Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі


Сущесвтуют принаймні дві важливі причини, по яких варто регулярно перевіряти рівень електроліту в акумуляторі вашого автомобіля (а знаходиться там саме електроліт, а не просто вода). По-перше, ця рідина має властивість природним чином випаровуватися, а по-друге, при кожній зарядці батареї невелика доза рідини в результаті електролізу розкладається, кисень і водень випаровуються, і рівень електроліту зменшується. Тому має сенс навчитися одному з важливих навичок обслуговування автомобіля - безпечної перевірці та доливанні електроліту в акумулятор. Продовжуйте читання, і ви дізнаєтеся, як перевірити рівень електроліту в автомобільній Батерія, попередньо убезпечивши і себе, і машину.

Кроки


Частина 1 з 4: Чистка акумулятора і відкривання заливних отворів


  Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
 1. Знайдіть акумулятор. Для отримання доступу до батареї у більшості автомобілів досить відкрити капот.
  • На деяких автомобілях (головним чином, американської школи) батарея може бути розташована в глибині моторного відсіку, між переднім бампером і колесом. В таких випадках доступ до акумулятора найчастіше влаштовується з боку днища, тому для обслуговування батареї її потрібно попередньо зняти.Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі

  • На багатьох автомобілях BMW і Mercedes Benz (і деяких інших) акумулятор ховається в спеціальному ізольованому відділенні багажника.


  • Очистіть акумулятор. До перевірки електроліту попередньо позбудьтеся нашарувань бруду і пилу, що скупчуються на верхній площині батареї і навколо клем. Це важливо, адже інакше після відкриття заливних отворів ця субстанція може випадково прокидатися всередину. Крім того, очистивши корпус акумулятора від бруду, ви уникнете корозію оточуючих металевих поверхонь.
   • Для видалення більшої частини дорожньої бруду і невеликих вогнищ корозії на клемах скористайтеся рідиною для миття стекол на основі аміаку. Розпорошите засіб на ганчірку (не на сам акумулятор!) І зітріть забруднення. Замість ганчірки можна взяти паперовий рушник, тільки не забувайте періодично його замінювати, інакше воно розповзеться на волокна.Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі

   • Серйозну іржу можна побороти за допомогою кашки, що складається з води і звичайної харчової соди. Знову-таки, нанесіть засіб на ганчірку і починайте протирати - не потрібно ляпати кашку прямо на акумулятор. Найчастіше для того, щоб добитися прийнятного результату, доводиться багато раз підряд спочатку просочувати ганчірку засобом, а потім протирати вогнище корозії. Після закінчення необхідно видалити залишки соди, обробивши поверхню ганчіркою, змоченою в віконному очиснику. Якщо ви не приберете залишки соди з корпусу батареї, то прискорите освіту іржі на клемах акумулятора і оточуючих металевих поверхнях.Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі

   • Не поспішайте - поки не відкривайте пробки заливних отворів. Ні в якому разі не можна допустити, щоб хоч крапля миючого засобу потрапила всередину акумулятора через заливні отвори!Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі

   • Примітка. Якщо зручно, перед чищенням витягніть батарею з автомобіля, обробіть її, а потім встановіть назад. Такий варіант може виявитися навіть переважніше, особливо, якщо акумулятор розташований невдало. Однак не варто забувати, що при знятті батареї також скидаються і деякі (або навіть всі) електронні пристрої автомобіля (години, магнітола і т.д.). Так що якщо є можливість обслужити акумулятор без його зняття, то можна тим самим скоротити загальний час роботи.Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі


   • Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
   • Відкрийте заливні отвори. Як правило, на верхній площині батареї розташовані дві прямокутні пластикові кришки, кожна з яких закупорює відразу кілька заливних отворів. Ці кришки можна зняти, акуратно підчепивши пластикової лопаткою або викруткою. Якщо кришка відразу не відкрилася, то спробуйте підчепити її в декількох точках по периметру.
    • На деяких моделях акумуляторів кожне заливний отвір закривається індивідуальної пробкою (найчастіше їх шість). В такому випадку для отримання доступу до банків потрібно зняти кожну пробку, попередньо відкрутивши її проти годинникової стрілки.Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі

    • Якщо в описі акумулятора присутнє слово «не обслуговуються», то його корпус наглухо запечатаний і не розрахований на розтин. За інформацією виробників, доливати воду в такі акумулятори неможливо; якщо ж батарея починає втрачати функціональність, то її слід замінити.Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі


    • Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
    • Якщо необхідно, продовжуйте чистку. Після відкриття заливних отворів може виявитися, що під кришками теж скупчилася бруд. Зітріть її ганчірочкою, змоченою в віконному очиснику.
     • В даному випадку харчовою содою краще не користуватися. Візьміть трохи віконного очищувача і під час миття уважно стежте, щоб в заливні колодязі нічого не попало (тобто, очищувач, бруд, шматочки паперового рушника і т.д.).

