Як розуміти сигнальні лампочки на панелі приладів автомобіля


Зазвичай це відбувається в самий невідповідний момент, коли загоряється сигнальна лампочка на панелі приладів, попереджаючи вас про неполадки вашого автомобіля. Люди часто продовжують рух, сподіваючись, що лампочка чарівним чином сама згасне. Так буває рідко. Велика частина сигнальних лампочок загоряється при запуску двигуна, але вони швидко гаснуть після старту. Дуже важливо, щоб водій знав, що означають ці лампочки і як правильно на них реагувати.

Кроки


  Як розуміти сигнальні лампочки на панелі приладів автомобіля
 1. Якщо у вас під час руху загорілася лампочка тиску масла, негайно заглушите двигун. Вона показує, що є якісь проблеми з рівнем масла у двигуні. Якщо рівень масла сильно впаде, його не вистачатиме для змащення рухомих частин двигуна. В результаті чого відбудеться руйнування двигуна. Якщо загорілася лампочка, перевірте рівень масла після того, як заглушите двигун. Якщо він низький - додайте масла якомога швидше. Якщо вам потрібно проїхати кілька миль, перш ніж ви заллєте масло, двигун, ймовірно, буде в безпеці. Однак якщо вам потрібно проїхати багато миль, ви дуже сильно ризикуєте пошкодити його. Якщо рівень масла в нормі, не варто ігнорувати попередження лампочки. Можуть бути проблеми з масляним насосом або датчиком. Не затягуйте з проведенням діагностики на СТО.

 2. Як розуміти сигнальні лампочки на панелі приладів автомобіля
 3. Зверніть особливу увагу на лампочку акумулятора. Якщо вона загорілася під час руху, це може означати кілька варіантів. Відійшов дріт від клем акумулятора. Акумулятор прийшов в непридатність. Генератор поламався або ремінь приводу генератора спав або порвався. Палаюча лампочка акумулятора не означає, що машина прямо під час руху затихне, вона показує те, що у вас можливо з'являться проблеми із запуском двигуна наступного разу, коли ви куди-небудь зберетеся поїхати. Механік допоможе вам розібратися в чому проблема.

 4. Як розуміти сигнальні лампочки на панелі приладів автомобіля
 5. Якщо світиться лампочка стоянкового гальма, перевірте чи включений він. Якщо він відключений, перевірте рівень гальмівної рідини. Якщо рівень низький - долийте більше. Це повинно усунути проблему. Якщо ні, то може бути проблема з датчиком. Перевірте його на СТО.

 6. Як розуміти сигнальні лампочки на панелі приладів автомобіля
 7. Реагуйте негайно, якщо під час руху загориться покажчик двигуна. Зупиніться на узбіччі і заглушите двигун. Зачекайте десь дві хвилини. Поки очікуєте, вийдіть з машини і перевірте кришку паливного бака - чи на місці вона і закручена чи щільно. Під час очікування бортовий комп'ютер перезавантажиться. Заведіть двигун знову і подивіться, потухне лампочка чи ні. Якщо ні, значить є проблеми або з каталізатором або з системою вихлопу. Дуже часто лампочка просто блимає. Порахуйте скільки разів лампочка блимає і порівняйте це число з інформацією в керівництві з експлуатації. Дотримуйтесь порад в цьому керівництві. Цей індикатор зазвичай вказує на проблеми, які необхідно негайно виправити. Однак, ця лампочка також загоряється і при простих проблемах з датчиком.

 8. Як розуміти сигнальні лампочки на панелі приладів автомобіля
 9. Ведіть автомобіль акуратно, якщо загорівся індикатор антиблокувальної системи гальм. Дуже часто можна їздити на автомобілях з несправною антиблокувальною системою. Коли буде час, попросіть механіка подивитися ваш автомобіль.

 10. Як розуміти сигнальні лампочки на панелі приладів автомобіля
 11. Вам необхідно негайно заїхати на автозаправку, якщо загорілася лампочка-покажчик палива. Вона означає, що ваш паливний бак майже порожній.