Як полагодити згаслі задні ліхтарі


Якщо задні ліхтарі вашого автомобіля раптово погасли, щось не їдьте до електрика! Якщо справа тільки в заміні лампочки або запобіжника, то ви прекрасно впораєтеся й самі, витративши лише дещицю вартості ремонту в майстерні. Якщо ви будете роз'їжджати з несправними ліхтарями, то можете нарватися на штраф, тому не відкладайте справу в довгий ящик. Читайте далі, і ви дізнаєтеся, як усувається дана несправність.

Кроки


Частина 1 з 2: Діагностика проблеми


  Як полагодити згаслі задні ліхтарі
 1. Перевірте запобіжник. Згоріла плавкахвставка - широко поширена причина згасання обох ліхтарів. Запобіжник може вийти з ладу по безлічі причин, тому вам доведеться перевірити не тільки його, однак почати варто саме з самого запобіжника. Загляньте в керівництво по експлуатації вашого автомобіля і знайдіть там інформацію про те, де розташована коробка з запобіжниками. Найчастіше її можна знайти під панеллю приладів з боку водія. В інструкції буде приведений ескіз коробки, на якому відзначені всі запобіжники і призначення кожного з них. Вимкніть запалювання, відкрийте коробку і знайдіть запобіжник, який відповідає за задні ліхтарі. Посвітіть на вставку ліхтариком, щоб зрозуміти, вийшла вона з ладу чи ні.
  • Якщо металева смужка всередині запобіжника ціла, значить, він цілком робочий.

  • Якщо металева смужка покорежить або розірвана, то запобіжник несправний і потребує заміни. Пінцетом або пальцями витягніть запобіжник з гнізда. Прихопіть його з собою в автомагазин, підберіть заміну і мережною новий запобіжник назад у порожнє гніздо.


  • Як полагодити згаслі задні ліхтарі
  • Перевірте проводку причепа. Маються на увазі дроти хвостових вогнів причепа, прокладені в кришці багажника. Відкрийте її і огляньте кабелі. Простежте їх до роз'єму, до якого підключається проводка від причепа. Якщо якийсь дріт відірвався від роз'єму, поверніть його на місце.

  • Як полагодити згаслі задні ліхтарі
  • Перевірте лампочки задніх ліхтарів. Якщо запобіжники і проводка в порядку, то справа, швидше за все, в лампочках. Для того щоб їх перевірити, зніміть ліхтарі, викрутивши зовні кріпильні гвинти викруткою. Існує інший варіант: іноді для полегшення обслуговування виробник забезпечує доступ до ламп задніх ліхтарів зсередини багажного відділення. Вийміть проблемні лампочки і перевірте їх точно так же, як перевіряється будь-яка лампа розжарювання: огляньте прозору колбу на просвіт і визначте, чи немає розриву нитки / ниток.
   • Якщо лампочка перегоріла, то потрібно її замінити. Сходіть в автомагазин, покажіть лампочку продавцю і купите точно таку ж або підберіть замінник, відповідний для вашого автомобіля.

   • Якщо лампочка ціла, то проблема прихована десь глибоко в електриці вашого автомобіля. Якщо запобіжник, проводка і лампочка справні, але світла все одно немає, то саме час звернутися до автоелектрика.


   • Як полагодити згаслі задні ліхтарі
   • Перевірте лінзи задніх ліхтарів. Припустимо, ви тільки що закінчили тестування запобіжника, проводки і лампочки. Незалежно від того, вдалося вам вирішити проблему непрацюючого світла чи ні, все одно має яскраво виражений сенс перевірити лінзи задніх ліхтарів і переконатися в тому, що вони цілі і позбавлені тріщин. Якщо всередину ліхтарів потрапить вода, то може згоріти запобіжник. Читайте далі, і ви дізнаєтеся, як привести в порядок тріснуті або розламані лінзи задніх ліхтарів.

   Частина 2 з 2: Використання набору для реставрації оптики

    Як полагодити згаслі задні ліхтарі
   1. Зніміть з заднього ліхтаря лінзу.