     • Не піддавайтеся спокусі пропустити цей крок, тому що повне очищення поверхні акумулятора досить сприяє зменшенню потенційної корозії. Це - дуже ефективний аспект обслуговування акумулятора, тому що дозволяє зберегти цілісність електричних з'єднань.


     Частина 2 з 4: Оцінка рівня електроліту в акумуляторі

      Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
     1. Порівняйте між собою рівні рідини в кожній банці. Зазирнувши в заливні отвори, можна наочно оцінити рівень електроліту. У кожній банці пластини повинні бути покриті однаковою кількістю рідини.
      • Якщо ви випадково переборщили і вилили в банку занадто багато води, то залиште все як є. В процесі подальшої експлуатації рівень електроліту все одно зменшиться до нормальної величини, і під час наступної інспекції ви просто компенсуєте рівень в сусідніх банках.

      • Якщо рівні електроліту в осередках помітно різняться, то є ймовірність, що десь існує невеликий витік рідини, або біля батареї тріснув корпус. В такому випадку акумулятор підлягає заміні. Якщо зовнішній огляд не виявив нічого кримінального, то просто долийте в кожну банку дистильованої води до максимальної позначки і через тиждень-другий знову перевірте, чи не змінився рівень електроліту.


      • Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
      • Визначте, чи не став рівень рідини критично низьким. Якщо який-небудь ділянку пластини оголений, тобто знаходиться вище рівня електроліту, то кількість рідини неприпустимо мало. Якщо пластина покрита електролітом не повністю, то акумулятор не може забезпечувати заявлену ємність.
       • Якщо пластина оголилася, то в повітряному середовищі її поверхню зруйнується протягом декількох днів.

       • Якщо рівень електроліту зменшився несильно, і верхівка пластини оголена не більше ніж на 1 см, то просте долитого дистильованої води може повернути батареї функціональність, правда, з дещо зменшеною ємністю (інструкцію по правильному доливання води можна знайти в третій частині цієї статті). В іншому випадку акумулятор, можливо, доведеться замінити.

       • Ще знижений рівень електроліту може бути викликаний перезарядом акумулятора. Якщо це ваш випадок, то перевірте генератор і ланцюг зарядки батареї.


       • Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
       • Визначте, чи знаходиться рівень рідини в межах норми. Нижня допустима межа - рівень електроліту на 1 см вище кромки пластини; верхня допустима межа - рівень електроліту на 3 мм нижче заливний трубки, що тягнеться вниз від заливного отвору.
        • Якщо перевірка показала, що рівень електроліту в кожній банці знаходиться в межах норми, то доливати воду не варто. Просто запечатайте заливні отвори і через три місяці проведіть перевірку ще раз.


        • Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
        • Визначте, чи є рівень рідини максимальним. Максимально допустимим рівень електроліту є тоді, коли поверхня рідини трохи стосується нижньої кромки заливної трубки.
         • Більшість заливних трубок мають з боків пару борозенок. Завдяки цим виїмкам з'являється можливість спостерігати меніск (невеликий «горбик» рідини, що з'являється в трубці на рівні зрізу). Якщо рівень електроліту стосується заливний трубки, то всередині неї виникає добре помітний меніск, тоді як його відсутність говорить про те, що рівень рідини знаходиться нижче зрізу заливний трубки.

         • Поява добре помітного меніска є сигналом того, що заливку пора припинити. Для оцінки рівня електроліту і спостереження за наявністю / отстутствуют меніска вам, можливо, буде потрібно ліхтарик.


         • Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
         • Не забувайте, що всі вищенаведені міркування про рівень електроліту відносяться виключно до автомобільних свинцево-кислотних акумуляторів. Вам необхідно слідувати вимогам виробника та / або продавця батареї, якщо вони відрізняються від вказівок даної статті.
          • Також майте на увазі, що до деяких видів акумуляторів можуть застосовуватися інші вимоги про рівень електроліту (це стосується батарей гольф-карів, різних збиральних машин і - особливо - будь-яких нікель-кадмієвих акумуляторів).


