Як визначити вартість розбитої машини


Яких-небудь конкретних правил визначення вартості зламаною машини немає, проте існує кілька способів, які дозволять оцінити її вартість. Вартість зламаного автомобіля залежить від пошкоджень і від формули розрахунку вартості, використовуваної страховою компанією. Спершу потрібно визначити ринкову вартість (у тому числі, trade-in) автомобіля цієї марки, моделі та року випуску. Потім дізнайтеся у страхової компанії величину ставки, використовуваної для визначення кінцевої вартості. Вивчіть цей посібник, щоб докладніше дізнатися, як оцінити зламаний автомобіль.

Кроки


Метод 1 з 3: Визначення вартості нового і старого автомобіля вашої марки


  Як визначити вартість розбитої машини
 1. Використовуйте довідники для автомобілістів. Ціни на нові і вживані автомобілі можна знайти в спеціальних довідниках.
  • Використовуйте інтернет-сервіси для визначення вартості автомобіля.


  Метод 2 з 3: Обчислення поточної ринкової ціни

   Як визначити вартість розбитої машини
  1. Для визначення ринкової ціни використовуйте вартості нового і старого автомобіля. Ринковою ціною буде середнє між ціною нового і ціною старого автомобіля.
   • Складіть ці числа і поділіть на 2, щоб отримати ринкову ціну. Наприклад, якщо вартість нового автомобіля $ 7000 (245000 руб), а уживаного - $ 5000 (175000 руб), то сума дорівнює $ 12000 (420000 руб). Розділіть 12000 на 2 і отримаєте ринкову вартість автомобіля рівну $ 6000 (210000 руб).


   Метод 3 з 3: Визначення вартості зламаного автомобіля

    Як визначити вартість розбитої машини
   1. Зв'яжіться зі своєю страховою компанією і дізнайтеся коефіцієнт для розрахунку вартості зламаного автомобіля. Кожна страхова компанія розраховує цей коефіцієнт по-своєму, залежно від правил і процедур. Найчастіше коефіцієнт становить 75-80%.

   2. Як визначити вартість розбитої машини
   3. Порахуйте вартість зламаного автомобіля. Для цих обчислень вам знадобиться ринкова вартість вашого автомобіля і коефіцієнт вашої страхової компанії.
    • Помножте ринкову вартість на коефіцієнт. Наприклад, якщо ринкова вартість вашої машини дорівнює $ 6000 (210 000 руб), а величина коефіцієнта становить 80%, то вартість зламаного автомобіля складає $ 4800 (168000 руб).


    Поради

    • Зверніться до оцінювача автомобілів або на звалище металобрухту, щоб дізнатися, скільки коштує ваша зламана машина. Середнє з їх відповідей і раніше порахована вартість допоможуть вам вибрати найбільш підходящу ціну для продажу вашого автомобіля.

    • Ви також можете приблизно оцінити вартість зламаного автомобіля, віднявши від вартості нової машини 40-50%, однак найбільш точні цифри ви отримаєте від страхової компанії, яка враховує кількість пошкоджень.