Як очищати шкіряні автомобільні крісла


Якщо у автомобіля доглянутий салон, то найчастіше це знак того, що за машиною стежили і вчасно обслуговували; якщо ж салон потертий і брудний, то, цілком можливо, і технічний стан автомобіля теж залишає бажати кращого. Насправді, піклуватися про салон зовсім нескладно, а чистка шкіряних сидінь забирає зовсім небагато часу. У найближчому автомагазині ви знайдете величезний вибір засобів по роботі зі шкірою на всі випадки життя, тому спочатку має сенс визначитися, як саме здійснюється догляд за шкірою, а вже потім відправлятися за покупками.

Кроки


  Як очищати шкіряні автомобільні крісла
 1. Очистіть сидіння. Перед тим як наносити на шкіряну оббивку кондиціонер / освіжувач, необхідно позбутися від бруду і засаленість, що скопилася з попередньою чистки. Для цього приготуйте рушник з мікрофібри або щітку з дуже дрібним ворсом або звичайну бавовняну ганчірку (як можна менш волокнисту). Деякі сорти шкіри дряпаються набагато легше, ніж інші. Не використовуйте магазинні чистячі засоби для дому, навіть якщо вони рідкі. Власне, на більшості таких пляшечок є попередження про те, що не можна допускати попадання вмісту на руки або на відкриту шкіру. Автомобільні сидіння оббиті телячою шкірою, яка від застосування звичайних засобів може висохнути, потріскатися або навіть розірватися. Ще із заводу на оббивку нанесено спеціальне водооталкивающая покриття, що перешкоджає вицвітання шкіри і подовжує термін її служби. Якщо ви обробите сидіння домашнім миючим засобом, то змиєте це покриття і, можливо, Знебарвити оббивку. Шви постраждають не менше: нитки можуть забруднитися, висохнути і лопнути; крім того, не виключений варіант, коли шкіра оббивки почне прориватися в прострочених місцях (особливо цьому сприяють «Pine Sol» і «Mr. Proper»). По мені, так чим викидати 5-10 доларів, набагато краще змішати дві частини води з однією частиною оцту або рідини для миття посуду. Єдина хімія, яку варто використовувати - це натуральне домашнє засіб. Якщо мій син може опустити оголену руку в миючу рідину і після цього йому не доведеться терміново бігти до крана, щоб змити її проточною водою - значить, це засіб підходить і для видалення плям, що в'їдаються в шкіряну оббивку крісел мого автомобіля. Намочіть в рідині мікрофібру, ганчірку або бавовняний рушник, вичавіть і починайте терти пляму. Не варто мити, а потім висушувати відразу все сидіння - обробляйте ділянку за ділянкою. Підголівник - помити, витерти насухо чистим рушником. Потім права боковина - помити, витерти. Після неї - спинка і т.д. Ідея в наступному: треба, не дозволивши чистячої рідини впітататься в оббивку, швидко змити масло, жир від картоплі-фрі та інші забруднення, щоб шкіра змогла абсорбувати кондиціонер. Після закінчення миття ще раз протріть оббивку чистим невикористаним рушником. Перед нанесенням кондиціонера переконайтеся, що шкіра крісел абсолютно суха. Якщо вона буде вологою, то не зможе як слід увібрати кондиціонер; отже, що містяться в ньому речовини не зможуть довгий час підтримувати стан оббивки на належному рівні.

 2. Як очищати шкіряні автомобільні крісла
 3. Підберіть кондиціонер. На ринку існує величезний вибір кондиціонерів, і це - той самий випадок, коли ціна визначає якість. Єдине застереження: намагайтеся віддавати перевагу рідин, що містить норкове масло, адже теляча шкіра потребує тваринному жирі. Між кондиціонерами різних виробників функціональних відмінностей немає - якісна різниця присутня між продуктами різних цінових категорій (стандарт або преміум). Не має значення, яку марку ви віддасте перевагу - спосіб застосування кондиціонера завжди один і той же. Не варто купувати засоби, що містять продукти переробки нафти або силікон.

 4. Як очищати шкіряні автомобільні крісла
 5. Обробіть оббивку сидінь кондиціонером. Цей процес нагадує нанесення сонцезахисного крему. Рясно змастіть кондиціонером всю оббивку цілком; для цього можна скористатися звичайною кухонною губкою. Нанесіть кондиціонер рівним шаром і починайте його втирати масажними рухами. Швидше за все, у вас піде досить багато кошти, тому не розбазарювати його, залишаючи незаймані ділянки. Чим краще ви вотрёте кондиціонер, тим довше він буде діяти, захищаючи шкіру оббивки.

 6. Як очищати шкіряні автомобільні крісла
 7. Поставте автомобіль в тінь або заженете його на ніч в гараж. Дозвольте кондиціонеру побути якийсь час далеко від сонячних променів, щоб ультрафіолет не завадив процесу вбирання. На наступний день перед виїздом на дорогу в останній раз дбайливо пройдіться по сидінням м'якою тканиною.

Поради


 • Як ви змогли переконатися, чистка та кондиціювання шкіряних автомобільних крісел займає зовсім небагато часу. Проводити її потрібно не рідше, ніж раз на півроку (або частіше, залежно від ваших уподобань).

 • Постарайтеся не допускати контакту миючої рідини з іншими частинами автомобіля, тому що навіть така слабка хімія може викликати пошкодження поверхонь з певних матеріалів.