Як помити двигун автомобіля


Як і будь-що інше, двигун працює краще, якщо він чистий. Але чистка двигуна - це не те ж саме, що і чищення решти автомобіля. Дотримуючись правильну процедуру чищення, ви підтримаєте двигун в першокласному вигляді. Немає необхідності наймати професіонала; вам не знадобиться нічого з того, що ви не могли б знайти у вас вдома.

Кроки


 1. Як помити двигун автомобіля
 2. Злегка розігрійте двигун. Не доводьте двигун до робочої температури, але дайте йому попрацювати пару хвилин, якщо він сильно забруднений.

 3. Як помити двигун автомобіля
 4. Автомобіль у місце, де мило та інші чистячі матеріали не зможуть нанести ушкодження і будуть вільно потрапляти в водостоки. За відсутності відповідного місця, перемістіть транспортний засіб у автомийку, оснащену системою відводу відпрацьованої води. Це особливо важливо, якщо на двигуні багато масла і залишків осаду.

 5. Як помити двигун автомобіля
 6. Від'єднайте негативну клему акумулятора, потім - позитивну.

 7. Як помити двигун автомобіля
 8. Накрийте все незахищені електрокомпоненти пластиковими пакетами або пластиковою стрічкою. Це запобігатиме потраплянню води, яка буде використовуватися, на відкриті електрокомпоненти.

 9. Як помити двигун автомобіля
 10. Накрийте сапун або повітрозабірник і карбюратор (на старих моделях двигунів) щільною алюмінієвою фольгою або пластиком. Ви можете зав'язати все це шнурком або тасьмою, оскільки попадання води на ці деталі може призвести до серйозних проблем.

 11. Як помити двигун автомобіля
 12. Очистіть поверхню двигуна від бруду і залишків сміття, використовуючи щітку з жорсткою або пластмасовою щетиною.

 13. Як помити двигун автомобіля
 14. Змішайте миючий засіб, що видаляє жир, з водою, використовуючи 2 склянки миючого засобу на 3,8 літра води.

 15. Як помити двигун автомобіля
 16. Нанесіть розчин на двигун, ретельно змочуючи найбільш забруднені місця.

 17. Як помити двигун автомобіля
 18. Візьміть поливальний шланг. Ретельно промийте поверхню двигуна.

 19. Як помити двигун автомобіля
 20. У керівництві з технічного обслуговування двигуна відшукайте назву матеріалу, необхідного для чищення блоку двигуна та інших металевих частин. Для в'ївся бруду використовуйте розчини на основі спирту, але краще використовуйте спеціальний обезжириватель для двигуна, доступний в будь-якому автомагазині. Дотримуйтесь інструкції на упаковці.

 21. Як помити двигун автомобіля
 22. Після миття двигуна і видалення залишків хімічних речовин, які ви використовували для очищення металевих частин, зніміть пластик.

 23. Як помити двигун автомобіля
 24. Дозвольте двигуну обсохнути. Більшість двигунів, оснащені системою запалювання з високою напругою, запустяться з вологими проводами (або розподільником запалення), але не виключена осічка запалювання або різка робота двигуна, поки повністю не висохнуть всі компоненти.

 25. Як помити двигун автомобіля
 26. Зніміть весь матеріал, який ви використовували для накриття компонентів електросистеми і паливної системи.

Поради


 • Використовуйте теплу воду для більш ретельного очищення. Якщо двигун занадто брудний, транспортуйте автомобіль в майстерню і проведіть очистку двигуна парою.

 • Не змивайте бруд, масло, сміття у водостік чи каналізацію.

Попередження

 • Дотримуйтеся правильної процедури від'єднання акумулятора. У сучасних автомобілях присутні дуже чутливі комп'ютерні компоненти, які необхідно захистити. Недотримання правильної процедури може викликати збій кодів обслуговування або пошкодити бортовий комп'ютер.

Що вам знадобиться

 • Захисні окуляри

 • Знежирюючий миючий засіб

 • Чистяча щітка з пластмасовою щетиною

 • Поливальний шланг

 • Пластикові пакети

 • Термінал для знімання акумулятора

 • Ганчір'я