Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі


Залежно від клімату, в якому ви живете, охолоджуючу рідину вашого автомобіля потрібно міняти раз на один - два роки. Ця стаття розповість вам як правильно і безпечно це зробити.

Кроки


  Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі
 1. Роботи проводяться на холодному двигуні. Відкрийте кришку радіатора, переконавшись у тому, що у вас є куди злити рідину, так як вона надзвичайно токсична для домашніх та інших тварин.

 2. Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі
 3. З передньої сторони машини, на днище радіатора знайдіть Т-подібний гвинт або краник. Він називається зливний або спускний кран радіатора.

 4. Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі
 5. Приготуйте 2 піддону і відерце. Відро потрібно буде таке, щоб у ньому вмістилися приблизно 22 літри рідини, а піддон знадобиться для того, щоб не пролити її мимо.

 6. Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі
 7. Перед відкриттям зливного краника підкладіть піддон під радіатор. Рукою або відповідним за розміром гайковим ключем відкрийте краник.

 8. Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі
 9. Зачекайте, поки вся рідина стече в піддон, потім закрийте краник.

 10. Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі
 11. Вам також потрібно злити рідину з сорочки блоку циліндрів двигуна, так як там знаходяться ще близько п'яти літрів. На ньому теж буде одна або дві зливні пробки (щоб це з'ясувати, загляньте в інструкцію з експлуатації автомобіля), для яких вам знадобиться шестигранний ключ розміром в 3/8 дюйма.

 12. Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі
 13. Є інший спосіб злити рідину з блоку циліндрів без пошуку пробок на ньому. Залиште пробку і зливний краник радіатора відкритими. Заливайте воду в радіатор при працюючому двигуні. Таким чином, вода прогін через блок циліндрів і вимиє з нього залишки рідини. Сигналом для зупинки стане момент, коли з зливного краника радіатора замість антифризу піде вода.

 14. Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі
 15. Заглушите двигун, закрийте зливний краник, заповніть радіатор і розширювальний бачок нової рідиною до потрібного рівня. Заведіть машину і долийте при необхідності, так як їй ще потрібно заповнити блок циліндрів двигуна.

 16. Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі
 17. У системі може утворитися повітряна пробка, після чого ви помітите зниження рівня охолоджуючої рідини, а в розширювальному бачку можуть з'являтися повітряні бульбашки. Постійно контролюйте показник температури охолоджуючої рідини в міру згону повітря з системи охолодження.

 18. Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі
 19. Замініть кришку радіатора. Після цієї процедури, якщо будете помічати перегрів двигуна, додайте ще охолоджуючої рідини. Можливо, з вашої системи вийшла ще одна повітряна пробка.

 20. Як поміняти охолоджуючу рідину в радіаторі
 21. Будьте готові проходити цю процедуру кожен 1-2 роки, так як охолоджуюча рідина відіграє найважливішу роль в системі охолодження автомобіля. Також, не полінуйтеся відвезти злитий антифриз на акредитовану станцію утилізації відходів.

Поради


 • Одягніть стару робочий одяг. Цілком імовірно, що під час цієї процедури ви проллєте що-небудь на себе і забрудниться.

Що вам знадобиться

 • Радіатор

 • Охолоджуюча рідина

 • Ключі від автомобіля