Як прикурити акумулятор автомобіля


У акумулятору є плюсова клема і мінусова. Кожна клема позначена символом. Знак плюс (+) означає позитивну, а знак мінус (-) означає негативну. На акумуляторної батареї штирі розташовані на верхній поверхні батареї, і позитивний зазвичай більшого розміру, ніж негативний. На більшості автомобілів дроти, підключені до акумулятора, мають червоний і чорний кольори. Червоний дріт це (+) плюс; чорний - мінус (-). Є типи акумуляторів, у яких вихідні штирі розташовані на боковій стінці акумулятора. Завжди стежте за квітами проводів, а так само за знаками плюс і мінус.


Важливо: Виряджені батареї виробляють водень, який дуже горюча. Завжди підключайте спочатку дроти до розрядженого акумулятора, щоб уникнути електричної іскри. Якщо ви будете робити по-іншому, то розряджена батарея може вибухнути, завдавши збитків вам, устаткуванню навколо, або навіть спричинити за собою смерть.


Це відноситься і до зарядного пристрою для акумуляторів. Підключіть дроти до акумулятора перш, ніж включати його в мережу.

Кроки


  Як прикурити акумулятор автомобіля
 1. Візьміть працюючу машину. Подгоните її до непрацюючої машині.

 2. Як прикурити акумулятор автомобіля
 3. Переконайтеся, що обидва акумулятора мають «однакове» напругу. Зазвичай автомобільні батареї тримають напругу в 12 вольт. Вантажні авто / трактори можуть працювати на 24 вольт, іноді використовуються дві батареї на 12 вольт, щоб забезпечити загальну напругу в 24 вольт. Не приєднуйте акумулятор 24 вольт до 12 вольт.

 4. Як прикурити акумулятор автомобіля
 5. Поставте машину так, щоб обидва автомобілі виявилися поруч один з одним, щоб дроти могли дотягнутися від одного акумулятора до іншого. Переконайтеся, що машини не стикаються.

 6. Як прикурити акумулятор автомобіля
 7. Вимкніть обидва двигуни. Відкрийте капот у кожної машини.

 8. Як прикурити акумулятор автомобіля
 9. Вимкніть фари, радіо, двірники, кондиціонер і, взагалі, всю електроніку в машинах. Витягніть зарядний пристрій з прикурювача, якщо воно там стоїть. Воно витрачає електрику, а також може згоріти від стрибків енергії.

 10. Як прикурити акумулятор автомобіля
 11. Розплутайте провід для прикурювання. Крокодили на кабелі зроблені для того, щоб чіплятися за штирі акумулятора, які в свою чергу підводять струм до основної частини батареї. Не підключайте негативну клему до позитивної, іншими словами, не з'єднуйте акумулятори послідовно. Це може пошкодити електроніку.

 12. Як прикурити акумулятор автомобіля
 13. Перевірте акумулятори на наявність тріщин, витоків і інших пошкоджень. Якщо ви помітите що-небудь - ЗУПИНІТЬСЯ. Викличте евакуатор, не намагайтеся прикурити машину, навіть не намагайтеся підключити дроти.

 14. Як прикурити акумулятор автомобіля
 15. Спочатку підключіть червоний провід до позитивного штирьку на сів акумуляторі. Потім, підключіть інший його кінець до зарядженого акумулятора - позитивної клеми.

 16. Як прикурити акумулятор автомобіля
 17. Підключіть чорний дріт до негативної клеми зарядженого акумулятора.

 18. Як прикурити акумулятор автомобіля
 19. Підключіть останню клему (чорна клема на розрядженою батареї) до великого шматка заземленого металу (краще всього, якщо він буде чистим і незабарвленим), на сів автомобілі. Не приєднуйте цю клему до негативного штирьку сів акумулятор - робіть це тільки в самому крайньому випадку (дивіться поради, щоб дізнатися, до чого підключити чорний дріт).

 20. Як прикурити акумулятор автомобіля
 21. Запустіть двигун працюючої машини, щоб генератор почав заряджати свій акумулятор і сів.

 22. Як прикурити акумулятор автомобіля
 23. Залиште робочий двигун приблизно на 5 хвилин, перш ніж намагатися завести іншу машину. Ніколи не розганяйте двигун. Якщо «швидкий» простий не зможе зарядити акумулятор, що сів, то він в жодному разі не зарядиться.

