Як здійснювати догляд за акумулятором


Дуже важливо не допускати появу корозії на клемах акумуляторних батарей. При появі корозії, ваш автомобіль буде заводитися через раз, внаслідок погіршення контакту між клемою акумулятора і проводом.

Кроки


  Як здійснювати догляд за акумулятором
 1. Купіть в автомобільному магазині пасту, яка запобігає корозії акумуляторних клем. Дуже часто така паста йде в комплекті з новим акумулятором. Ще краще буде купити спрей, що запобігає корозію. У нього ідентичний принцип дії, але його легше застосовувати.

 2. Як здійснювати догляд за акумулятором
 3. Зніміть захисні пластикові ковпачки, які захищають місця кріплення проводів. Чи не переплутайте з іншими заглушками на корпусі акумулятора.

 4. Як здійснювати догляд за акумулятором
 5. Чи бачите ви білі або синюваті ознаки корозії на клемах? Якщо ні - можете відсвяткувати баночкою пива - робота зроблена.

 6. Як здійснювати догляд за акумулятором
 7. Якщо корозія є - доведеться попрацювати. Відкрутіть обидва дроти, використовуючи гайковий ключ. ЗАВЖДИ відключайте спочатку плюсовий провід. На цьому етапі слід бути особливо обережним. Ні в якому разі не можна допускати, щоб червоний, плюсовий провід доторкнувся до будь-якої металевої частини кузова! Слідкуйте за проводами, інструментом і своїми руками.

 8. Як здійснювати догляд за акумулятором
 9. Зчистите металевою щіткою все окисли на проводах, клемах, і з корпусу акумулятора. Ретельно почистіть внутрішню поверхню роз'єму на проводах. Потрібно видалити всі сліди корозії, навіть на самих проводах. Іноді доводиться трохи розрізати ізоляцію, щоб видалити всі окисли. В цьому випадку, потрібно розрізати ізоляцію вздовж, щоб потім можна було її натягнути назад на провід. Якщо почати очищення дроти з мийки холодною водою, ви зможете легко розчинити основну частину окислів. Якщо попередньо розчинити у воді трохи соди, то вона нейтралізує кислотні солі на клемах. По завершенню мийки дроти, ретельно обполосніть його холодною водою.

 10. Як здійснювати догляд за акумулятором
 11. Зачистіть клеми і проводи до металевого блиску. Корозія виникає внаслідок реакцій парів кислот, з батареї з металевими частинами акумулятора і повітрям. Якщо не прибрати корозію повністю, скоро вона знову з'явиться. Деякі вважають, що корозія проникає під ізоляцію проводів і старі дроти потрібно просто замінити.

 12. Як здійснювати догляд за акумулятором
 13. Коли клеми блищать, і на них немає ні плямочки, нанесіть захисну пасту або спрей.

 14. Як здійснювати догляд за акумулятором
 15. Тепер все готово до складання. Чи не перетяните болти на роз'ємах проводів, так як клеми робляться з м'якого свинцю. Спочатку приєднайте позитивний червоний провід, потім негативний чорний.

Поради


 • Вам доведеться знову виставити час і настройки магнітоли, після від'єднання акумулятора

 • Якщо ваш автомобіль не заводиться відразу після тривалої поїздки, проблема може бути саме в окислах. Зазвичай така проблема виникає на старих автомобілях зі старим акумулятором. Якщо ви просто замініть акумулятор, без догляду за проводами, скоро ви знову зіткнетеся з тією ж проблемою! Корозія на проводі знову почне точити клеми і проводи, поки не створить проблеми. Не лінуйтеся, виконуйте роботу ретельно і результат не змусить себе чекати. Харчова сода відмінно нейтралізує кислоту, і її солі. Ярлики, які ви можете придбати в автомагазинах, допоможуть вам легше визначати полярність Барат і проводів.

Попередження

 • Намагайтеся уникати іскор при під'єднанні мінусового проводу! Старі акумулятори виділяють водень, і якщо в хмару цього газу потрапить іскра, ви можете позбутися брів. Виконуйте цю роботу в добре провітрюваному приміщенні і надягайте захисні окуляри.

 • Зніміть годинник, якщо у них металевий корпус, коли працюєте з акумулятором. Якщо ви ненароком закоротити плюсову клему на кузов або до негативного проводу, годинник моментально сильно нагріються і обпалять вас. Ця порада стосується будь-яких металевих прикрас на зразок кілець, браслетів і т.д.

 • Не чіпайте окисли голими руками. Кислота почне в'їдатися вам в руки. Якщо ви доторкнулися - відразу мийте руки, не чекайте неприємних відчуттів, вони вже ознака пошкодження шкіри.