Як обробити салон автомобіля озоном


Звичайних методів дезодорування повітря та чистки салону не завжди вистачає. Запахи від тварин і сигарет важко виводяться, оскільки їх хімічні компоненти проникають глибоко всередину оббивки сидінь. Чистка салону озоном дозволить часткам озону (O3) проникнути в кожну шпаринку вашого салону і знищити виробляють запах частинки, які неможливо вимити.

Кроки


  Як обробити салон автомобіля озоном
 1. Орендуйте генератор озону. Подібні генератори можна пошукати в інтернеті або в магазинах, які здають обладнання в оренду.

 2. Як обробити салон автомобіля озоном
 3. Ретельно вимийте салон і приберіть все сміття та особисті речі. Витягніть всі з салону. Все, що станеться в машині, буде піддано впливу озону.

 4. Як обробити салон автомобіля озоном
 5. Пропилососьте машину і витріть всі поверхні.

 6. Як обробити салон автомобіля озоном
 7. Гнучкий шланг до генератора озону. Деякі генератори вже мають шланг, але відповідний шланг точно є на кожному пилососі. Якщо шланг від пилососа не підходить, можна прикріпити його скотчем.

 8. Як обробити салон автомобіля озоном
 9. Закрийте всі вікна і двері в автомобілі, залиште тільки одне вікно відкритим настільки, щоб у нього можна було просунути шланг, що йде від генератора. Генератор повинен знаходитися зовні, щоб він міг забирати свіже повітря.

 10. Як обробити салон автомобіля озоном
 11. За допомогою картону і липкої стрічки щільно заклейте вікно, в яке вставлений шланг. Суть в тому, щоб не давати озону виходити з салону автомобіля.

 12. Як обробити салон автомобіля озоном
 13. Запустіть генератор озону на час від 30 хвилин до 2 годин. Ніхто не повинен знаходитися в салоні під час цієї процедури. Переконайтеся, що в салоні немає тварин.

 14. Як обробити салон автомобіля озоном
 15. Провітріть салон, щоб дозволити озону вивітритися. Легкий запах озону нормальний і випарується через 3-4 дні. Якщо необхідно, повторіть обробку озоном після провітрювання.

Поради


 • Так як озон важчий кисню та азоту, хорошою ідеєю буде завести шланг в салон якомога вище, тоді газ буде «падати» зі стелі вниз. Великі генератори (12000мг / год) будуть занадто великими для перевезення на машині, але вони виробляють озон дуже ефективно.

 • Вибір правильного генератора полегшить процес обробки. Точні цифри складно назвати, але генератор з продуктивністю 3500мг / год, мабуть, самий маленький, який підходить для обробки автомобіля середніх розмірів. Великі автомобілі вимагають більш потужного генератора озону. Моделі з продуктивністю 12000 мг / год безпечні та ефективні. Так само важливо, щоб генератор був оснащений шлангом.

 • Не варто плутати очистку салону озоном з малопотужними генераторами, які працюють від прикурювача. Ці маленькі генератори безпечно використовувати, коли ви знаходитесь в салоні. Але НЕ безпечно знаходиться в салоні під час очищення озоном. Кількість озону під час очищення набагато вище, ніж норма, визначена міністерством охорони здоров'я. Очищення озоном набагато більш ефективно видаляє запахи.

 • Генератори озону потребують кисню, щоб виробляти озон. Це означає, що вони будуть менш ефективні, якщо будуть знаходитися всередині автомобіля. Використовувати шланг для доставки озону в салон куди ефективніше.

Попередження

 • Якщо ви обробляєте салон занадто великий час, озон може пошкодити деталі автомобіля, зокрема, гумові ущільнювачі. Точні цифри невідомі, але генератори 3500-6000 мг / год безпечно використовувати приблизно до 2х годин. Більш потужні генератори можуть зробити ту ж роботу за менший час. Кілька процедур по озонуванню салону і провітрювання можуть бути більш ефективними, ніж одна тривала.

 • Жодна людина або тварина не повинна перебувати в салоні під час обробки озоном. Це дуже небезпечно. Високий рівень озону може викликати сильне ураження дихальних шляхів. Прочитайте інструкцію, що йде разом з генератором озону.

 • Запаску і всі особисті речі необхідно дістати з салону. Озон - потужний окислювач, який може пошкодити або знебарвити все, що залишиться в салоні.

Що вам знадобиться

 • Генератор озону, продуктивністю мінімум 3500мг / год

 • Гнучкий шланг, шланг від пилососа

 • Картон або інший матеріал, який можна різати по формі

 • Скотч або монтажна стрічка