Як визначити несправність натяжителя ременя ГРМ


Як визначити несправність натяжителя ременя ГРМ Заміна ременя ГРМ - одна з проблем, яка лякає більшість автовласників, бо це складна операція і, як правило, досить дорога, якщо робити її в автомайстерні. Найчастіше виходить з ладу натяжітель ременя, а не сам ремінь (хіба що він дійсно старий). Більшість розривів ременя відбувається через заклинювання шківа або тертя об кришку ГРМ при поганому натягу.

Кроки


  Як визначити несправність натяжителя ременя ГРМ
 1. Прислухайтеся. Робота несправного натяжителя зазвичай супроводжується шумом. Цей шум може бути у вигляді скреготу або стуку, що йде з-під кришки ГРМ. При слабкому натягу ременя на високих обертах і при підвищеному навантаженні зазвичай виникають складнощі в управлінні. Якщо ремінь ГРМ буде неправильно натягнутий, погіршиться робота клапанів, що викличе перебої в роботі двигуна, втрату потужності, ривки, і навіть може призвести до неможливості запуску двигуна.

 2. Як визначити несправність натяжителя ременя ГРМ
 3. Стати біля заведеного автомобіля з боку розташування шківів і спробуйте визначити, звідки виходить звук. Шум, який ви чуєте з боку передньої частини автомобіля, не є шумом елементів обладнання двигуна. Найчастіше плескають звук ненатягнута ременя буде чути в районі крила.

 4. Як визначити несправність натяжителя ременя ГРМ
 5. Якщо автомобіль несправний, і ви збираєтеся самостійно виконати роботу, демортіруйте елементи навісного обладнання в передній частині, щоб дістатися до передньої кришки. Після цього, зніміть передню кришку і спробуйте розглянути провисання ременя. Ремінь повинен мати зовсім незначний провис боку протилежної натягувачем.

 6. Як визначити несправність натяжителя ременя ГРМ
 7. При знятій кришці перевірте вільне переміщення всіх відвідних роликів і саме натяг. Буде відразу помітно, якщо щось зламане.

 8. Як визначити несправність натяжителя ременя ГРМ
 9. Під час здійснення цих дій, буде розумним просто взяти комплект ременя ГРМ і замінити всі ролики і сам ремінь.

 10. Як визначити несправність натяжителя ременя ГРМ
 11. Переконайтеся, що ви виставили все мітки і встановили правильний натяг ременя.