Як полагодити глохнущій автомобіль


Існує безліч причин, за якими машина може періодично глухнути. На щастя, серйозного ремонту тут не потрібно; найчастіше, після нескладної лагодження або регулювання проблема зникає.

Кроки


  Як полагодити глохнущій автомобіль
 1. Перш за все, оцініть складність конструкції свого автомобіля і, якщо потрібно, відвезіть його в хорошу майстерню. Сучасні автомобілі (вироблені після середини 90-х) суцільно набиті електронікою, в тому числі і контролює роботу двигуна, тому самостійне проведення будь-яких регулювань може виявитися досить скрутним. Швидше за все, зі своєю проблемою вам доведеться звернутися до майстрів, у яких є відповідне обладнання.

 2. Як полагодити глохнущій автомобіль
 3. Машина може глухнути з двох причин: несправність електросистеми або проблеми з подачею палива. Двигун перестає працювати, тому що припиняється процес згоряння палива. Це, в свою чергу, може бути викликано або тим, що в циліндри перестає надходити бензин, або тим, що зникає електрична іскра, підпалювали паливну суміш.

 4. Як полагодити глохнущій автомобіль
 5. Поїздите вгору-вниз по підйомів. Помітили втрату потужності або заглохли? В такому випадку, причиною може виявитися засмітився паливний фільтр. Тут головне - знайти, де він розташований, а вже із заміною складнощів не виникне; крім того, новий фільтр коштує зовсім недорого.

 6. Як полагодити глохнущій автомобіль
 7. На холостих обертах двигун працює нерівно і постійно глухне? Якщо під капотом є трамблер (розподільник запалювання), то вам, можливо, доведеться відрегулювати випередження запалювання. Якщо ви володієте відповідними навичками та інструментами, то ця робота не викличе у вас ніяких труднощів. Якщо у вас інжекторная система уприскування палива, то перевірте працездатність кожної форсунки, скориставшись викруткою або стетоскопом. Під час роботи форсунки повинні видавати клацаючі звуки. Якщо якісь з них мовчать, то, можливо, вони вийшли з ладу; нові можна купити в найближчому магазині автозапчастин. Ще одна причина, по якій може не працювати форсунка - неконтакт або обрив підключеного до неї дроти. Крім того, не забудьте перевірити працездатність електронного блоку управління (ЕБУ) і моторчик регулятора холостого ходу, що задає склад паливної суміші.

 8. Як полагодити глохнущій автомобіль
 9. Якщо ваш двигун обладнаний трамблером, то спробуйте поміняти його кришку і бігунок, а також - високовольтні дроти і свічки. Це - вельми дієва міра; виконати заміну зможе навіть новачок, а займе така робота всього пару годин (при наявності відповідного інструменту, звичайно). Навіть високовольтні дроти і трамблер з часом погіршують свої властивості, і електричні втрати в них зростають - складно повірити, але це факт. Заміна даних елементів може вирішити проблему. Однак навіть якщо двигун продовжує періодично глухнути, з новими свічками і трамблером він працюватиме веселей, а витрата палива зменшиться.

 10. Як полагодити глохнущій автомобіль
 11. Якщо після виключення запалення ви зіткнулися з дізелінгом, то, швидше за все, у вас карбюраторна система уприскування, а кут випередження запалювання - надто високий (занадто раннє запалювання). Дізелінг - це явище, при якому двигун після виключення глухне не відразу і до повної зупинки встигає зробити ще кілька оборотів. На інжекторних моторах дана проблема не спостерігається, оскільки їх конструкція така, що при виключенні запалення подача палива в камеру згоряння перекривається, а напругу зі свічок запалювання знімається.

