Як перевірити масло для диференціальної передачі авто


Механізм диференціала авто дозволяє провідним колесам крутитися під певною швидкістю, коли ви натискаєте на педаль газу, і під різним кутом, коли ви повертаєте за ріг. Механізм покритий тонкою плівкою масла, яка захищає від тертя шар загартованої сталі на зубчиках. Час від часу ви повинні перевіряти масло для диференціала, щоб бути впевненим у тому, що його достатньо для захисту диференціала. Сам процес перевірки масла досить простий.

Кроки


  Як перевірити масло для диференціальної передачі авто
 1. Припаркуйте своє авто на рівній поверхні. Авто має бути вирівняні для того, щоб отримати точні свідчення рівня масла в диференціалі. Якщо машині не перебуватиме на рівній поверхні, тоді масло може потекти в одну сторону резервуара.

 2. Як перевірити масло для диференціальної передачі авто
 3. Підніміть авто на домкраті. Підніміть авто і спереду, і ззаду, щоб воно було вирівняно.

 4. Як перевірити масло для диференціальної передачі авто
 5. Знайдіть диференціал. Диференціал - це пристрій, який розташовується на провідній осі і має форму гарбуза. Якщо авто має передній привід, тоді диференціал знаходиться спереду. Якщо авто має задній привід - диференціал знаходиться ззаду.

 6. Як перевірити масло для диференціальної передачі авто
 7. Знайдіть на диференціалі болт для зливу. Цей болт зазвичай знаходиться на передній частині диференціала, хоча іноді може знаходитися і на самому диференціалі.

 8. Як перевірити масло для диференціальної передачі авто
 9. Гайковим ключем відкрутіть зливний болт.
  • З диференціала повинно витекти масло. Якщо масло не витекло, засуньте свій палець в отвір, щоб побачити, наскільки далеко воно знаходиться. Якщо вам доводиться дуже далеко засовувати палець, значить, вам необхідно долити олії.Як перевірити масло для диференціальної передачі авто


  • Як перевірити масло для диференціальної передачі авто
  • Долийте масла в диференціал, якщо це необхідно. Це масло можна купити в більшості магазинах автозапчастин. Воно продається в пляшечках з насосом. Виберіть масло, яке буде підходити по вазі і класу конкретно для вашої моделі авто.
   • Якщо у вашому авто коштує диференціал з обмеженим проскальзиваніем, яке може визначити, чи знаходиться колесо на слизькій поверхні, масло для диференціала повинно містити спеціальні мастильні матеріали, щоб диференціал міг виконувати свою роботу належним чином. Так як різні виробники авто використовують в своїх авто різні механізми, і, відповідно, свої мастильні матеріали, ви повинні використовувати трансмісійне масло, яке підходить для вашого виробника.


   • Як перевірити масло для диференціальної передачі авто
   • Замініть і закрутіть зливний болт. Витріть мало, яке витекло з корпусу диференціала і переконайтеся, що болт надійно закручений і з нього не випливає ніяка рідина.

   • Як перевірити масло для диференціальної передачі авто
   • Обережно опустіть авто на землю. Знову огляньте, чи не протікає масло.

   Поради


   • Звіртеся з інструкцією по експлуатації авто, щоб дізнатися, як часто потрібно перевіряти і змінювати масло в диференціалі при звичайних умовах їзди. Якщо ви часто буксуете або занурюєте диференціал в воду, вам слід перевіряти і змінювати масло набагато частіше. (Якщо диференціал доводиться зливати, коли йде ремонт осі, до якої він закріплений, тоді вам також слід замінить і масло в диференціалі)

   Попередження

   • Масло для диференціала містить сполуки сірки, через які рідина має різкий запах гнилих яєць. Цей запах може вбратися в одяг, на яку потрапить масло. Коли будете перевіряти масло в диференціалі, надіньте старий одяг, яку ви зможете потім викинути.

   Що вам знадобиться

   • Домкрат

   • Гайковий ключ

   • Масло для диференціала і насос

   • Ганчірки або паперові рушники