Як перевірити рівень гальмівної рідини


Гальмівна система машини є однією з декількох автомобільних гідравлічних систем. Коли ви натискаєте на педаль гальма, рідина через трубки гальмівної системи доставляється з головного циліндра до гальмівних барабанів або дискам, в процесі чого, завдяки тертю, машина сповільнюється. Для нормального функціонування системи необхідно, щоб в системі було достатньо гальмівної рідини, і щоб вона була в нормальному стані.

Кроки


Метод 1 з 2: Перевірка рівня гальмівної рідини


  Як перевірити рівень гальмівної рідини
 1. Відкрийте капот машини. Краще робити це тоді, коли машина стоїть на рівній поверхні, а двигун холодний.

 2. Як перевірити рівень гальмівної рідини
 3. Знайдіть головний циліндр гальмівної системи. У більшості машин він знаходиться в задній частині рухового відсіку, з боку водія. Над самим циліндром є резервуар.

 4. Як перевірити рівень гальмівної рідини
 5. Перевірте рівень рідини в резервуарі. У більшості сучасних машин цей резервуар прозорий, крім того, на нього нанесені позначки Min і Max; рівень рідини повинен бути десь посередині між ними. В машинах, які були зібрані до 1980-х, цей резервуар може бути металевим, так що вам доведеться зняти кришку бака. (Більш нові кришки прикручуються і откручиваются, у випадку більш старої машини вам доведеться скористатися викруткою.)

 6. Як перевірити рівень гальмівної рідини
 7. При необхідності долийте в резервуар гальмівної рідини. Доливайте рідину акуратно, якщо щось проллється - одразу витирайте! Гальмівна рідина токсична і викликає корозію.
  • Використовуйте гальмівну рідину з рекомендованою в інструкції для власника DOT-специфікацією. Є три основні: DOT 3, DOT 4 і DOT 5, у кожної свої властивості. Можна використовувати рідину DOT 4 для деяких машин, що вимагають DOT 3, але ніколи навпаки, DOT 5 можна використовувати тільки в вимагають цієї специфікації автомобілях.Як перевірити рівень гальмівної рідини


  • Як перевірити рівень гальмівної рідини
  • Поставте назад кришку і закрийте капот.
   • Якщо рівень гальмівної рідини значно нижче позначки Min або Add, Треба перевірити гальма на предмет зношеності. У міру того, як гальмівні колодки зношуються, гальмівна рідина може витекти з трубок в гальмівні супорти.

   • Може бути і так, що резервуар повний, а рідина не досягає головного циліндра гальмівної системи. Якщо резервуар повний, а педаль гальма все одно западає, везіть машину в сервіс.


   Метод 2 з 2: Перевірка стану гальмівної рідини

    Як перевірити рівень гальмівної рідини
   1. Перевірте колір рідини. Зазвичай вона коричнева. Якщо рідина здається темною або чорною, можливо, її потрібно замінити, але потрібно провести подальшу перевірку.

   2. Як перевірити рівень гальмівної рідини
   3. Занурте в гальмівну рідину смужку хімічного тесту. У міру старіння рідини сповільнювачі корозії руйнуються. Тестові смужки перевіряють наявність в гальмівній рідині міді; чим вище рівень, тим зношений сповільнювачі.

   4. Як перевірити рівень гальмівної рідини
   5. Перевірте рівень утримання вологості за допомогою оптичного вимірювача заломлення. Гальмівна рідина гігроскопічна, тобто з плином часу вона вбирає вологість, яка розбавляє рідину і послаблює її ефективність, через що компоненти гальмівної системи корродируют. Через 18 місяців утримання води в гальмівній рідині може скласти 3%, що знижує температуру кипіння на 40-50%.

   6. Як перевірити рівень гальмівної рідини
   7. Визначте температуру кипіння гальмівної рідини за допомогою електронного тестера. Нова рідина специфікації DOT 3 повинна мати суху температуру кипіння 205 градусів за Цельсієм і вологу - 140 градусів. Рідина DOT 4 - відповідно 230 і 155 градусів. Чим нижче температура кипіння, тим менш ефективна рідина.
    • У вашого механіка повинні бути і оптичний вимірювач заломлення і електронний тестер гальмівної рідини, так що він запросто все подивиться в ході звичайної перевірки машини.


    Поради

    • Більшість виробників вказує, коли гальмівна рідина повинна бути замінена. Перевірте керівництво користувача на предмет точної інформації з вашої моделі.

    Попередження

    • Крім загорающихся індикаторів гальм або АБС, педаль гальма може западати, бути занадто твердої, пульсувати, прихоплювати, шуміти, машина може йти убік, при гальмуванні може з'являтися запах гару, в усіх цих випадках везіть машину в сервіс.

    Що вам знадобиться

    • Пляшка гальмівної рідини

    • Воронка (на розсуд)

    • Ганчірка або паперовий рушник