Як полагодити не повертається ключ запалювання


Ваш ключ запалювання не заводиться і це виводить вас із себе. Існує кілька можливих причин того, чому ключ запалювання не повертається, і деякі з них можуть залежати від моделі вашого авто або від ситуації, в якій ви опинилися. Однак у цій статті ви дізнаєтеся про загальні методи вирішення цієї проблеми, якими скористалися люди, коли їх ключ запалювання перестав повертатися. І їх варто застосувати перед тим, як звернутися до професійної допомоги, щоб полагодити не повертається ключ запалювання.


Зверніть увагу, що порядок ситуацій і можливих рішень розставлені в порядку їх ймовірності.

Кроки


 1. Перед тим як зробити щось, переконайтеся, що ви поставили своє авто на гальмо. Ви ж не хочете почати скочуватися, поки будете поглинені спробами повернути ключ запалювання?

 2. Як полагодити не повертається ключ запалювання
 3. 2Натисніть на ключ і поверніть кермо в різні боки, щоб відшукати вільне місце, де ключ зможе повернутися. Якщо ключ не повертається, в сучасних автомобілях найпоширенішою причиною є заблокований замок рульової колонки. Коли це трапляється, вам необхідно натиснути на механізм запалювання і продовжувати натискати, поки він не відкриється. Для людей з почуттям гумору, цей метод часто називають «погойдування рульового колеса».

 4. Як полагодити не повертається ключ запалювання
 5. 3Якщо у вас стоїть автоматична трансмісія перевірте, щоб перемикач стояв на гальмі. У деяких машинах ключ не повернеться, поки перемикач знаходиться в якому-небудь іншому положенні, крім гальма або нейтралці. Якщо ви втомилися або поспішайте кудись, можете цього і не помітити.

 6. Як полагодити не повертається ключ запалювання
 7. 4Почистіть і змастіть циліндричний замок. Нанесіть рясне кількість очищувача для чищення електричних контактів, щоб змити бруд, а потім змажте замок силіконом або парою крапель рідкого графіту. Будьте обережні і не накапати на оббивку або килимок. Автомобіль повинен бути відкритий, щоб запобігти скупченню випарів і уникнути виникнення іскри і відкритого вогню. Після того як нанесете досить мастила на замок, спробуйте знову повернути ключ.

 8. Як полагодити не повертається ключ запалювання
 9. 5У деяких замках реверсивний механізм може перебувати в положенні блокування і пружини не можуть виштовхнути його назад. Вдаривши пару раз по циліндричному замку, ви зможете звільнити застряглий механізм. Оббивний молоток ідеально підійде за розміром і вагою для більшості циліндричних замків.

 10. Як полагодити не повертається ключ запалювання
 11. 6Перевірте сам ключ. Покладіть ключ на тверду рівну поверхню і подивіться, чи лежить він рівно або зігнутий у якомусь місці. Якщо він виглядає криво, візьміть щось важке і побийте по ключу, щоб вирівняти його. Не використовуйте для цього молоток або інший сталевий або металевий предмет, так як сам ключ зроблений з досить м'якого сплаву, начебто міді, і борозенки на ключі можуть зламатися.

 12. Як полагодити не повертається ключ запалювання
 13. 7Побийте по ключу. Вставте ключ у запалювання, побийте по ньому молотком або іншим важким предметом і спробуйте повернути. Обережно, не потрапте за своїми пальцях.

Поради


 • Зачекайте годину і дайте своїй невіруючою дружині повернути ключ з першої спроби.

 • Спробуйте просто повернути кермо, щоб подивитися, чи не вирішить це проблему.

 • У більшості автомобілів може знадобитися повернути кермо в одну зі сторін, одночасно повертаючи ключ запалювання. Це все через стійки в механізмі блокування, яка не дає ключу повернутися, якщо вона заблокована.

 • Ви можете захотіти силою змусити повернути ключ, наприклад, за допомогою плоскогубців, але метал, з якого зроблений ключ занадто м'який і поламавши його, ви не вирішите проблему.

 • Якщо перші три кроки вам не допомогли вирішити проблему і у вас немає очищувача або молотка, спробуйте вставити ключ у запалювання і вдарити по ньому рукою. Цього може вистачити, щоб послабити застряглий механізм.

 • В аварійній ситуації ви можете взяти моторне масло з двигуна, щоб змастити замок. Відкрийте капот, дістаньте масляний щуп і накапати масло на ключ. Вставте ключ в замок запалювання. Натисніть на ключ і пару раз вставте його в замок і витягніть, щоб розподілити масло.

Попередження

 • Ніколи не змащуйте циліндричний замок маслом або мастилом. До масла притягується пил і бруд, через що тумблери не зможуть рухатися, щоб розблокувати замок. Використовуйте тільки сухі мастильні матеріали, на зразок силікону, графіту та інших продуктів, призначених для змащення замків.

 • Ніколи не чистите циліндричний замок засобом, залишає плівку або розлучення. Плівки і розводи притягнуть до себе бруд. Чистячі засоби для електричних контактів підійдуть для чистки замків і вони не залишають після себе розлучень.

Що вам знадобиться

 • Засіб для чищення електричних контактів (формула швидкого висихання)

 • Графітова мастило (сухий порошок)

 • Паперові рушники або ганчірка

 • Оббивний молоток (якщо застосуємо)