          Частина 3 з 4: Нормалізація рівня електроліту

           Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
          1. В банки можна доливати тільки дистильовану воду. Її можна купити практично в будь-якому автомагазині або аптеці. Якщо рівень рідини в банці знизився, оголивши пластину, то доливайте дистильовану воду, поки пластина не опиниться повністю покритою електролітом. Потім підключіть акумулятор до зарядного пристрою або просто поїздите кілька днів в нормальному робочому ритмі. Долівйте воду до максимально допустимого рівня (електроліт трохи стосується нижнього зрізу заливний трубки) тільки в тому випадку, якщо акумулятор заряджений повністю.
           • Під час доливання в банки дистильованої води для більш точного її дозування скористайтеся чистою лійкою, пластиковою пляшкою з вузьким горлечком або спеціальним дозатором з набору для обслуговування акумулятора. Будьте дуже уважні і не допускайте попадання бруду і чистячої рідини в заливні отвори.

           • Якщо замість дистильованої води ви скористаєтеся будь-який інший її різновидом (водопровідної, джерельною, фільтрованої і т.д.), то тим самим запустите в банки акумулятора забруднюючі речовини (різні мінерали і хімікати, в тому числі хлор, присутній, як правило, у водопровідній воді), тим самим помітно укоротивши термін служби батареї.


           • Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
           • Якщо заряд акумулятора дуже низький або відсутній зовсім, щось не заповнюйте банки до максимуму. Доливаючи воду в севшую батарею, краще обмежитися покриттям пластин на 1 см (якщо ж рівень електроліту в межах норми, то додавати воду взагалі не варто).
            • У процесі зарядки акумулятора рівень електроліту в його банках підвищується. Тому під час доливання води в севшую батарею має сенс залишити місце на майбутнє збільшення рівня рідини в банках. Зрозуміло, це не відноситься до повністю зарядженого акумулятора.

            • Також рівень електроліту може підвищуватися через нагрівання акумулятора.


            • Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
            • Зітріть бризки і калюжки пролитої води і закрийте кришки заливних отворів. Переконайтеся, що на верхній грані батареї не залишилося нашарувань бруду і встановіть на місце очищену кришку (кришки), запечатав заливні отвори.
             • Якщо під час доливання ви випадково перевищили рівень рідини, але при цьому через верх вона не полилася, то найкраще в цій ситуації припинити долівку і залишити все як є. Не забувайте, що акумуляторний електроліт - це сірчана кислота, тому якщо він поллється з батареї назовні, то не допускайте його контакту зі шкірою або одягом.

             • Ганчіркою або паперовим рушником акуратно зітріть перелите в напрямку від заливних отворів до країв акумулятора. Не дозволяйте ганчірці або пролотенцу намокнути до такої міри, щоб краплі почали падати на інші поверхні автомобіля або навколишні предмети. Споліскуйте ганчірку або паперовий рушник у відрі з водою. Попередньо надіньте захисні рукавички - не допускайте контакту рідини зі шкірою ваших рук. Після того як закінчите, викинете в сміття використану ганчірку або паперовий рушник. Воду з відра вилийте в каналізацію. Дійте при цьому обережно і не допускайте розбризкування, адже ви ж не хочете, щоб краплі сірчаної кислоти що-небудь роз'їли? На закінчення, візьміть нову ганчірку, змочіть її в очищувачі стекол і вимийте всі поверхні, яких торкнувся пролитий електроліт.

             • Після видалення наслідків оглядайте батарею на предмет самовільного виливання щотижня протягом місяця. Якщо це трапиться, то видаляйте виділення способом, описаним вище.

             • Якщо з акумулятора, в який раніше було допущено переливання води, відбулося мимовільне виділення електроліту, то треба мати на увазі, що ця спад настільки мала, що практично не впливає на нормальне функціонування батареї. У такому випадку краще не намагатися доливати воду в банку, з якої відбулося виділення: надлишок електроліту скорочує життя акумулятора навіть швидше, ніж його недолік.


             Частина 4 з 4: Необхідні заходи обережності

              Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
             1. Забезпечте безпеку своїх очей, надівши захисні окуляри. Акумуляторний електроліт - це сірчана кислота, небезпечний токсична отрута. Тому так важливо, щоб ні краплі цієї рідини не потрапило в очі - дана подія викличе сильну травму і навіть може призвести до сліпоти.
              • Контактні лінзи не забезпечують взагалі ніякого захисту; більше того, у разі попадання кислоти в очі наявність контактних лінз може навіть погіршити наслідки. Звичайні окуляри також не пропонують повного захисту, тому що вони позбавлені бічних екранів.

              • Отже, потрібно користуватися спеціалізованими захисними окулярами - купити їх можна в будь-якому інструментальному магазині.


