Як завести автомобіль в морозну зимову погоду


Морозна погода може вплинути на роботу акумулятора автомобіля. Тому так важливо підготуватися до зимового сезону і до проблем, які можуть виникнути з машиною. Прочитайте статтю, щоб дізнатися що робити, якщо машина не заводиться і як цьому запобігти.

Кроки


Частина 1 з 4: Умовте двигун


  Як завести автомобіль в морозну зимову погоду
 1. На карбюраторних двигунах, в положенні коробки передач Паркінг м'яко натисніть на педаль газу. Натисніть один раз на педаль газу і відпустіть. Це втягне невелику порцію палива під впуск, що допоможе завести автомобіль. Слід зазначити, що в цьому немає потреби у випадку з двигунами з безпосереднім уприскуванням палива.

 2. Як завести автомобіль в морозну зимову погоду
 3. Закрийте двері автомобіля і вимкніть всі додаткове обладнання. Воно включає в себе обігрівач, радіо і світло. Це дозволить збільшити пускову потужність.

 4. Як завести автомобіль в морозну зимову погоду
 5. Поверніть ключ і утримуйте його в такому положенні 20 секунд. Це має допомогти завести двигун. Не тримайте його в такому положенні довше 20 секунд, так як переробка стартера може викликати механічні пошкодження. Якщо двигун відмовляється заводитися, зачекайте кілька хвилин і спробуйте знову.

 6. Як завести автомобіль в морозну зимову погоду
 7. Якщо ви не змогли завести машину, дайте акумулятору час на відновлення. Якщо машина не завелася після 10 або 20 секунд роботи стартера, зупиніться і почекайте хвилину чи дві перед наступною спробою. Це дасть час акумулятору відновитися, а стартеру - охолодитися.
  • Якщо автомобіль майже завівся, але стартер крутився мляво, зробіть перерву і спробуйте ще раз. Якщо акумулятор зовсім не крутить двигун - він розряджений і вам потрібно його зарядити.

  • Якщо після декількох спроб стартер все ще запізнюється, вам потрібно розігріти акумулятор. Зніміть акумулятор і занесіть його в приміщення, що обігрівається, але будьте обережні, щоб цим не пошкодити електросистему автомобіля. Це можна зробити як запобіжний захід або якщо у вас є час почекати, поки акумулятор розігрівається, але при дуже низькій температурі на це можуть піти годинник.


  • Як завести автомобіль в морозну зимову погоду
  • Зверніться до керівництва користувача. Майже в кожній інструкції з експлуатації до автомобіля описано, як завести автомобіль в мороз з мінімальними зусиллями. Дивіться додаткову інформацію в інструкції з експлуатації до вашої машини.
   • Якщо у вас немає інструкції, її можна придбати в автосалоні, знайти на барахолці або в магазині автозапчастин.

   • Також безліч інструкцій з експлуатації доступні онлайн. Спробуйте ввести в рядок пошуку інструкція з експлуатації автомобіля і знайдіть в результатах пошуку потрібний.


   Частина 2 з 4: Прикурювати

    Як завести автомобіль в морозну зимову погоду
   1. Запуск двигуна від зовнішнього джерела, якщо акумулятор повністю розрядився. Якщо стартер зовсім не крутиться, акумулятор повністю розряджений. Прийшов час для запуску від зовнішнього джерела. Щоб прикурити, Вам потрібні дроти для запуску двигуна від зовнішнього джерела і доброволець з заведеної машиною.

   2. Додайте машину-донор якомога ближче до автомобіля з розрядженим акумулятором. Якщо можливо, поставте машини капотами один до одного.

   3. З'єднайте дроти для прикурювання з відповідними клемами. На кабелі знайдіть символи + і -, кабель з символом + підключіть до позитивної клеми акумуляторів обох автомобілів. Кабель з символом - до негативних клем.
    • Легкий спосіб запам'ятати послідовність підключення проводу - червоний - заглухлий, червоний - працюючий. Підключіть червоний затискач до плюсової клеми автомобіля з сів акумулятором, потім - до плюса акумулятора працюючої машини, а чорні затиски - до мінусів акумуляторів обох автомобілів. Чорний провід підключіть в зворотній послідовності: спочатку - до працюючої, потім - до негативної клеми розрядженого акумулятора.


    • Дайте машині-донору попрацювати кілька хвилин. Можете легенько натиснути на педаль газу, щоб збільшити кількість обертів двигуна.

    • Спробуйте завести автомобіль з розрядженим акумулятором. На це може знадобитися трохи більше часу, ніж завжди. Якщо не спрацювало з першого разу, перед повторенням спроби перевірте з'єднання кабелів ще раз.

    • Як завести автомобіль в морозну зимову погоду
    • При необхідності замініть акумуляторну батарею. У певний момент експлуатації автомобіля акумулятор потрібно замінити. Адже акумулятор працює обмежений період, і як би ви не стежили за ним, уникнути дії хімічних речовин на метал неможливо. Термін роботи автомобільного акумулятора, як правило, становить від трьох до п'яти років. Якщо щоб завести автомобіль вам потрібне зовнішнє джерело, це може бути знаком задуматися про придбання нового акумулятора.
     • Якщо ви робите заміну акумулятора самостійно, переконайтеся, що автомобіль заглушений, стоїть на ручнику, а коробка передач - в положенні паркінг.

     • На час заміни акумулятора в автомобілі завжди одягайте захисні окуляри і рукавиці, так як автомобільні батареї містять потенційно небезпечні кислоти і гази, які можуть вивільнитися при його пошкодженні. Також переконайтеся, що ваш старий акумулятор буде утилізовано належним чином - здайте його в місцевий пункт прийому утильсировини або в певні ремонтні майстерні.


