЦЯ з дня покупки вашого нового автомобіля. Це збереже заводське захисне УФ покриття на розсіювачах з полікарбонату.

    • Все антиокислювачі відрізняються один від одного. Фактично, багато з них насправді поліролі, а не антиокислювачі. Справжній антиокислювач вступає в реакцію при контакті з окислами на молекулярному рівні. Якщо ви придбали антиокислювач, який не працює, вимагайте повернення грошей.

    • Хоч окислення і може бути усунуто за допомогою антиокислювача, пошкодження на поверхні залишаться. Якщо такі пошкодження є, не слід використовувати антиокислювач.

    Попередження

    • Молекулярно активний антиокислювач для акрилових розсіювачів не повинен потрапляти на пофарбовані поверхні.

    Що вам знадобиться

    • Ганчірка з мікрофібри

    • Поліроль для усунення подряпин, засіб для видалення окислення.

    • Герметик