Як почистити РВГ клапан


Ще в 60-х автовиробники почали встановлювати на автомобілі клапани рециркуляції вихлопних газів (РВГ), щоб знизити викид оксидів азоту. РВГ клапан циркулює невелика кількість вихлопних газів в систему згоряння. Тепло від вихлопних газів дуже швидко нагріває камери згоряння, в той час як витрачені, інертні гази не дають камерам нагрітися занадто сильно, коли двигун повністю нагрівається. І механічний, і електронний РВГ клапан відкривається і закривається, щоб регулювати потік газу. Якщо залишити його відкритим, надлишок вакууму змусить двигун працювати в режимі холостого ходу. Якщо клапан буде закритим, в камерах згоряння може статися вибух. Викликане постукування і гудіння зменшить кілометраж і довговічність роботи двигуна. Щоб досягти стабільної роботи двигуна в режимі холостого ходу, різкого прискорення і зменшити постукування, необхідно почистити РВГ клапан.

Кроки


Метод 1 з 2: Чистка механічного РВГ клапана


  Як почистити РВГ клапан
 1. Від'єднайте вакуумний шланг і огляньте його на предмет зносу (тріщини і слабкі місця), а потім почистіть його від нагару за допомогою спрея із засобом для чищення карбюратора або трубоочістітель, якщо нагар затвердів або щільно закоксовавшіеся.

 2. Як почистити РВГ клапан
 3. Ослабьте болти, якими РВГ клапан кріпиться до двигуна. Огляньте прокладку нижньої пластинки клапана. Якщо вона не зносилася і не тріснула, можете й далі її використовувати.

 4. Як почистити РВГ клапан
 5. Візьміть засіб для чистки карбюратора і невелику жорстку дротяну щітку, зубну щітку чи трубоочістітель і почистіть металеву зворотну трубу вихлопних газів і вхідний порт на клапані (зазвичай це невеликий отвір з подпружиненим штифтом або шкворнем) від нагару.

 6. Як почистити РВГ клапан
 7. Почистіть вхідний порт, що з'єднує труби клапана з двигуном (впускним колектором), коли РВГ клапан закритий.

 8. Як почистити РВГ клапан
 9. Переконайтеся, що вакуумна перегородка вільно рухається, поверніть РВГ клапан на своє місце і підключіть вакуумні шланги і вихлопну трубу.

Метод 2 з 2: Чистка електронного РВГ клапана

  Як почистити РВГ клапан
 1. Від'єднайте негативний дріт від акумулятора, щоб по системі не йшов струм, щоб не замкнути електронну деталь, яка управляє клапаном.

 2. Як почистити РВГ клапан
 3. Разом зі шлангами відключіть і від'єднайте всі сенсори і електричні з'єднання.

 4. Як почистити РВГ клапан
 5. Ослабьте болти, щоб витягти РВГ клапан і прокладку.

 6. Як почистити РВГ клапан
 7. Огляньте шланги і прокладку на предмет зносу і замініть їх, якщо необхідно.

 8. Як почистити РВГ клапан
 9. Почистіть клапан і шланги засобом для чистки карбюратора, а щіткою видаліть нагар, який скупчився в шлангах і в невеликому отворі зі шворнем. Не наносіть очищувач на електричні з'єднання і сенсори! Але якщо побачите, що вони піддалися впливу корозії, купите балончик очищувача електроніки і діелектричної мастила.

 10. Як почистити РВГ клапан
 11. Поверніть РВГ клапан і прокладку на місце і прикрутіть їх болтами. Крім того, підключіть назад всі електричні з'єднання і сенсори, а також підключіть шланги.

 12. Як почистити РВГ клапан
 13. Підключіть негативний дріт назад до акумулятора.

Поради

 • Прочитайте інструкцію користувача, щоб дізнатися про графік виконання перевірки, хоча можете самі інспектувати РВГ клапан через кожні 20000-25000 кілометрів. Якщо ви почистили клапан і він забився раніше звичайного, відвезіть своє авто на діагностику. Можливо, ваш двигун потребує більш ретельної налаштуванні, якщо він так швидко створює таку кількість нагару.

 • Якщо ви можете від'єднати РВГ клапан від інших складальних частин (шланги та електронні сполуки), щоб обприскувати клапан засобом для чистки карбюратора, можете замочити його в ньому, щоб накопичився нагар був напевно повністю вилучений як всередині, так і зовні клапана.

 • Обприскуючи або замачівая клапан, тримайте стару прокладку подалі від очищувача, якщо ще хочете повернути її на місце, так як він може їй нашкодити.

Попередження

 • Оглядайте і замінюйте РВГ клапан на вулиці або в добре-провітрюваному приміщенні, щоб зменшити вплив парів кошти для чистки карбюратора і вихлопних газів.

Що вам знадобиться

 • Інструкція по ремонту конкретно вашої марки і моделі авто

 • Ручний вакуумний насос (для механічних РВГ клапанів)

 • Контрольне дзеркало (для механічних РВГ клапанів)

 • Трубоочістітель, зубна щітка чи інша невелика жорстка щітка

 • Засіб для чистки карбюратора

 • Ручні інструменти: гайкові ключі, муфти, храповик і викрутка

 • Змінна прокладка (не для всіх, а лише для деяких моделей авто)