              • Надіньте на руки одноразові захисні рукавички. Коли будете їх купувати, зверніть увагу: ці рукавички повинні бути стійкими до впливу сірчаної кислоти (принаймні, протягом декількох хвилин). Такі рукавички теж продаються в інструментальних магазинах.
               • Латексні і вінілові рукавички забезпечують тільки короткочасну захист. Якщо у вас саме такі рукавички, то відразу після контакту з сірчаною кислотою негайно їх замініть. Якщо ви забаритеся, то електроліт роз'їсть матеріал рукавичок і потім візьметься за вашу шкіру.Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі

               • Рукавички з неопрена чинять опір дії кислоти цілу годину або довше, проте їх майже неможливо знайти у звичайних інструментальних магазинах. Нітрил - це інший матеріал, відмінний від неопрена. Рукавичок з нітрилу слід уникати, бо вони «тримають» кислоту дуже погано - навіть гірше, ніж латексні.Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі


               • Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
               • Захистіть свою шкіру. Надіньте старі речі, які не шкода. Це має бути щось з довгими рукавами і довгими штанинами, взуття повинна бути закритою - потрібно захистити якомога більшу площу вашої шкіри. Якщо на одяг потрапить електроліт, то протягом одного-двох тижнів тканину в місці контакту буде роз'їдена, залишивши неохайну діру - саме тому слід вибирати одяг, якою можна в разі чого пожертвувати.

               • Як перевірити рівень рідини в автомобільному акумуляторі
               • Запам'ятайте, як діяти у разі контакту електроліту зі шкірою. Якщо будь-яка кількість сірчаної кислоти з акумулятора потрапила на вашу шкіру, то пошкоджене місце слід негайно промити великою кількістю проточної води з милом.
                • Якщо під час робіт з акумулятором ви раптово відчули де-небудь на шкірі печіння або пощипування, то це, можливо, викликано тим, що ви випадково бризнули на себе електролітом. Для того, щоб відчути печіння, достатньо всього лише однієї краплі.

                • Будьте обережні - в перший момент ви можете не побачити в місці контакту ні почервоніння, ні рани, а потім виявиться занадто пізно. Тому якщо у вас виникла підозра, що ви випадково окропити електролітом, то негайно перервіть роботу і промийте потенційно пошкоджене місце - не варто сподіватися на авось і потім боротися з набагато більш серйозними наслідками.

                • Після закінчення роботи позбудьтеся всіх використаних рукавичок, ганчірок і паперових рушників. Справа в тому, що будь-який матеріал, до которму надалі доторкнеться така тканина, може бути пошкоджений.


                Поради

                • В процесі обслуговування акумулятора добийтеся повної чистоти всіх поверхонь від нашарувань бруду і пилу.

                • Великі пластикові кришки заливних отворів дуже зручно підчіплювати канцелярським ножем з металевим секційним лезом. Такий ніж можна купити в будь-якому господарському або інструментальному магазині. Як варіант, можна скористатися і плоскою викруткою з ізольованою рукояткою, однак потрібно уважно стежити за тим, щоб металеве жало викрутки випадково не торкнулося клем батареї. Це може викликати іскру, яка, в свою чергу, здатна запалити виділяється з акумулятора водень.

                • Перед початком роботи обов'язково захистіть очі. Сірчана кислота, що наповнює батарею, надзвичайно токсична і може легко вас засліпити.

                • Інспекцію та долівку електроліту в банки акумулятора проводите тільки в захисних окулярах.

                • Якщо ви не маєте уявлення, як потрібно діяти, то краще зверніться до свого автоелектрика. Існують автомагазини, що надають таку послугу безкоштовно.

                • Під час роботи двигуна не відкривайте кришки заливних отворів акумулятора.

                • Утримуєте батарею в чистоті. Бруд майже завжди залишається вологою і тому злегка проводить електрику (особливо, якщо вона весь час просочується кислотними випарами з акумулятора). Струм, що протікає через шар бруду на зовнішніх поверхнях батареї, значно прискорює корозію оточуючих металевий частин.

                Що вам знадобиться

                • Захисні окуляри

                • Рукавички. Найкраще неопренові. В крайньому випадку, підійдуть латексні або вінілові. Нітрилові рукавички не захищають від сірчаної кислоти

                • Ганчірки або паперові рушники

                • Дистильована вода

                • Пляшка з вузьким горлечком, воронка або спеціальний дозатор з набору для обслуговування акумулятора

                • Рідина для миття скла на основі аміаку

                • Харчова сода (опціонально, тільки якщо на клемах акумулятора присутній сильна корозія)

                • Канцелярський ніж з висувним металевим секційним лезом або викрутка з плоским жалом і ізольованою рукояткою - для піддягання пластикових кришок, запечатують заливні отвори (опціонально)