Як замінити ремінь ГРМ


Проблеми з ременем ГРМ зазвичай виникають без попередження. Ніякої скрип НЕ сповіщає про те, що прийшов час заміни. Якщо ваш автомобіль їздив нормально, а потім раптом заглух двигун з глухим звуком і не заводиться, швидше за все, справа в ремені ГРМ. Синхронізація двигуна повинна бути ідеальною, інакше можуть зіткнутися клапани і поршні, що виллється в дорогий ремонт двигуна. Щоб дізнатися, як виконується зняття і заміна ременя ГРМ, починайте з Кроку 1.

Кроки


Частина 1 з 4: Купівля нового ременя ГРМ


 1. Перш ніж знімати старий ремінь, необхідно купити новий. Якщо ви вирішили виконати технічне обслуговування, тоді потрібно визначитися з новим ременем до зняття старого. Якщо ремінь пошкоджений або прослизає, тоді слід зняти старий ремінь перед покупкою нового, щоб порівняти їх і придбати відповідний ремінь ГРМ для вашого автомобіля.
  • У більшості транспортних засобів використовуються гумові ремені ГРМ, тоді як раніше були сталеві ланцюги механізму газорозподілу. Вони стоять кілька доларів і маються на будь-якому магазині запчастин. Залежно від двигуна, заміну ременів слід виконувати через кожні 145 000 - 190 000 кілометрів пробігу.


  • Необхідна інформація про вашому автомобілі. Вам знадобиться назва марки, моделі та рік випуску моделі транспортного засобу, а також тип і розмір двигуна. Для деяких моделей можливі різні модифікації навіть в рамках одного модельного року, тому номер VIN (ідентифікаційний номер транспортного засобу) також може стати в нагоді. Новий ремінь можна придбати у регіонального дилера або в магазині запчастин.

  • Також не забудьте купити прокладки і спеціальний клей, необхідні для повторної збірки. Ваш постачальник запчастин повинен повідомити про все, що вам знадобиться. Також доступні ремінні комплекти, що включають запасні прокладки та інші матеріали, необхідні при заміні ременя.

  Частина 2 з 4: Як добратися до ременя ГРМ

   Як замінити ремінь ГРМ
  1. Від'єднайте негативний кабель акумулятора. Перевірте, щоб у вас був код радіо безпеки (якщо є) для всіх попередньо встановлених радіостанцій і час на листку паперу для виконання швидкого перенастроювання після завершення ремонтних робіт.

  2. Зніміть ремінь генератора. Залежно від моделі, щоб дістатися до ременя ГРМ може знадобитися зняття поліклинового ременя. Ослабьте гайки, при необхідності відіпхніть генератор, щоб послабити натяг і зніміть ремінь.

  3. Зніміть додаткові приналежності, що включають насос посиленого рульового управління, генератор і компресор кондиціонера, щоб отримати доступ до кожуха ременя ГРМ. Чи не знімайте фітинги під тиском з компресора кондиціонування повітря, практичні всі їх можна відгвинтити і зрушити в сторону, не нацьковуючи тиску системи.

  4. Як замінити ремінь ГРМ
  5. Зніміть кришку розподільника (якщо встановлено). Для зняття кришки може знадобитися розімкнути фіксатори і викрутити кріпильні гвинти.
   • Деякі сучасні автомобілі з електронною системою запалювання не оснащуються розподільником. Натомість встановлюється датчик положення колінчастого і розподільного вала. Дуже важливо визначити верхню мертву точку (ВМТ) на першому циліндрі. Скористайтеся посібником з ремонту двигуна, оскільки ВМТ різняться в залежності від моделі.


   • Як замінити ремінь ГРМ
   • Вирівнювання настановних міток. Використовуючи гайковий або торцевої ключ для болтів колінчастого вала, провертайте двигун доти, поки установча мітка шківа колінчастого вала не збігатиметься з відміткою 0 ° на шкалі синхронізації.
    • Перевірте, щоб ротор розподільника збігався з покажчиком на корпусі розподільника, повідомляючи про готовність ротора до запалювання циліндра номер один. Якщо ні, виконайте ще один повний оборот двигуна.

    • Не робіть цього з інтерференційних двигуном, якщо ви не впевнені в цілісності ременя. Якщо ви ще не погнули клапани порваним двигуном ГРМ, то ви точно зробите це, провертаючи колінчастий вал при нерухомому розподільчому валі.


    • Встановіть необхідність знімання шківа віброгасника для зняття кришки ременя приводу ГРМ. Найчастіше кришка перекриває кінець колінчастого вала, а шків не дозволяє зняти кришку. Зверніть увагу, в разі зняття вала при зворотній збірці буде потрібно додаткове ущільнення.

    • Як замінити ремінь ГРМ
    • Відкрутіть болти або гвинти, що утримують кришку ременя ГРМ. Зніміть кришку з двигуна. На деяких двигунах кришка складається з двох елементів. Зніміть всі компоненти або привідні ремені допоміжних агрегатів, що заважають зняттю кришки ременя ГРМ. Такі компоненти і ремені залежать від моделі транспортного засобу, тому рекомендуємо скористатися керівництвом з обслуговування.

