Як перевірити і долити робочу рідину гідропідсилювача керма


На всіх машинах, крім самих дрібних, встановлена ​​система гідравлічного посилення рульового управління, яка дозволяє водієві повертати кермо без значних зусиль. Система посилення рульового управління складається з декількох деталей: рульової рейки, з'єднаної з передніми колесами, яка рухається за рахунок додатка тиску від насоса підсилювача, що допомагає повертати колеса; і циліндра над насосом, що містить рідину. (Якщо рідини недостатньо, то повертати стає важче, а без амортизації рідиною можуть пошкодитися рульова рейка або насос.) Отже, дуже важливо регулярно перевіряти рівень рідини підсилювача керма і при необхідності доливати її.

Кроки


  Як перевірити і долити робочу рідину гідропідсилювача керма
 1. Знайдіть циліндр-резервуар. Якщо вам стало складно повертати кермо, або якщо при повороті керма ви чуєте пронизливий свистячий звук, то є ймовірність того, що значно знизився рівень рідини в системі гидроусиления. Рідина гідропідсилювача керма знаходиться в циліндричному резервуарі у одного з країв ременя гідропідсилювача, який повинен бути чітко промаркований. Циліндр може бути зроблений з пластику або з металу.
  • Якщо ви не можете знайти циліндр, то звіртеся з інструкцією власника на предмет його знаходження. Хоча в більшості автомобілів він зазвичай знаходиться на одному і тому ж місці, в більш нових автомобілях він може бути розташований в якому-небудь іншому місці в цілях економії ресурсів або місця.


  • Як перевірити і долити робочу рідину гідропідсилювача керма
  • Перевірте рівень рідини гідропідсилювача керма. Якщо циліндр-резервуар виготовлений з напівпрозорого пластику, то ви зможете побачити рівень рідини в циліндрі. Якщо ж резервуар виготовлений з металу або пластику з недостатньою прозорістю, то ви зможете перевірити рівень рідини за допомогою щупа, який зазвичай прикріплений до кришки.
   • На деяких автомобілях рівень рідини гідропідсилювача можна точно перевірити тільки після того, як двигун пропрацював протягом короткого проміжку часу, а в деяких випадках вам потрібно буде повернути кермо в будь-якому напрямку кілька разів, поки машина знаходиться в спокої.

   • На деяких автомобілях на щупі є градація для гарячого рівня, після того, як машина проїхала якусь відстань, і для холодного рівня, після того, як двигун не працював протягом тривалого часу. У деяких автомобілях прийнятний рівень рідини відзначений смужками Min і Max. Обов'язково порівнюйте рівень рідини гідропідсилювача з відповідними відмітками.


   • Як перевірити і долити робочу рідину гідропідсилювача керма
   • Подивіться, яка довжина щупа покрита рідиною гідропідсилювача керма. Якщо для перевірки рівня рідини ви використовуєте щуп, то, витягнувши його в перший раз, спочатку витріть з нього зайву рідину гідропідсилювача, а потім знову якомога глибше вставте його в циліндр і знову витягніть.

   • Як перевірити і долити робочу рідину гідропідсилювача керма
   • Зверніть увагу на колір рідини гідропідсилювача. Хороша рідина гідропідсилювача повинна бути прозорою, бурштинового або рожевого кольору.
    • Якщо рідина має коричневий або чорний колір, то це означає, що вона була забруднена шматочками гуми від сполучних шлангів, прокладок і ущільнювальних кілець. У такому випадку автомобіль потрібно доставити на огляд в майстерню, щоб перевірити, чи потрібна поряд із заміною рідини заміна будь-якого компонента системи гидроусиления керма.

    • Рідина гідропідсилювача керма може виглядати темніше, ніж вона є насправді. Якщо у вас є які-небудь сумніви, подивіться на колір плями від рідини підсилювача керма на ганчірці або паперовій серветці, якими ви витерли щуп. Якщо пляма має колір нормальної рідини гідропідсилювача, то рідина не забруднена.


    • Як перевірити і долити робочу рідину гідропідсилювача керма
    • Долийте рідину для системи гідропідсилювача до необхідного рівня. Якщо на циліндрі у вашому автомобілі є відмітки градації, ви можете сміливо доливати рідину до тих пір, поки її рівень не досягне відповідної гарячої або холодної відмітки рівня. Якщо ви перевіряли рівень щупом, додавайте рідина порційно, щоб уникнути переповнення резервуара.
     • Використовуйте тільки ту рідину для системи гідропідсилювача, яка рекомендується для системи гідропідсилювача рульового управління вашого автомобіля, оскільки у неї буде відповідна в'язкість (густота).

     • Якщо у вас немає під рукою рідини для гідропідсилювача рульового управління, і ви перебуваєте в скрутно положенні, то замість неї ви можете використовувати рідину для автоматичної коробки передач. Рідини для системи гідравлічного посилення і автоматичної коробки передач ідентичні у всьому, крім кольору: Рідина для коробки передач фарбують у червоний або рожевий колір, тоді як рідина гідропідсилювача зазвичай не фарбують. (Потрібно швидко визначати протікання рідини для автоматичної коробки передач, і саме тому її фарбують в рожево-червоний колір.)


     • Будьте обережні, щоб не перелити рідина в підсилювач керма. Бути може, краще навіть недолити її, ніж перелити. Справа в тому, що рідина для системи гідропідсилювача рульового управління розширюється при нагріванні. Якщо ви заповніть резервуар доверху і поїдете на автомобілі, тиск расширившейся рідини може привести до проблем і зумовити необхідність дорогого ремонту.

     • Як перевірити і долити робочу рідину гідропідсилювача керма
     • Зафіксуйте кришку циліндра. У залежності від марки автомобіля, вам потрібно буде або накрити циліндр кришкою, або закрутити її. Перед тим як закривати капот переконайтеся, що вона міцно сидить на своєму місці.

     Поради


     • Рідина гідропідсилювача керма потрібно перевіряти через регулярні проміжки часу. Якщо ви помітили значне падіння рівня рідини в циліндрі, або вам доводиться часто доливати її, то, можливо, десь в системі гідравлічного посилення рульового управління є витік. Якщо при повороті керма ви чуєте шум, то це означає, що насосу гідропідсилювача не вистачає рідини.

     Попередження

     • Рідина гідропідсилювача керма слід замінювати після тимчасових інтервалів, зазначених в інструкції власника. Тепло від двигуна і навколишнього середовища з часом знижує здатність рідини виконувати свою роботу і викликає знос і пошкодження компонентів системи гідравлічного посилення керма. Заміна рідини дешевше, ніж заміна насоса або рульової рейки.

     Що вам знадобиться

     • Ганчірка або паперова серветка

     • Воронка

     • Рідина гідравлічного підсилювача керма