Як відкрутити болти на колесах


Колісні болти кріплять колесо автомобіля до маточини і кожен раз, коли ви хочете отримати доступ до гальм, підвісці, змінити гуму, вам доводиться їх відкручувати. Уміння відкрутити колесо необхідно кожному водієві, так як ніхто не застраховане від проколів, і ніхто не знає, коли саме вам потрібно поставити запаску. Відкрутити болти абсолютно не складно, але якщо їх давно ніхто не чіпав, вони можуть пріржаветь, і тоді вам, щоб впорається з цим завданням, допоможе пара тонкощів.

Кроки


Метод 1 з 2: відкручування болтів


 1. Розташуйте автомобіль на рівній поверхні і затягніть ручне гальмо.

 2. Як відкрутити болти на колесах
 3. Зніміть ковпак, якщо він у вас є і знайдіть головки болтів. Залежно від комплектації, ваші диски можуть бути захищені ковпаками, тоді вам доведеться зняти ковпак, щоб отримати доступ до болтів. Ковпаки можуть кріпитися на металевих кліпсах, безпосередньо болтами або іншими пластиковими кріпленнями.
  • Якщо ковпаки кріпляться на металевих засувках, скористайтеся плоскою викруткою або іншим плоским металевим предметом, як важелем, щоб відщепнути їх від диска.

  • Якщо ковпаки кріпляться болтами, то зняти їх можна буде тільки після того, як ви відкрутите болти. Якщо ви спробуєте зняти їх до цього, ви зламаєте ковпаки.

  • Якщо ковпаки кріпляться пластиковими гайками, вам буде потрібно пластиковий знімач. Можна скористатися звичайним гайковим ключем, але слід уникати зайвих зусиль, щоб не пошкодити гайки.


  • Огляньте колісні болти. Колеса автомобілів кріпляться до маточини чотирма або шістьма болтами, які потрібні для центрування колеса і надійної фіксації. На американських автомобілях частіше застосовуються гайки і шпильки, але процес знімання колеса від цього не змінюється.
   • На деяких автомобілях використовуються секретні болти, які захищають власників від крадіжки коліс. Зазвичай секретними робляться одна або кілька гайок, і вони відрізняються за зовнішнім виглядом. Для того щоб відкрутити таку гайку потрібен спеціальний ключ. Якщо у вас немає такого ключа, далі в статті ви знайдете, як відкрутити таку гайку без ключа.


   • Використовуючи ключ для коліс, відкрутіть болти. Ключ для знімання коліс повинен входити в комплект до вашого автомобіля, як і домкрат, і запасне колесо. Ключ повинен ідеально підходити до болтів на колесах і зазвичай, вам не потрібно інший інструмент.
    • Ключ для коліс може бути прямим або хрестоподібним, такі ключі називають "хрестовина." Хрещатий ключ дозволить вам розвинути більше зусилля, так як ви можете крутити його двома руками.

    • Якщо болти НЕ откручиваются через іржу, надмірного зусилля затяжки або ще з якихось причин, прочитайте наступну секцію. У ній наведено кілька порад, як діяти, якщо ви не можете відкрутити болти


    • Послабляйте болти, поки автомобіль коштує всіма колесами на землі. Не піднімайте автомобіль домкратом, поки не ослабите болти. Сила тертя гуми об асфальт допоможе вам відкрутити болти, надійно зафіксувавши колесо від прокручування.

    • Одягніть ключ для колісних болтів на болт і крутите його проти годинникової стрілки. Слідкуйте, щоб ключ був добре одягнений на головку болта і докладає максимальних зусиль, поки гайка не піддасться. На цьому етапі не потрібно повністю відкручувати гайку, досить просто її послабити.

    • Послабте всі болти. Виберіть будь болт, і ослабляйте залишилися по «зірочці». «Зірочка» допомагає зберегти центрування колеса, і звичайно більш важлива при установці колеса. Але хороше звичкою буде все затягувати і відпускати «зірочкою».
     • Коли всі болти ослаблені, піднімайте машину домкратом і виконуйте всі заплановані операції.


     Метод 2 з 2: відкручування прікіпевшіх болтів

     1. Переконайтеся, що автомобіль стоїть на ручнику. Якщо болти прикипіли, вам буде потрібно докласти велике зусилля і слід переконатися, що автомобіль не буде рухатися. Для цього автомобіль повинен стояти на плоскій поверхні і ручне гальмо повинен бути затягнутий.

     2. Візьміть важіль. Ключі для коліс, зазвичай мають досить коротку ручку і не дозволяють розвинути достатнє зусилля. Найпростіший і безпечний спосіб це подовжити ручку вашого ключа. Це дозволить створити вельми значне зусилля.
      • Використовуйте замість стандартного ключа ключ з довгою ручкою.