    • Як замінити ремінь ГРМ
    • Перевірте точність суміщення настановних міток колінчастого і розподільного вала. У багатьох двигунів мається пунктирна лінія на шківах і / або зірочках, яку необхідно вирівняти за відповідними матюками на блоці, голівці циліндра або допоміжному валі. На деяких двигунах пунктирна лінія зірочки розподільного вала вирівнюється по лінії роз'єму першої пари підшипник-розподільний вал.
     • Це дуже важливо при заміні порваного ременя ГРМ. Розгляньте правильний процес регулювання в керівництві по обслуговуванню вашого транспортного засобу і усуньте всі недоліки до виконання установки нового ременя ГРМ. На деяких двигунах такі мітки можуть також вказуватися на наклейці кришки ременя ГРМ.


     • Як замінити ремінь ГРМ
     • Огляньте зону навколо ременя на наявність слідів витоку масла. Огляньте ділянки біля ущільнень розподільного і колінчастого вала, а також кришку клапана і піддон картера. Перевірте витоку охолоджувальної рідини з водяного насоса і перепускного шланга. Усі наявні витоку необхідно усунути до установки нового ременя.

     Частина 3 з 4: Ослаблення натягача

      Як замінити ремінь ГРМ
     1. Ослабьте кріпильні болти, що утримують пристрій натягу ременя. Чи не викручуйте їх повністю. Замість цього необхідно відвернути підпружинене натягач від ременя, а потім затягнути кріпильні болти, щоб зафіксувати натяжітель в ослабленому положенні.

     2. Як замінити ремінь ГРМ
     3. Огляньте шків натягача на наявність вм'ятин і тріщин. Проверніть шків натяжителя і прислухайтеся: тріск або рокіт вказують на знос або ослаблення підшипників. Нерівномірний знос тильної сторони старого ременя ГРМ може вказувати на розбіжність натяжної шківа і ременя ГРМ з причини зносу підшипників.
      • При виявленні ознак пошкоджень або зносу підшипників необхідно замінити шків натяжителя. Що не вимагає регулярної змащення підшипник шківа натяжителя може висохнути, зноситися, ослабнути, тріснути або застигнути, тому в такому випадку шків краще замінити.


      Частина 4 з 4: Установка нового ременя ГРМ

       Як замінити ремінь ГРМ
      1. Зніміть ремінь із зірочок. Після ослаблення натягу ремінь повинен легко зіскочити із зірочок. Ремені, які використовувалися довгий час, можуть застрягти в жолобках шківа, тому їх потрібно буде акуратно підчепити викруткою.

      2. Як замінити ремінь ГРМ
      3. Заміна ременя і повторна збірка. Натягніть новий ремінь ГРМ відповідно до специфікацій, приділяючи особливу увагу даними по затягуванню в керівництві двигуна, зокрема для кріпильного болта шківа колінчастого вала, який зазвичай має дуже високий нормативний момент затяжки.
       • При наявності гідравлічного натяжителя ременя ГРМ для вставки поршня назад у циліндр може знадобитися демонтаж. Вставте в зажимное пристосування і стискайте доти, поки отвори не співпадуть і не дозволять вставити утримує стержень. Після вставки стержня можна виконувати повторну установку натяжителя.Як замінити ремінь ГРМ


       Поради

       • Ремені ГРМ відносяться до деталей, що зношуються. Звичайно як планового обслуговування їх потрібно міняти кожні 96 000 кілометрів пробігу. Вони можуть порватися, що викличе дорогі пошкодження інтерференційних двигунів через зіткнення клапанів і поршнів внаслідок руху вразнобой. Своєчасна заміна ременя це кращий спосіб уникнути дорогого ремонту.

       • Ремінь ГРМ покликаний синхронізувати роботу клапанів і поршнів. Процес подібний синхронізації в авіаційних кулеметах часів першої світової війни, коли відсутність узгодженості в роботі призведе до того, що знаряддя відстрелить гвинт літака.

       • Новачкові рекомендується придбати дороге заводське керівництво від виробника для конкретної моделі транспортного засобу і двигуна, в якому буде змінюватися ремінь. Такі керівництва пишуться для механіків-професіоналів, припускають наявність певного ступеня компетенції, містять дуже детальну інформацію із зазначенням значень для натяжителя ременя, моментів затяжки болтів, розташування фіксаторів і т.д.

       • Для деяких транспортних засобів може знадобитися спеціальний інструмент, щоб дістатися до кріпильних болтів натягача, які приховані монтажними опорами двигуна, або для ослаблення подпружиненного натяжителя ременя ГРМ. У більшості двигунів використовується підпружинене натягач, для роботи з яким підходять звичайні торцеві і гайкові ключі, але для деяких потрібен внутрішній шестигранний ключ.

       • Завжди дотримуйтесь інструкцій для вашої марки і моделі автомобіля, особливо якщо ви незнайомі з пристроєм механізму. Незважаючи на свою вартість, заводське керівництво з лишком окупиться при першому ж ремонті.

       Що вам знадобиться

       • Гайкові ключі для болтів і гайок різного розміру.

       • Викрутки, монтування та інші інструменти.

       • Керівництво по ремонт вашого транспортного засобу (якщо є) із зазначенням технічних характеристик по затягуванню і синхронізації.

       • Новий ремінь ГРМ, включаючи прокладки, клей і ущільнення.