Як витягти фреон з компресора кондиціонера


Дисклеймер (УВАЖНО ПРОЧИТАЙТЕ ДАНИЙ РОЗДІЛ) Покрокові інструкції, представлені в даній статті, можуть виконуватися тільки ліцензованим технічним фахівцем ОВК. Відповідно до вимог АООС, технічний спеціаліст ОВК не мають ліцензію Розділу 608 Тип 1,2,3, або ліцензією загального призначення, не може купувати або працювати з будь-яким видом холодоагенту. Для отримання додаткової інформації по розділу 608, зайдіть на сайті www.epatest.com. У разі виникнення проблем, пов'язаних з ОВК, необхідно звернутися в найближчий сервісний центр ОВК.

Кроки


  Як витягти фреон з компресора кондиціонера
 1. Перш ніж почати дану процедуру, необхідно переконатися, що у вас є ліцензія відповідно до розділу 608!

 2. Визначте місцезнаходження інформаційної панелі на блоці системи кондиціонування повітря, на якій зазначений тип використовуваного холодоагенту. В побутових системах кондиціонування повітря найбільш часто використовується тип холодоагенту R-22 або R410a. В автомобілях система заряджена холодоагентом типу R12 (застарілий), або R134a (новий).

 3. Як витягти фреон з компресора кондиціонера
 4. Перш ніж рухатися далі, переконайтеся, що ви використовуєте правильний тип холодоагенту.

 5. Як витягти фреон з компресора кондиціонера
 6. Підключіть манометри до сторони низького і високого тиску. У більшості випадків трубка більшого діаметра відноситься до низького тиску, тоді як високий тиск подається через маленьку трубку.

 7. Як витягти фреон з компресора кондиціонера
 8. Для успішного вилучення фреону необхідно позбутися від повітря, який міг зібратися всередині трубок. Для цього необхідно направити від себе і утримувати жовтий шланг для збору і відкрити сторону низького тиску на одну секунду. Потім відкрийте сторону високого тиску також лише на одну секунду.

 9. Як витягти фреон з компресора кондиціонера
 10. Підключіть жовтий шланг для збору к Вхідні отвору установки збору фреону. Абсолютно всі установки збору фреону виглядають по-різному, однак всі вони виконують одну й ту ж функцію.

 11. Як витягти фреон з компресора кондиціонера
 12. Підключіть додатковий жовтий шланг до Вихідні отвору установки збору фреону.

 13. Як витягти фреон з компресора кондиціонера
 14. Не забудьте виконати продувку установки збору фреону, також, як це було зроблено з манометрами. Після під'єднання жовтого шланга, випустіть газ з боку низького тиску всього на одну секунду.

 15. Як витягти фреон з компресора кондиціонера
 16. Далі, підключіть інший кінець жовтого шланга до отвору для рідини на балоні для збору. На балоні маються два отвори, один синє - сторона низького тиску, а інше червоне - сторона високого тиску. Приміром, манометри мають аналогічне позначення кольорів, тому приєднувати шланг необхідно до червоних отвору.

 17. Як витягти фреон з компресора кондиціонера
 18. Відкрийте клапан низького тиску на манометрах. Переконайтеся, що всі отвори на установці збору холодоагенту відкриті, потім відкрийте вентиль на балоні для збору.

 19. Як витягти фреон з компресора кондиціонера
 20. Нарешті, включите установку для збору холодоагенту і дочекайтеся, поки цифри на манометрах не показуватимуть 0 фунт / кв.дюйм. Після того, як збір холодоагенту був завершений, закрийте всі клапани на манометрах і вимкніть установку для зборки холодоагенту.

Попередження


 • Збір холодоагенту дилетантом є вкрай небезпечним. Тому, не намагайтеся повторити це вдома, якщо у вас все ще нету ліцензії для виконання даної процедури.

Що вам знадобиться

 • Комплект манометрів (манометри необхідно вибирати відповідно до типу фреону)

 • Додатковий жовтий шланг для перекачування холодоагенту

 • Установка для збору холодоагенту

 • Балон для збору

 • Засоби індивідуального захисту (рукавички, окуляри і т.д.)