     Частина 3 з 4: Запобігання проблем

     1. Прогрівайте двигун за допомогою обігрівача блоку циліндрів або чохла для акумулятора. Підтримуючи температуру акумулятора в нічний час доби, ви уникнете вплив на нього низьких температур. У цьому допоможе обігрівач блоку циліндрів або чохол для акумулятора.
      • Обігрівач блоку циліндрів - це маленьке обігріває пристрій, встановлений в двигуні, який підключається до настінної розетки. Воно підігріває двигун і масло, а також підтримує акумулятор в оптимальному стані для запуску. Обігрівач блоку циліндрів коштує недорого, але потребує встановлення фахівцем.

      • Чохол для акумулятора або покривало - це ізольований шматок пластика, який зберігає тепло акумулятора. Замотайте акумулятор покривалом і залиште на ніч. Вранці, переда запуском двигуна, зніміть покривало.


      • Паркуйтесь в приміщенні. Завдяки парковці машини в гаражі двигун захищений від морозних вітрів і негативних температур. Щоб підтримувати в гаражі більш високу температуру, по можливості обігріватися його ..

      • Використовуйте рухливе масло. При дуже низькій температурі масло згущується і втрачає свою плинність, необхідну для змащення деталей. Малов'язке зимове масло має кращу плинність, завдяки чому збільшується економія палива. В інструкції з експлуатації вашого автомобіля повинно бути вказано, який тип масла вам потрібно використовувати.

      • Використовуйте засіб зі стабілізатором палива, що охороняє паливну систему від замерзання. Засіб, що охороняє паливну систему від замерзання, - це хімікат (зазвичай метілгідрат), який додають у бак, щоб запобігти замерзанню паливної системи. Якщо паливна система автомобіля замерзне, ви не заведете авто, поки система не розтане. Безліч автозаправок додають цей засіб на період зимових місяців. Уточніть це на заправній станції, усоугамі якою ви користуєтеся.
       • Додайте засіб у бак перед заправкою автомобіля (якщо можливо) для його максимального перемішування.


       • У випадку з дизельними двигунами використовуйте стабілізатор дизельного палива. Стабілізатор дизельного палива - це багатофункціональна дизельна присадка. Дизельний двигун буде краще заводитися, якщо використовувати стабілізатор дизельного палива, який запобігає загустение палива і гарантує надійну роботу в суворі зимові місяці.

       • Тримайте бак повним. При неповністю заповненому баку на стінках збирається конденсат, який потрапляє на дно бака і замерзає в паливній системі. Завести машину з майже порожнім баком набагато важче, тому зробіть собі послугу і заправтеся перед тим, як залишати її на ніч на морозі.

       Частина 4 з 4: Підготовка автомобіля до зими

       1. Замініть щітки склоочисника і рідина склоочисника. На морозі щітки склоочисника стають твердими і, у зв'язку з цим, малоефективними. Погана видимість робить водіння в погану погоду надзвичайно небезпечним, тому важливо упевнитися, що щітки склоочисника у відмінному стані. Замінюйте їх кожні 6 місяців.

       2. Перевірте тиск в шинах і використовуйте тільки зимову гуму. Екстремальна зміна температури може вплинути на тиск в шинах, а водіння на шинах з неправильним об'ємом повітря - небезпечно. Перш ніж перевіряти тиск в шинах, поїздите на машині, так як тиск в холодних шинах буде відрізняться від тиску в розігрітих.
        • Якщо ви проживаєте в районі, де часто бувають сильні снігопади, замініть покришки автомобіля зимовими або використовуйте набір ланцюгів.


        • Обслуговуйте акумулятор. Зима - важка пора року для акумуляторів з двох причин. Двигун важче крутити, бо масло всередині густіє. Через це збільшується необхідна потужність акумулятора. До того ж, через холод акумулятор не видає свою нормальну потужність. При більш низьких температурах хімічні реакції сповільнюються. Перевірка акумулятора час від часу допоможе уникнути проблем з обслуговуванням, але пам'ятайте, що більшість автомобільних акумуляторів працюють від 3 до 5 років.
         • Перевірте дроти і клеми акумуляторної батареї на факт зношування або корозії. Якщо навколо клем ви бачите біле порошкоподібною речовиною - це корозія від кислоти акумулятора. Його можна легко відчистити за допомогою харчової соди, води і зубної щітки.

         • Акумулятор автомобіля заповнений електролітом, перевірте, що там його достатньо. На більшості акумуляторів є кришки, зніміть її і перевірте рівень. Якщо він низький, долийте дистильованої води, будьте уважні і не наливайте занадто багато.


         Поради

         • Якнайкраще очистіть автомобіль від снігу та льоду. Навантаження крижаного снігу на машину погано для неї позначається, до того ж, поки ви це робите, машина працює і прогрівається. Очистіть сніг з автомобіля і лід - з внутрішніх частин коліс. Також переконайтеся, що щітки склоочисника і канали подачі склоочисника вільні від льоду.

         • Щоб зберегти акумулятор в теплі, ви також можете зняти його з автомобіля і занести в опалювальне приміщення. Незважаючи на те, що для цього потрібно прикласти деякі зусилля, це все ж краще, ніж витрачати 30 хвилин щоранку в спробах якось реанімувати акумулятор.

         Попередження

         • Ніколи не грійте акумулятор за допомогою високої температури. Ніколи НЕ розігрівайте машину біля відкритого вогню.