   2. Закрийте тріщини на корпусі лінзи за допомогою спеціальної плівки з комплекту реставрації оптики. До складу такого набору, як правило, входять червона і прозора плівки; вони просто приклеюються на тріщину, повертаючи ліхтарю колишню герметичність.
    • Перед наклеюванням плівки очистіть і висушіть поверхню, потребує ремонту - так ви досягнете кращої прилипаемости плівки.Як полагодити згаслі задні ліхтарі

    • Виженете з-під наклеєною плівки бульбашки повітря, щоб світло ліхтарів не спотворює.Як полагодити згаслі задні ліхтарі


    • Як полагодити згаслі задні ліхтарі
    • Закладіть гумовим герметиком отвори і великі розломи в корпусі лінзи. Якщо ви виявили на поверхні лінзи виїмки або наскрізні отвори, то спробуйте заповнити їх спеціальним гумовим герметиком. Коли будете купувати набір для реставрації оптики, то зверніть увагу на наявність в цьому наборі герметика для ремонту отворів.
     • Заклейте отвір із зовнішнього боку лінзи плівкою з набору; це потрібно зробити для того щоб герметик не виліз назовні.

     • Приготуйте герметик відповідно до інструкцій з набору, змішавши необхідну кількість гумової основи, каталізатора і барвника.

     • Наберіть герметик в шприц з набору.

     • Видавіть в отвір потрібну кількість гумової суміші; переконайтеся, що герметик заповнив весь необхідний обсяг.

     • Дайте суміші затвердіти; на це піде не менше двох годин.

     • Видаліть плівку і зачистите поверхню, щоб вона стала гладкою.

     • Якщо у вас немає можливості купити набір для реставрації оптики, то скористайтеся будь-яким аналогічним епоксидним швидковисихаючим герметиком і додайте в нього відповідний барвник, взятий з перманентного маркера.


     Поради

     • Ви, крім іншого, дізналися, як змінюються зіпсовані лінзи задніх ліхтарів. Це - дуже проста робота; її хід повністю описаний вище. Тепер при виникненні необхідності замінити лінзи вам не доведеться їхати в майстерню і оплачувати дорогий ремонт.

     • Задні ліхтарі - один з ключових елементів вашої безпеки на дорозі. Вони дозволяють подавати сигнали наступним за вами водіям, адже кожне натискання на педаль гальма та / або включення поворотников супроводжується спалахами задніх ліхтарів.

     • Саме тому співробітники поліції так строго реагують на несправність задніх ліхтарів. Помітивши автомобіль з непрацюючими світловими сигналами, вони, як правило, моментально виписують штраф його власникові, адже він створює серйозну загрозу безпеці всіх учасників руху.

     • Коли ваші ліхтарі, нарешті, запрацювали як треба, обов'язково повідомте про це до відповідного підрозділу поліції. Якщо ви цього не зробите, то справа може дійти до суду.

     • Якби не було задніх ліхтарів, то обстановка на дорогах стала б просто жахливою. До слова, деякі множинні аварії, коли відбувається «купа-мала», трапляються через те що у когось не спрацював стоп-сигнал. Особливо актуальні задні ліхтарі в умовах поганої видимості, коли огляд серйозно ускладнює негода.

     • Так що, в черговий раз зіткнувшись з несправністю заднього ліхтаря, ви тепер легко зможете полагодити його самостійно. Справні ліхтарі подарують вам впевненість під час їзди по трасі і зменшать ймовірність виникнення випадкових аварій.

     • Якщо ви хочете уникнути зайвих штрафів, то повинні бути впевнені, що ваші задні ліхтарі в ідеальному стані. Термін життя лампочок може становити до декількох років. Проте має сенс перевіряти їх працездатність щорічно або раз на два роки. В такому випадку ви не зіткнетеся з несподіваною відмовою задніх ліхтарів.

     • Також варто мати аварійний набір запасних лампочок і лінз задніх ліхтарів. Якщо ви розіб'єте поворотник, то вам тоді не доведеться бігати по автокрамницях. Крім того, деякі лампочки вельми дефіцитні, тому при нагоді прикупите одразу кілька екземплярів і возите їх з собою, разом із запасними лінзами задніх ліхтарів.