 12. Як полагодити глохнущій автомобіль
 13. У рідкісних випадках машина може глухнути через паровий пробки - це коли бензопровід або бензонасос розжарюється до такої міри, що паливо скипає, і в цьому місці утворюється паровий міхур, який блокує подачу бензину в двигун. Адже паливний насос розрахований на перекачування рідини, а не пара. Це - одна із специфічних проблем карбюраторних двигунів. Іншою причиною несподіваного припинення подачі бензину в карбюраторний мотор може стати засмічення в системі вентилювання паливного бака, в результаті якого в бензопроводі утворюється розрідження, що зупиняє циркуляцію бензину. Паливні системи інжекторних двигунів сконструйовані за принципом замкнутого контуру, що практично виключає виникнення описаних проблем. Відкрийте пробку бензобака. Якщо ви почуєте всмоктуючий звук, як при відкриванні кавовій банки, то, швидше за все, вентиляція бензобака порушена. Тепер спробуйте завестися. Після двох-трьох спроб машина повинна запуститися. Зазвичай таке відбувається тільки зі старими автомобілями. Якщо ви зіткнулися з цією історією, то майте на увазі - якщо не привести в порядок систему вентиляції бензобака, то проблема нікуди не дінеться і ще не раз себе проявить. Але все може бути набагато простіше - причиною неприємностей часто виявляється сама пробка бака. Просте і швидке рішення - просвердлити в її корпусі тонке отвір, запобігши освіту розрідження і відновивши наповнення бака повітрям взамін виробленого палива. Однак їздити з просвердленої пробкою небезпечно, тому якомога швидше її замініть.

Поради


 • Поліпшення роботи двигуна. Багато хто не в курсі, але з часів трамблером техніка зробила крок далеко вперед. Тепер після пробігу в 150 тис. Км заміні підлягають не тільки свічки і паливний фільтр, а й кисневий датчик. Одна така заміна дає зменшення витрат палива, що перекриває будь-які інші хитрощі, окрім, хіба що, накачування шин. Вдобавок, погано працюючий кисневий датчик може стати причиною постійних зупинок двигуна. Також має сенс періодично перевіряти чистоту датчика витратоміра повітря - його забруднення може викликати втрату потужності і приводити до нестійкої роботи мотора. Видалити відкладення з датчика можна за допомогою спеціального спрея для витратомірів повітря або будь-якого швидковисихаючого очищувача електроніки.

 • Якщо у вас є знайомий, що володіє навичками авторемонту, то попросіть його навчити вас правильному виконанню всіх цих дій.

 • Поради по боротьбі з постійними зупинками двигуна.

 • ПОПЕРЕДЖЕННЯ. Якщо ваш знайомий стверджує, що вміє лагодити машини, то постарайтеся ненароком дізнатися подробиці. Власне, вас повинна цікавити широта його досвіду. Чи займався він всі ці роки автомобілями самих різних марок і років випуску або ж мав справу з однією-єдиною машиною? Не існує двох однакових автомобілів, навіть якщо вони зійшли з одного й того ж конвеєра в один і той же день. Запам'ятайте: якщо ви довіряєте діагностику і ремонт свого автомобіля людині, яка не є фахівцем надійного сервісного центру, то ризикуєте зіткнутися з ситуацією, коли до існуючої несправності вашого автомобіля, вантажівки або іншого транспортного засобу додається інша, часто ще більш складна проблема, викликана невмілими діями горе-механіка. Не забувайте, що в разі чого фінансова відповідальність за виправлення обох несправностей все одно лягає на вас - тобто, омани вашого «друга» вам доведеться оплатити з власної кишені. Можна вчинити більш грамотно, і відразу звернутися в серйозну автомайстерню, працівники якої мають належним досвідом, а господар надає ГАРАНТІЇ Так-так, вони платять за помилки СВОЇХ майстрів, тільки це питання необхідно утрясти до початку ремонту.

 • У спеку деякі сучасні автомобілі можуть глухнути через паливного насоса. Він встановлений в задній частині бака, а корпус насоса занурений в паливо і охолоджується самим бензином. Коли на вулиці спекотно, а автомобіль пропрацював вже досить довго, насос може перегрітися і перестати качати паливо, внаслідок чого машина затихне. Якщо ви не хочете зіткнутися з такою ситуацією, то завжди тримаєте бак заповненим хоча б на 3/8 об'єму, інакше, рано чи пізно, вам доведеться здійснювати дзвінок одного з проханням підвезти вам каністрочку бензину.

 • На багатьох сучасних автомобілях з інжекторної системою впорскування є повітряний контрольний клапан холостого ходу (IAC). З часом він заростає брудом, що призводить до періодичних зупинок двигуна і нестійкої роботи на холостому ходу. Видалити відкладення можна за допомогою очищувача кисневих датчиків або звичайного WD-40. Коли дросельна заслінка закоксовивается, то можуть виникнути ті ж симптоми; лікуються вони аналогічним чином.

Попередження

 • Авторемонт може становити реальну небезпеку для життя і здоров'я. Не намагайтеся проводити вищеперелічені кроки при працюючому двигуні або заздалегідь попрощайтеся з пальцем!