Як перевірити бензонасос


Іноді можна зіткнутися з ситуацією, коли машина починає розганятися гірше, ніж звичайно (особливо на трасі) або проявляються інші ознаки погіршення подачі бензину. Проблема може полягати в тому, що засмітився або вийшов з ладу один і / або декілька елементів паливної системи, до якої відносяться магістраль, фільтр, насос і форсунки інжектора. Якщо ж автомобіль взагалі перестав заводитися, то, провівши кілька простих тестів, можна з'ясувати, чи справна паливна система. Читайте далі, і ви дізнаєтеся, як це робиться.

Кроки


Метод 1 з 2: Тестування електрики


  Як перевірити бензонасос
 1. Перевірка запобіжника бензонасоса. Часто буває, що справа не в поломці насоса, а в тому, що згорів його запобіжник. Знайдіть у керівництві з експлуатації схему розташування коробки запобіжників, розшукайте цей блок в самому автомобілі і локалізується запобіжник бензонасоса. Вийміть і огляньте його. Якщо корпус оплавлені і / або згоріла плавкая перемичка, значить, запобіжник вийшов з ладу. Якщо ж його вид питань не викликає, то перевірте таким же чином решта запобіжники паливної системи і, в разі необхідності, замініть несправні.
  • При заміні переконайтеся, що встановлюваний запобіжник розрахований на той же струм, що і вийшов з ладу елемент. Ніколи не використовуйте запобіжник, розрахований на більший струм.

  • Якщо запобіжник згорів, значить, через нього протікав занадто великий струм. Можливо, надалі буде потрібно перевірка окремих ділянок проводки. Знайдіть собі помічника і в той час, як він буде по вашій команді вмикати / вимикати запалення, перевірте реле. Якщо у вас не нічого не виходить, зверніться до автоелектрика.


  • Як перевірити бензонасос
  • Перевірте напругу на самому насосі. З того факту, що акумулятор виробляє електрику, на жаль, зовсім не випливає, що воно подається на бензонасос. Тому потрібно обов'язково перевірити напругу на його клемах. Знайдіть у посібнику з ремонту автомобіля розділ, присвячений електросистемі, і пошукайте інформацію про те, де і яким чином перевіряється напруга на бензонасосі.
   • Почніть з найближчого джерела, тобто перевірте, чи присутній необхідну напругу на запобіжнику, адже електроживлення бензонасоса здійснюється саме з цієї точки.


   • Як перевірити бензонасос
   • 3За допомогою вольтметра перевірте падіння напруги на проводах. Переконайтеся, що на «плюсовому» проводі втрат не відбувається, а «мінусової» провід надійно підключений до маси. Якщо тест не виявив жодних відхилень, значить, проблема, можливо, полягає в самому бензонасосі, який в такому випадку потрібно замінити (проте, можна поки не поспішати і провести додатковий тест тиску).
    • Якщо ви виявили, що падіння напруги складає більше 1 В, значить, проблема полягає або в окислених проводах або контактах, або в наявності замикань в проводці. У даному випадку має сенс звернутися за допомогою до кваліфікованого автоелектрика.


    Метод 2 з 2: Тестування тиску в паливній магістралі

     Як перевірити бензонасос
    1. Виключіть паливний фільтр. Якщо ваш автомобіль став розганятися помітно гірше, і ви грішите на бензонасос, то, можливо, справжня причина криється в забитому паливному фільтрі. Для перевірки підключіть до входу фільтра короткий паливний шланг і подмімо в нього, звертаючи увагу на чиниться опір: воно повинно бути мінімальним. Огляньте прозорий корпус на предмет засмічень і замініть фільтр в разі потреби.

    2. Як перевірити бензонасос
    3. Дістаньте паливний манометр. Його можна купити в більшості автомагазинів; ціна може бути еквівалентною 20-30 доларам. Паливний манометр - хороше вкладення, адже його можна застосовувати при ремонті будь-яких бензинових двигунів. Якщо ж ви не хочете витрачати гроші на покупку, то можна звернутися в найближчу автомайстерню з проханням про оренду цього приладу. Процес тестування зовсім короткий, він займе не більше декількох хвилин.

    4. Як перевірити бензонасос
    5. Підключіть манометр до виходу бензонасоса. Спочатку знайдіть сам бензонасос. Зазвичай він розташований або під капотом - біля карбюратора або паливної магістралі, або всередині паливного бака. Потім знайдіть його вихідний патрубок - він з'єднаний шлангом з паливним фільтром. Від'єднайте цей шланг і підключіть в розрив манометр.
     • Існує безліч різновидів паливних манометрів, тому перед початком роботи уважно вивчіть інструкцію до свого приладу. Крім того, у різних машин розташування паливного насоса також може відрізнятися, тому для отримання точних інструкцій на цей рахунок, знову-таки, не забудьте заглянути в інструкцію по ремонту свого автомобіля.


     • Як перевірити бензонасос
     • Попросіть помічника погазовать, поки ви будете спостерігати за манометром. Трохи прогрійте двигун, а потім перевірте тиск спочатку на неодружених, а потім і на робочих оборотах (точне значення вказано керівництві по ремонту). Якщо паспортні обороти вам невідомі, то просто пограйте газом і постежите при цьому за тиском. Якщо стрілка манометра взагалі нікуди не відхиляється, то сталася серйозна поломка насоса і його необхідно замінити.
      • Робочий тиск у паливній магістралі має строго відповідати значенню, зазначеному в керівництві по ремонту вашого автомобіля і при збільшенні оборотів двигуна повинно також пропорційно збільшуватися. Якщо цього не відбувається, або якщо різниця між вхідним і вихідним тиском складає більше 0,3 бар, - бензонасос підлягає заміні.


      Поради

      • Якщо бензонасос все-таки доведеться міняти, то зверніть увагу на ринок відновлених насосів: при значно меншій ціні вони, як правило, не поступаються новим по функціоналу. Якщо ж ви хочете пригод, то придбайте ремнабор для бензонасоса, їх пропонують деякі виробники. Отримавши такий набір, вам доведеться згідно з доданою інструкцією перебрати свій насос самостійно. Якщо ця ідея вас не вражає, то зверніться до автоелектрика з проханням знайти і встановити на ваш автомобіль відновлений бензонасос. Буває, на них навіть дають гарантію від трьох місяців.

      Попередження

      • Будьте обережні при роботі з паливною магістраллю - розлитий бензин може легко спалахнути, потрапивши на розжарені частини двигуна.