 24. Як прикурити акумулятор автомобіля
 25. Спробуйте завести машину, на якій сів акумулятор. Якщо вона все ще не заводиться, то почекайте 5 хвилин і спробуйте ще раз. Повторюйте, поки автомобіль з сів акумулятором не заведеться.

 26. Як прикурити акумулятор автомобіля
 27. Знімайте крокодильчики з батарей в зворотному порядку (для цього почніть з дроту, підключеного до заземлення і т.д.).

 28. Як прикурити акумулятор автомобіля
 29. Залиште машину, акумулятор якої тільки що змогли запустити, на 20 хвилин із запущеним двигуном, щоб акумулятор встиг трохи підзарядитися.

Поради


 • Не починайте під'єднувати дроти з чорних: якщо ви будете це робити і випадково упустите червоний дріт, то трапиться коротке замикання і червоний крокодильчик приварити до рами.

 • Погляньте на свої дроти. У комплекті з багатьма ви знайдете інструкцію, як правильно їх підключати.

 • Не використовуйте дешеві тонкі дроти. Використовуйте тільки якісні, довгоживучі і товсті дроти.

 • Деякі автомобільні виробники розробили транспортний засіб таким чином, що позитивні і негативні штирі будуть знаходитися не на акумуляторі, а на рамі автомобіля, червоний штирок для позитивного дроти, а незабарвлений для негативного. Імовірно, виробник вирішив знизити ризик виникнення пожежі при спробі підключити акумулятор, що сів до працюючого, а також зменшити час підключення акумулятора і зняття пластикових кришок з його штирьків, які встановлюють в більшості нових автомобілів.

 • Залиште машину включеною хоча б на 10 хвилин. Сіла батареї потрібен час, щоб набрати хоч трохи заряду, інакше вона дуже швидко розрядиться (особливо, якщо ви не почекаєте зазначений час).

 • Можливо, буде потрібно від'єднати дроти підключення машини до акумулятора, щоб зачистити клеми і штирі. Використовуйте щіточку з залізними щетинками, щоб очистити клеми і штирі від наслідків окислення. Підключіть дроти до акумулятора і прикурюйте авто.

 • Якщо ви шукаєте підходяще місце для підключення чорного дроту, щоб заземлити акумулятор, пошукайте блискучий метал поруч із двигуном. Пофарбований, масляний або іржавий метал не підійде. Гайки, болти або інші виступаючі блискучі металеві частини будуть відмінним вибором. Може з'явитися іскра, коли ви підключіться до хорошого заземлення. Строго не рекомендується підключати останню частину чорного дроту до мінусової клеми акумулятора, що сів (що в першу чергу буде не так очевидно), так як іскри, що утворилися при підключенні, можуть запалити водень, що виходить з яка сіла батареї.

 • Запам'ятайте, що акумулятори не завжди знаходяться в одному і тому ж місці. У деяких машин акумулятор стоїть під капотом, у деяких ближче до приладової панелі, а в деяких навіть в багажнику.

 • Забезпечте себе: використовуйте окуляри або рукавички, якщо у вас є такі - надягніть їх. Якщо хтось інший без захисного спорядження стоїть поряд з машинами - попросіть його відійти подалі.

Попередження

 • Ніколи не поєднуйте проводу один з одним, якщо вони підключені до акумулятора.

 • Переконайтеся, що правильно підключили клеми.

 • Завжди тримайте ваше обличчя якнайдалі від акумуляторів.

 • Завжди надягайте окуляри під час цього процесу, або використовуйте інше спорядження.

 • Попросіть людей відійти. Батареї можуть вибухнути, якщо неправильно їх підключити.

 • Якщо генератор в працюючій машині занадто зношений або маленький, то є ймовірність зіпсувати його під час цього процесу.

 • Заряд і розряд автомобільного акумулятора викликає виділення водню і, за певних обставин, це може викликати вибух акумулятора. Саме з цієї причини не можна підключати всі клеми до акумуляторів. Використовуйте це тільки в разі крайньої необхідності, якщо інший спосіб не спрацював, і прийміть всі запобіжні заходи. Переконайтеся, що це дійсно необхідно. Може проскочити іскра, яка спричинить за собою вибух батареї.