Як знайти паразитную витік в акумуляторі


Ваш автомобільний акумулятор повністю розряджається за одну ніч, або ж батарея знаходиться на межі, коли ви залишили щось включеним, наприклад, світло. Іноді щось, про що ви не знаєте, споживає харчування акумулятора. Це паразитарні витоку, і вони можуть викликати той же результат, якщо залишити фари включеними: акумулятор сяде в першій половині дня.

Кроки


  Як знайти паразитную витік в акумуляторі
 1. Зніміть негативний щуп з клеми акумуляторної батареї.

 2. Як знайти паразитную витік в акумуляторі
 3. Підключіть чорний дріт до негативного входу мультиметра, а червоний провід до 10А або 20A на мультиметри. Прилад має побачити принаймні 2 або 3 ампера для цього заміру, щоб коректно працювати. Підключення червоного проводу до входу мА мультиметра не підходить і може пошкодити прилад.

 4. Як знайти паразитную витік в акумуляторі
 5. Підключіть мультиметр (встановіть ручку мультиметра для вимірювання струму згідно інструкції) між негативним щупом і негативним полюсом батареї. Зачекайте від декількох секунд до декількох хвилин, щоб перевести машину в сплячий режим - тобто, коли ви підключаєте амперметр, автомобільні комп'ютерні системи будятся. Через деякий час вони знову будуть повертатися в сон.

 6. Як знайти паразитную витік в акумуляторі
 7. Якщо амперметр виводить більш 25-50 міліампер, щось використовує занадто багато енергії акумулятора.

 8. Як знайти паразитную витік в акумуляторі
 9. Перейдіть на панель запобіжників і зніміть всі запобіжники по черзі. Витягніть основні запобіжники (з більш високим струмом) останніми. Виконайте ті ж дії для реле, які ви виявите на панелі запобіжників. Іноді контакти реле можуть не від'єднатися і викликати витік. Обов'язково дотримуйтеся ток на амперметр, отсоединяя кожен запобіжник або реле.

 10. Як знайти паразитную витік в акумуляторі
 11. Слідкуйте за амперметром, коли показання знизяться до допустимого значення для витоку. Запобіжник, що знижує витік повинен бути витягнутий. Зверніться до керівництва або сервіс-мануалу щоб визначити, яка ланцюг знаходиться на даному запобіжнику.

 12. Як знайти паразитную витік в акумуляторі
 13. Перевірте кожен пристрій (ланцюг) на цьому запобіжнику. Вимкніть кожен світильник, нагрівач, кожне електричний пристрій по черзі, щоб знайти витік.

 14. Як знайти паразитную витік в акумуляторі
 15. Повторіть кроки 1 і 2, щоб перевірити результат свого ремонту. Амперметр покаже вам точне значення.

 16. Як знайти паразитную витік в акумуляторі
 17. Ви також можете спробувати розчепити великий дріт від генератора змінного струму. Генератор може іноді мати закорачивается діод, який може викликати витік струму через кабель живлення генератора і через закорачивается діод, затискачі запобіжної коробки і назад до негативного полюса батареї. Це змусить швидко сісти акумулятор. Не забудьте дізнатися показання амперметра до і після відключення генератора змінного струму.

Поради


 • Паразитна витік виникає, коли електричні прилади живляться від акумулятора, якщо автомобіль закритий і немає ключа в замку запалювання. Таким чином, при виконанні цієї перевірки переконайтеся, що ближнє світло, підсвічування під капотом і багажником вимкнені.

Попередження

 • Будьте обережні при роботі з автомобільною електричною системою. Захистіть очі і шкіру. Точно так само, пам'ятайте, що зміни, внесені в електричну систему повинні бути в межах норми (правильно встановлені запобіжники з необхідним значенням струму) при додаванні або заміні чого-небудь електричного, будь то послепродажная заміна або заміна запчастин від оригінального виробника устаткування).

 • У всі великим числі моделей, зроблених після 2003 року при відключенні акумулятора буде скинутий модуль управління трансмісією (PCM), що вимагає модулі переучуватися. У деяких випадках це вимагає заводські інструменти сканування. Краще всього віддати такі автомобілі або до автодилеру або експертам по автомобільних електричних систем.

 • Не забудьте перевірити прикурювач і розетку. Іноді монети можуть впасти туди і викликати коротке замикання.

 • Деякі післяпродажні системи сигналізації можуть перешкодити перевірці, зробивши її занадто довгою або галасливою, і не стоїть витрачених зусиль. Якщо це так, потрібно звернутися за професійною допомогою.

 • Будьте обережні, працюючи з акумулятором в автомобілі.

Що вам знадобиться

 • Захисні окуляри

 • Цифровий мультиметр або амперметр.

 • Знімач для запобіжників. (Ви також можете використовувати плоскогубці, але постарайтеся не роздавити запобіжник).

 • Будь-які інструменти, необхідні для отримання доступу до батареї і запобіжної панелі (панелям).

 • Керівництво користувача або керівництво по обслуговуванню електричних ланцюгів.