      • Якщо у вас немає ключа з довгою ручкою, надягніть металеву трубу на ручку вашого ключ. Чим ближче буде діаметр труби до діаметру ручки, тим краще.


      • Спробуйте натиснути на ключ ногою. Якщо ви застрягли в безлюдному місці і сили ваших рук недостатньо, щоб відкрутити болти, використовуйте самі сильний м'язи вашого тіла - ноги. Будьте гранично обережні, натискаючи на ручку ключа ногою.
       • Одягніть ключ на гайку так, щоб ручка була паралельна землі. Однією ногою обережно станьте на ключ, щоб він обертався проти годинникової стрілки. Якщо сили однієї ноги не вистачає, можна спертися ліктем на машину руками і двома ногами стати на ключ, і трохи пострибати. Коли гайка зрушиться з місця, викручуйте як звичайно.

       • Будьте дуже обережні. Ключ це не батут. Не бийте ногою по ключу і не стрибайте на ньому, щоб стопи відривалися від ручки. Слід уникати будь різкого навантаження на ключ.


       • Скористайтеся молотком або киянкою. Якщо немає ні ключа з довгою ручкою, ні труби, можна піти найпростішим шляхом. Візьміть киянку або молоток і бийте по ручці ключа, іноді це відмінно допомагає відкрутити застряглі гайки. Якщо ви застрягли на безлюдній трасі, це може бути єдиним рішенням. Якщо під рукою немає навіть молотка, використовуйте камінь.
        • Намагайтеся уникати ударів побіжно, так як ви можете пошкодити ключ і болт. Наносите короткі влучні удари і після того як ви помітите, що болт піддався, переходите до іншого методу.


        • Якщо болти заіржавіли, нанесіть на них мастило. (Використовуйте це тільки в крайньому випадку)Якщо проблема в тому, що болти перетягнуті нанесіть засіб на зразок PB Blaster або Liquid Wrench прямо на болт. Використовуйте лійку з тонким носиком, щоб нанести засіб чітко на болт, буде дуже погано, якщо воно потрапить на гальмівну колодку або диск. Зачекайте поки засіб подіє на протязі 10 хвилин, потім пробуйте відкручувати.
         • Якщо гайка болт все одно не піддається, спробуйте нанести спрей безпосередньо на різьблення і почекати ще 10 хвилин, а потім, спробуйте відкрутити болт за допомогою молотка.

         • Перед тим як ставити колесо назад, переконайтеся, то на гальмівному диску немає масла. Мастильні матеріали на гальмівних поверхнях можуть стати причиною збільшення гальмівного шляху, і аварії. Якщо рідина потрапила на гальмівний диск, очистіть диск за допомогою чистої ганчірки і розчинника, начебто ацетону. Якщо масло потрапило на гальмівні колодки, слід замінити колодки у сертифікованого механіка.

         • Якщо ви не впевнені, чи потрапило масло на гальмівний диск, випробуйте гальма на невеликій швидкості в безлюдному місці. Потім випробуйте гальма на більш високій швидкості, і переконайтеся, що вони працюють. Дайте знати іншим водіям про те, що мастильні матеріали потрапили на диск, щоб вони дотримувалися дистанції при водінні.


         • Скористайтеся секретним ключем, щоб відкрутити секретні гайки. Якщо ви втратили свій ключ, пошукайте спеціальну торцеву насадку для відкручування секретних гайок. Ці насадки дуже зручні, так як їх можна набити на будь секретний болт і відкрутити звичайним ключем. Цією насадкою дуже зручно відкручувати «злизані» болти. Їх можна замовити через інтернет або купити в автомобільних магазинах.
          • Одягніть секретну насадку на торцевий ключ, потім, накиньте її на секретну гайку і викручуйте як завжди, проти годинникової стрілки. Гайка піддасться під невеликим зусиллям.


          • Як відкрутити болти на колесах
          • При закручуванні болтів, використовуйте ключ з динамометром. Якщо болти на вашому авто, після останньої зйомки коліс, затягнуті занадто сильно, використовуйте ключ з динамометром, щоб зафіксувати колеса із зусиллям, рекомендованим в інструкції. Подивіться в інструкції рекомендоване зусилля, потім виставте його на вашому ключі і затягуйте.

          Поради

          • Якщо колесо прикипіло до маточини, спробуйте не до кінця закриття болти і проїхати на машині невелику відстань. Це зусилля повинні відірвати колесо від маточини.

          Попередження

          • Не наносіть мастило на колісні болти перед тим, як закручувати їх. Ви, швидше за все, затягніть їх із занадто великим зусиллям, і вони будуть погано відкручуватися наступного разу.

          Що вам знадобиться

          • Колісний ключ

          • Молоток з гумовим бойком

          • Засіб для відкручування пріржавевшіе болтів